Vikings Forge Record Comeback proti Colts po brutalnem prvem polčasu

Minnesota Vikings so se vpisali v knjigo rekordov lige NFL in dosegli največjo vrnitev v zgodovini lige po zmagi nad Indianapolis Colts s 39:36. To je pomemben dosežek, ki je presegel nepozabno vrnitev z 32 točkami leta 1992 Buffalo Bills, ko so v spektakularni tekmi končnice premagali Houston Oilers.

Na stadionu US Bank sta zavladala veselje in slavje, ko je Greg Joseph zadel s 40 jardov iz igre naravnost in resnično skozi vratnico in ep končal s klicajem. Navijači so bili v deliriju, igralci pa skoraj tako srečni.

Ne glede na to, kaj se bo zgodilo do konca sezone, bodo Vikingi 2022 v svojem življenjepisu vedno imeli »The Comeback«.

Quarterback Kirk Cousins ​​je bil navdušen ob koncu tekme in njegove vloge pri podajah za 460 jardov in 4 touchdownih. "Kaj takega se ne zgodi povprečnim ljudem," Cousins ​​je rekel. "Torej, ponosen sem."

Ko bodo vsi 'attaboys' zbledeli v daljavi, bo resničnost sobotne tekme udarila domov. Trdna, odločna igra v drugem polčasu je ena stvar, toda način, kako so Vikingi nastopili na začetku tekme in način, kako je potekal prvi polčas, je nekaj povsem drugega.

To je bil gnusen napor od začetnega udarca do zadnjih sekund in tega ne smemo pozabiti. Nasprotnik je očitno ena najslabših ekip v ligi NFL. Odkar je lastnik Jim Irsay novembra odpustil Franka Reicha in za trenerja moštva najel neizkušenega Jeffa Saturdaya, so se Colts obrnili na vrsto neprijetnih poskusov, zaradi katerih so prišli na dno lige.

Da, Colts so zmagali na 4 tekmah v tej sezoni in obstajajo ekipe, kot so Texans, Bears in Broncos, ki imajo slabše rezultate, a težko si je predstavljati ekipo, ki dejansko igra slabše od Coltsov.

Ta ekipa je prišla in Vikinge pretepala 30 minut. Od trenutka, ko je Dallis Flowers vrnil začetni udarec za 49 jardov, je bilo jasno, da ekipa glavnega trenerja Kevina O'Connella ni pripravljena na igro. Ker so Vikingi pokazali podobno pomanjkanje pripravljenosti v prejšnji tekmi proti Detroit Lions, je to zelo zaskrbljujoče.

Eno je zaostajati za vzpenjajočimi se Levi na gostovanju, nekaj povsem drugega pa je, če te doma premagajo slabiči iz Indianapolisa.

V prvem polčasu je preprosto šlo vse narobe. Coltsi so morali igrati skoraj ves polčas brez tekačega Jonathana Taylorja, vendar so se lahko premikali gor in dol po igrišču, saj so Matt Ryan, Zack Moss, Deon Jackson in Michael Pittman delali škodo. To ni ravno enakovredno vrsti Murderers Row v ligi NFL. Ryan je starec, ki deluje na hlape, drugi pa so preprosto povprečni Joeji, ki ne bi smeli uveljavljati svoje skupne volje.

Posebnim ekipam je klavrno spodletelo, z blokiranim udarcem, ki je privedel do touchdowna, Cousins ​​pa je prispeval k katastrofi v prvem polčasu s svojim prestrezanjem v drugi četrtini, ki ga je prosti varnostnik Julian Blackmon vrnil s 17 jardov za touchdown.

Upanje sredi sezone, da bodo Vikingi še naprej nizali zmage in bili legitimen kandidat za zastopanje NFC v Super Bowlu, je izginilo. Kljub desetim prejšnjim zmagam so se izgubili. Obramba se redno pritiska naokoli in je bila med najbolj donosnimi enotami v ligi in nihče jih ni imel za legitimno grožnjo, da bi storili karkoli drugega kot izgubili v prvem ali drugem krogu končnice.

Toda potem se je zgodil drugi polčas in Vikingi so storili nekaj, kar še ni uspelo nobeni drugi ekipi lige NFL. Cousins ​​je bil odporen in precej briljanten pri vodenju ekipe. Dalvin Cook je hitel na 95 jardov in njegov briljanten touchdown na 64 jardov, potem ko je ujel podajo v četrti četrtini zaslona, ​​je bil značilna igra vrnitve. KJ Osborn je odigral najboljšo igro v svoji karieri, Justin Jefferson pa je bil običajno spektakularen.

Obramba se je končno izkazala, saj je linijski branilec Eric Kendricks imel 12 napadov in en sack, Za'Darius Smith je izsilil 2 fumblea, Danielle Hunter je imela 1.5 sacka, Chandon Sullivan pa je bil na celem igrišču. Morali bi mu pripisati zasluge za izenačujoč dotik, ko se je vrnil k udarcu in ga vrnil v končno cono, vendar so uradniki ustavili igro, ker so zaznali, da je Jackson padel zaradi kontakta. Niti blizu ni bilo.

To je bila zmaga, ki si je prislužila mesto v knjigi rekordov in dosegla divizijo. To ni izbrisalo številnih težav, ki jih ima ta ekipa, vendar je tista, ki bo živela še leta.

Na tem je treba graditi, saj so v rednem delu sezone še samo 3 tekme.