Francoz Mbappé je dvakrat zadel v dveh minutah in izenačil Argentino na 2:2 v minutah pred koncem

Francoz Kylian Mbappé je dosegel dva zadetka v manj kot dveh minutah in Argentino izenačil na 2:2 manj kot 10 minut do konca finala svetovnega prvenstva v razburljivem boju za največji naslov v športu.

Ključna dejstva

Francoz Kylian Mbappé je dosegel prvi zadetek za Francijo v 80. minuti tekme in mu sledil še en gol na tekmi v 82. minuti, s čimer je osupnil stadion v Katarju.

Tekmo je skoraj v celoti prevladovala Argentina: Messi je v 23. minuti poskrbel za Argentino, potem ko je realiziral enajstmetrovko, potem ko je soigralca Angela Di Marío v kazenskem prostoru spotaknil Francoz Ousmane Dembélé.

V 36. minuti je Di María povečal vodstvo Argentine s kliničnim zaključkom iz notranjosti kazenskega prostora po dveh hitrih podajah s sredine igrišča.

Potem ko je bila Francija zaradi argentinskega napadalnega sijaja prisiljena na zadnji korak, je bila prisiljena narediti dve zgodnji menjavi v samem prvem polčasu – zamenjati je Dembéléja in Olivierja Girouda za Marcusa Thurama in Randala Kolo Muanija.

Novice Peg

Messi, ki velja za največjega v svoji generaciji, se sooča s francoskim napadom, ki ga vodi 23-letni Kylian Mbappé, za katerega mnogi menijo, da je dedič argentinskega zvezdnika kot najboljši igralec na svetu. Messi in Mbappé sta v finale prišla kot skupna vodilna na lestvici strelcev turnirja s po petimi goli ter tremi oziroma dvema podajama. Argentinski navijači upajo na močno predstavo Messija, ki je osvojil vse druge velike trofeje v igri. Argentinski talisman bo želel premagati tudi razočaranje ob porazu z 1:0 proti Nemčiji v finalu leta 2014, kjer je zamudil priložnost za zadetek kmalu po polčasu. Zgodovina vabi tudi za francosko ekipo in Mbappéja, ki želita postati prva ekipa v šestih desetletjih, ki ji je uspelo zmagati na svetovnih prvenstvih – nazadnje je uspelo Pelejevi Braziliji.