Njihov ponos je izzvan, Bucks najde svoj utor z obrambnim naporom Lockdown

Odkar je Mike Budenholzer prevzel vladavino Milwaukee Bucks pred več kot štirimi leti, je ekipa naredila nekaj precej impresivnih stvari na ofenzivni strani igrišča.

Dovolil je dvakratnemu najkoristnejšemu igralcu Giannisu Antetokounmpu, Budenholzerjeva filozofija "Let it Fly" je Buckse spremenila v nočni stroj za osvetlitev, ki je sposoben črpati strele s skoraj kjer koli na igrišču, vendar pravi temelj uspeha ekipe leži na drugi konec igrišča, kjer je naloga preprečiti nasprotnikom, da bi zadeli iste udarce.

In tako kot pri streljanju, gre lahko obrambna izvedba tudi skozi vroče in hladne udarce, ki se pogosto obrnejo v trenutku, toda tako kot takrat, ko se njihovi strelci začnejo segrevati, ko se Bucksi segrejejo in zaklenejo na obrambni strani, no … dobro sreča.

Na to dejstvo so se v petek zvečer spomnili Cleveland Cavaliers. V Milwaukee so prišli z nizom štirih zmag in na polčas odšli z 11 točkami prednosti, potem ko so v prvih dveh četrtinah metali 44.9 % od tal in dosegli 7 od 19 poskusov za 3 točke.

Za Buckse to enostavno ni bilo sprejemljivo. Ni šlo le za rezultat ali poraz na domačem igrišču. Ne, na kocki je bilo nekaj veliko pomembnejšega: osebni ponos.

"Mislim, da so (igralci Bucksov) vedeli, da verjetno nismo bili najboljši v tem prvem polčasu," je dejal Budenholzer. "Veliko smo prekršili. Predal (63) točk. In včasih, ko smo to storili v prvem polčasu, mislim, da je ponos beseda, ki začne delovati. Mislim, da ima skupina neverjeten ponos v obrambi in da smo imeli nekaj dobrih tretjih četrtin v obrambi in mislim, da je ponos del tega."

In ko je bil njihov ponos izzvan, so se Bucksi odzvali na velik način. Zadeli so 14 od 24 metov, vključno s petimi od šestih z razdalje, vendar so se še okrepili v obrambi, tako da so Cavse zadržali pri samo 10 točkah pri 3 od 18 metov – vključno z 0-za-4, ki je bil prikazan izza loka – in izsilili šest izgubljenih žog, Milwaukee je dosegel osem točk.

"To je pravi ponos," je dejal center Bobby Portis. Morali smo se vrniti k našim načelom in igrati naš stil košarke. Bilo je prav zabavno. Bilo je gibanje. Vsi so se dotikali košarkarske žoge, vsi so tekli v prehodu in poskušali dobiti košarkarsko žogo. Zabavno je, ko igramo tako.”

Nihče ni užival v preobratu bolj kot Budenholzer.

"Zdelo se je, kot da je način obrambe nujen," je dejal trener Bucksov Mike Budenholzer. »Bila je aktivnost, namen. Fantje so bili fantastični. In ko dobimo takšne zaustavitve, je vsaka ekipa najboljša, ko lahko dobiš veliko zaustavitev in nato poskušaš igrati proti obrambi, ki ni nastavljena. Resnično sem ponosen na obrambo, očitno še posebej v tretji četrtini.”

Portis je dodal, da je minilo že kar nekaj časa, odkar so se Bucksi tako zabavali, kar bi na videz lahko bilo presenečenje, če upoštevamo rekord ekipe 12-4 - kar jih postavlja na drugo mesto na vzhodu, le malo do prvega nosilca Boston.

Toda odkar so sezono odprli z devetimi zaporednimi zmagami, rekordnimi za franšizo, so bili Bucks včasih videti kot navadni smrtniki, saj so v zadnjih devetih tekmovanjih dosegli rezultat 4-5. Del tega je posledica poškodb.

Bucksi še niso stopili na igrišče v polni moči. Khris Middleton v tej sezoni še ni igral, saj okreva po operaciji izven sezone, prav tako ne Joe Ingles, ki se še naprej vrača po operaciji ACL.

Milwaukee je prav tako prejel samo dva nastopa od najboljšega rezervista Pata Connaughtona, zahvaljujoč napetosti teleta pred sezono in celo Antetokounmpo je bil včasih ob strani zaradi bolečin v kolenu.

Te odsotnosti lahko opustošijo ofenzivno produkcijo moštva, zaradi česar je še toliko bolj nujno, da lahko Bucks igrajo v skladu s svojimi visokimi obrambnimi standardi vsako noč.

"Poskušamo biti ena najboljših obrambnih ekip v ligi," je dejal rezervni igralec George Hill.