Dober, slab in grd iz zmage Green Bay Packers nad Dallas Cowboys

Mike McCarthy je z gnusom odvrgel slušalke.

Aaron Rodgers je skočil tako visoko, kot lahko 38-letnik, stisnil pest in se upognil.

McCarthyjeva vrnitev v Green Bay je bila pokvarjena. Poraznega niza Packerjev je bilo konec.

Kicker Mason Crosby je v nedeljo 28:3 pred koncem podaljška zadel 09-jardni met in Packerse popeljal do neverjetne zmage z 31-28.

Green Bay je izboljšal rezultat na 4-6, prekinil svoj prvi niz petih porazov po letu 2008 in zaenkrat rešil sezono. Dallas, ki je izpustil prednost 14 točk v drugem polčasu, je padel na 6-3.

Tukaj je dobro, slabo in grdo iz zmage Green Baya nad Dallasom.

DOBRO

CHRISTIAN WATSON: Prvi izbor Packersov v drugem krogu je bil veliko razočaranje večino svoje prve sezone, saj se je boril s poškodbami in padci.

Watson je po operaciji kolena izpustil velik del trening kampa. Zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice je izpustil tri tekme – na zadnjih dveh tekmah pa je izpadel zaradi pretresa možganov in poškodbe prsnega koša. In na nedeljsko tekmo je vstopil z le 10 ulovljenimi loki.

Toda Watson je imel v nedeljo svojo zabavo, ko je dosegel prve tri touchdowne v svoji karieri in prvič v letu 2022 zaživel mimoidočo igro Packersov.

Watson je premagal posamezno pokritost in izkoristil 58-jardno TD podajo Aarona Rodgersa s 4:54 pred koncem v drugi četrtini, kar je izenačilo igro, 7-7. Na začetku četrte četrtine se je Watson osvobodil in Rodgersu pritegnil 39-jardni TD, ki je Packerse potegnil na 28-21.

In Watson je pretekel prečno pot 2 minuti in pol pred koncem in zadel Rodgersov TD z 9 jardov, ki je izenačil, 28-28.

Watson je imel nekaj zgodnjih padcev, ki so se izkazali za drage. Toda več kot se je odkupil s tremi touchdowni, ki so Green Bay obdržali v igri.

Potem ko je bil mesece neviden, je Watson pokazal, zakaj se je Green Bay uvrstil v drugi krog in uporabil 34th skupni izbor na aprilskem naboru na strani North Dakota State.

RUDY FORD: Ford je vstopil v dan, ko je odigral samo 12.48 % obrambnih udarcev v tej sezoni. Toda s kotnim branilcem Ericom Stokesom kot poškodovano rezervo se je Ford preselil v začetno postavo in zablestel.

Packersi so igralca Rasula Douglasa premestili na kotnega branilca, varnostnika Darnella Savagea na mesto in Forda na varno. Ford je nadaljeval z največjo igro v svoji karieri z dvema posredovanjima, ki sta pripeljala do 14 točk.

Pri vodstvu Dallasa s 7-0 sredi druge četrtine in soočenju s tretjim golom od 11 Green Baya je Ford prestregel branilca Dallasa Daka Prescotta in vrnil s 34 jardov.

Cowboysi so bili takrat v dosegu zadetka in tik pred vodstvom dveh točk. Toda Fordova velika igra je to spremenila – in zagon igre.

Samo tri igre kasneje je Aaron Rodgers zadel Christiana Watsona za touchdown na 58 jardov, ki je izenačil igro, 7-7.

Nato je 2:30 pred koncem polčasa Ford še drugič prestregel Prescotta in vrnil 34 jardov moštvu Cowboys 24. Tri igre pozneje je Aaron Jones izvedel 12-jardni zalet, s katerim je Green Bay povedel s 14-7.

IZKAZANJE NJIHOVEGA SPOŠTOVANJA: Packers so se pred tekmo poklonili Miku McCarthyju in na JumboTron postavili sliko svojega nekdanjega glavnega trenerja poleg naslova 'Dobrodošel nazaj'.

McCarthy je v sezoni 2010 popeljal Packers do naslova Super Bowl. In McCarthy, ki je med letoma 2006 in 18 treniral v Green Bayu, je bil drugi trener z najdaljšim stažem v zgodovini ekipe za samo Earlom “Curlyjem” Lambeaujem (1921-'49).

Toda McCarthy ni bil edini nekdanji trener Packerja ali igralec, ki zdaj dela v Dallasu, ki je bil priznan pred tekmo.

Drugi so bili trener ofenzivne linije Joe Philbin, pomočnik trenerja Scott Tolzien, trener obrambnih hrbtov Al Harris, pomočnik trenerja posebnih ekip Rayna Stewart, pomočnik glavnega trenerja Rob Davis, trener linebackers Scott McCurley, obrambni koordinator igre podajanja Joe Whitt Jr., pomočnik napadalca trener Jeff Blasko in trener kontrole kakovosti Ryan Feder.

TO IN TISTO: Green Bay je tekel 207 jardov z 39 nosilci – impresivnih 5.3 jarda na poskus. Packers so zgodaj postavili ton s 13 hiti na 65 jardov v prvi četrtini (5.0) in udarjali čez ves dan. … Isaiah McDuffie, ki je nadomeščal poškodovanega De'Vondreja Campbella, je imel ekipno rekordnih 13 spopadov. … Aaron Rodgers je odigral svojo najboljšo tekmo v sezoni, saj je opravil 14 od 20 podaj za 224 jardov, tri touchdowne in nobenega prestrezanja. Rodgers je prav tako končal z oceno 146.7 podaje. … Allen Lazard je v podaljšku ulovil 36 jardov, kar je poskrbelo za zmagoviti udarec Crosbyja.

LAHKO

POKRIVAJ TEGA ČLOVEKA: Green Bay ni imel odgovorov za Dallas, CeeDee Lamb.

Lamb je končal z 11 sprejemi za 150 jardov in dvema zadetkoma. To je bilo prvič v tej sezoni, ko je Lamb dosegel mejo 100 jardov na tekmi.

Lamb je v drugi četrtini izvedel sprejem TD s treh jardov, ki je Dallasu prinesel vodstvo s 7-0. Nato je pozno v tretji četrtini Lamb premagal kotnega branilca Jairea Alexandera za TD s 35 jardov, s katerim so Cowboysi povedli z 28-14.

Lamb je eden najnevarnejših strelcev v ligi. Toda Cowboysi po tem niso posebej nadarjeni in Packersi bi morali upočasnitev Lamba postaviti za svojo glavno prioriteto.

TEŽKE PRI PROMETU: Green Bay je imel v celotni sezoni 13 le 2021 izgubljenih žog. Leta 15 jih imajo že 2022.

Sredi druge četrtine je Rodgersa odpustil DeMarcus Lawrence, Jayron Kearse pa si je opomogel. To je bilo že tretjič, da je Rodgers spodletel v tej sezoni in Packersi so izgubili vse tri.

Nato je v tretji četrtini povratnik Amari Rodgers zagrešil in izgubil udarec (več o tem spodaj).

Packers 2022 nimajo veliko prostora za napake, promet pa se je izkazal za izjemno dragega.

TO IN TISTO: Safety Johnathan Abram, igralec, s katerim je Green Bay podpisal ta teden, je bil poklican, naj zadrži začetni udarec druge četrtine. Ta kazen je prisilila Packers, da so začeli vožnjo na lastni črti 10 jardov. … Dallasov tekač Tony Pollard je imel 115 hitrih jardov, medtem ko se je boj Green Baya proti begu nadaljeval.

UGLJEN

AMARI RODGERS: Green Bayov drugoletni sprejemnik je bil eden najbolj razočarajočih izbir Packersov v tretjem krogu nabora v zadnjem času. Rodgers ima le osem ulovov v karieri in je v začetku tega leta izgubil službo kot vračalec udarcev pri Green Bayu. Toda Packersi še naprej izganjajo Rodgersa pri vračanju žoge, čeprav je vstopil v igro s povprečjem le 7.0 jardov na vrnitev in se je močno boril z varnostjo žoge. Zvestoba Green Baya Rodgersu se je v nedeljo ponovno izkazala za drago.

Sredi tretje četrtine je Rodgers petič v tej sezoni zadel udarec, Sean McKeon iz Dallasa pa si je opomogel pri Packersovih 45. Štiri igre kasneje je Tony Pollard streljal v sredino za 13-jardni zadetek, ki je Dallasu dal 21 -14 vodi.

Keisean Nixon je zamenjal Rodgersa pri vračanju udarcev do konca tekme. Do takrat pa je bila škoda narejena.