Dobro, slabo in grdo od poraza Green Bay Packers do Buffalo Bills

Aaron Rodgers, zdaj star 18 letth Sezona lige NFL, je bil le profesionalec v sezoni.

Aktualna novinca Quay Walker in Romeo Doubs sta bila stara le šest let. In glavni trener Matt LaFleur je bil trener branilcev pri Northern Michigan.

Pisalo se je leto 2006 — in zadnjič so bili Green Bay Packers 3-5. Do nedelje zvečer.

Utrujeni Packersi so odšli v Buffalo – verjetno najboljšo ekipo lige NFL – in so jih izvedli mogočni Billsi.

Quarterback Buffala Josh Allen je vrgel dva touchdowna, obramba Green Baya je imela spet težave in Billsi so zmagali s 27-17.

Buffalo se je izboljšal na 6-1 in ima najboljši rekord v AFC. Packers (3-5) so izgubili svojo četrto zaporedno tekmo prvič po letu 2016 in zaostali 3 ½ tekme za Minnesoto (6-1) na NFC North.

Tukaj je dobro, slabo in grdo iz zmage Buffala nad Packers.

DOBRO

ZAGONI IGRO: Packersi so storili vse, kar so lahko, da vzpostavijo beg, posesti žogo in jo držijo stran od Allena. In Green Bayu je to uspelo izjemno dobro.

Packersi so v sezoni pretekli 208 jardov in v povprečju dosegli 6.7 jarda na nošenje. In če bi obramba igrala bolje, bi bil ta ofenzivni pristop morda dovolj dober, da bi povzročil velik pretres.

Aaron Jones je pretekel rekordnih 143 jardov sezone z 20 nosilci in ujel tudi štiri podaje. Jones je imel dolg tek 32 jardov in v povprečju dosegel impresivnih 7.2 jarda na nošenje.

AJ Dillon je prav tako tekel 54 jardov pri 10 nosilih (5.4), oba hrbta pa sta naredila veliko škode po kontaktu.

Green Bay je imel v prvem polčasu 83 jardov, kar mu je pomagalo nadzorovati žogo skoraj 17 minut. Packers so nato v drugem polčasu tekli 125 jardov kljub dejstvu, da je bila njihova igra podajanja nesposobna do zadnjih minut.

Če bo Green Bay v naslednjih tednih sledil temu načrtu, bo morda še vedno lahko rešil to razočarajočo sezono.

ROMEO DOUBS: Nihče ni potreboval dviga samozavesti bolj kot Doubs, novinec, ki prejšnji teden ni uspel ujeti svojih štirih tarč.

Doubs bi moral doseči ravno to s 19-metrskim, cirkuškim ulovom za touchdown sredi druge četrtine, ki je Packerse potegnil znotraj 14-7.

Doubs je zavrtel kotnega branilca Tarona Johnsona, nato pa se je moral Doubs sam zavrteti nazaj, da je odlično ujel. Doubs je opravil sijajno delo, ko se je spustil na obe nogi, ohranil nadzor nad žogo in uspel enemu najbolj impresivnih ulovov Packerjev v sezoni.

Doubs je v četrti četrtini ujel tudi 26 jardov in končal večer s štirimi ulovi za 67 jardov.

TO IN TISTO: Kotna branilca Rasul Douglas in Jaire Alexander sta imela posredovanja v četrti četrtini. Allen je v prvih šestih tednih sezone vrgel le štiri prestrežene igre. … Novinec Samori Toure je dosegel svoj prvi touchdown v karieri, ko je Rodgersu v četrti četrtini zadel 37 metrov.

LAHKO

CHRISTIAN WATSON: Izbira drugega kroga nabora Green Baya je imela frustrirajuće leto.

Watson je po operaciji kolena izpustil velik del trening kampa. Prav tako je izpustil tri tekme zaradi poškodbe stegenske mišice – vključno z zadnjima dvema tekmovanjema.

Watson se je vrnil v nedeljo, a je zdržal le osem iger.

Na tretjem in 15-em je Rodgers zadel Watsona na srednjem zaslonu za 12 jardov. Toda Watson je utrpel pretres možganov ob napadu Tremaina Edmundsa in se ni vrnil.

"Mislim, da si v vsakem napadu želiš hitrega igralca na igrišču, vsaj na enem od svojih položajev sprejemalca, da bi odprl stvari," je prejšnji teden o Watsonu dejal trener sprejemnikov Packers Jason Vrable. »Ljudje seveda spoštujejo njegovo hitrost. Močan je, velik je. Vsi lahko vidite te stvari.

»Očitno je, ko gledaš posnetek in si obramba, moraš spoštovati to hitrost, ker bo tekel mimo ljudi. Opravil je odlično delo pri rehabilitaciji in vrnitvi ter se počuti odlično, zato sem navdušen, da vidim, kje se bo podajal v to igro.”

Watson je bil pripravljen pred tekmovanjem. Toda kot prevečkrat v tej sezoni je bil Watson ob koncu tekme v slabi formi.

IZGUBA LINEBACKERS: Novinec v liniji Green Baya Quay Walker je bil zadet z nešportno enajstmetrovko in vržen iz igre, potem ko je na stranski črti Billsa potisnil Zacha Davidsona, ki je treniral ekipo Buffala.

To je bila nesmiselna, sebična odločitev, saj se je zdelo, da je Davidson poskušal preprečiti, da bi Walker padel.

Le nekaj minut kasneje je notranji branilec ekipe Packers De'Vondre Campbell zapustil zaradi poškodbe desnega kolena, zaradi česar je Green Bay izjemno šibek na položaju.

Brez Walkerja in Campbella so Packersi v drugem polčasu igrali z Isaiahom McDuffiejem in Ericom Wilsonom kot notranjim branilcem.

ČETRTA NAPAKA NAVZDOL: Z zaostankom, 27-10, na začetku četrte četrtine so Packers dosegli Buffalov 26 in se soočili s četrtim in prvim.

Green Bay je vso noč po volji vodil žogo in poslal Jonesa v sredino. Obrambni del Buffala, Von Miller, je razstrelil desno stran ofenzivne linije Packersov, kar je očistilo pot kotnemu branilcu Taronu Johnsonu, da je dirkal nedotaknjen in pustil Jonesa zaradi izgube 1 jarda.

POD PRITISKOM: Buffalo je imel vso noč izjemen pritisk, še posebej na sredini.

Tackles Ed Oliver in Tim Settle sta imela ogromen vpliv vso noč. In čeprav je bil Rodgers odpuščen le dvakrat, je bil pod pritiskom pri mnogih svojih padcih.

Green Bay je igral brez levega čuvaja Elgtona Jenkinsa (noga), ki je bil pozno prask. In novinec Zach Tom, ki je zamenjal Jenkinsa, je bil na trenutke premočen.

TO IN TISTO: … Quarterback Packers Aaron Rodgers je izvedel svoje četrto posredovanje v letu 2022. Rodgers je imel samo štiri posredovanja v vseh letih 2021 in 2019 in le dva INT leta 2018. … Sammy Watkins, ki je prve tri sezone svoje kariere preživel v Buffalu, je razočaral vrnitev domov. Watkins je ujel le eno podajo za tri jarde. … Keisan Nixon je za začetek drugega polčasa vrnil začetni udarec z 49 jardov, ki pa je bil izbrisan z zadržanim pozivom Innisu Gainesu. … Green Bay je pri Buffalu padel na 0-7 vseh časov.

UGLJEN

OBRAMBA: Obramba Green Baya ima sedem izbranih naborov v prvem krogu, vključno s šestimi začetniki. V sezoni, ko se napad spreminja, so Packers načrtovali, da se bodo leta 2022 naslonili na svojo obrambo.

No, ta načrt se ni obnesel.

Green Bay je obupno potreboval svojo obrambo, da bi zgodaj zasijal, če je upal, da se bo družil z mogočnimi Billsi. Namesto tega se je zgodilo nasprotno.

Buffalo je imel v prvem polčasu tri zaporedne udarce z dotikom, da bi prevzel vodstvo s 24-7 ob polčasu.

Allen je zadel tight end Dawsona Knoxa za 1-yard TD, našel Stefona Diggsa za 26-yard rezultat, Isaiah McKenzie pa 7-yard touchdown.

Buffalo je končal polčas s skupno 234 jardi in v povprečju 9.0 jardov na igro. Bills je prav tako tekel 107 jardov v prvi polovici in v povprečju 8.2 jarda na prenos.

V drugem polčasu je bila boljša obramba Green Baya. Takrat pa je bilo premalo, prepozno.

"Kako dobri bomo v obrambi?" Packers zunanji linijski branilec Preston Smith je dejal prejšnji teden. »Želimo biti odlični in to bo tekma, s katero bomo dokazali, kako dobri smo lahko in kako dobra obramba smo lahko ter pokazali naš potencial in iz česa smo sestavljeni. Kos smo izzivu.”