Rezultat, ocene igralcev in kaj smo se naučili

FC Barcelona je v nedeljo zvečer z 11:1 v gosteh premagala Villarreal z 0:XNUMX povečala zaostanek za XNUMX točk na vrhu La Lige. Tukaj je rezultat, ocene igralcev in kaj smo se naučili.

Villarreal 0-1 FC Barcelona

Pedri, 18

Marc-Andre Ter Stegen

Zaprl kot za strel Joseja Luisa Moralesa v poznem prvem polčasu. Toda kot smo videli proti Sevilli, ni imel veliko dela zaradi tega, kako dobro na splošno deluje njegova zadnja linija. 7

Alejandro Balde

V prvem polčasu je slabo odigral žogo čez polje, a je bil močan v napadu. Drugi polčas je začel s čudovitim slalomskim driblingom v bližini Villarreala. Ni tako impresiven kot Jordi Alba prejšnji teden, a še vedno stabilen. 7

Andreas Christensen

Soliden od Danca kot vedno. Zdelo se je, kot da nima res velikih trenutkov, o katerih bi lahko govoril, vendar je bil vedno na pravem mestu ob pravem času, da je ugasnil kakršno koli potencialno nevarnost, kot je bilo razvidno iz blokade podaljška zaradi grozeče podaje blizu njegovega 18-metrskega polja. 7

Ronald araujo

Komentatorska ekipa Movistar ga je označila za "nepremagljivega", ko je sledil nazaj, da bi zadušil potezo Yeremyja Pina in odstranil nevarnost v 10 minutah. Prejel je rumeni karton zaradi mehke žoge z roko in bo izpustil naslednjo tekmo. Toda morebitne zasluge, ki jih je zaradi tega izgubil, je odkupil s še enim odličnim udarcem, ki je Pinu preprečil, da bi zadel okoli ure. Vso noč je imel številko španskega reprezentanta. 9

Jules Koundé

V bližajočem se polčasu je uspel izbiti Jose Luis Morales, čeprav podaja Pedrija ni bila najboljša. Sredi drugega polčasa je blokiral nevaren predložek in še enega na smrt. 7

Frenkie de Jong

Začeli so s tihimi uvodnimi 20 minutami, nato pa so postopoma prevzeli igro. Začel potezo, ki je pripeljala do Pedrijevega zadetka in postavila tudi Lewandowskega z lepim zajetim žetonom. Njegovih šest prestreženih posredovanj in močnih prebojov je pomenilo, da je zagotavljal Barcin fizični srčni utrip in ni le narekoval tempa s svojim igranjem. Ustvaril si je največ priložnosti v prvem polčasu in zaključil vse svoje driblinge. 9 – IGRAČ TEKME

Franck Kessie

Težko se je lotil ustvarjalnosti zaradi tega, koliko je bil deležen grobih stvari Villarreala, saj so se člani opozicije pogosto pretvarjali, da jih je naredil. Včasih je bilo zlahka pozabiti, da je bil na igrišču in je bil boljši proti Sevilli, a je imel tukaj manj napadalsko vlogo. 6

pedri

Začel je odlično z okusno podajo Lewandowskega in se le še izboljšal. Še en predložek z desnega krila se je navezal na Andreasa Christensena, a ni bil dovolj, da bi ogrozil gol. V 17. minuti je zaključil odlično potezo z 1:2 z Lewandowskim in popeljal Barco v vodstvo. Kasneje v prvem polčasu je Raphinha osvobodil, vendar Brazilec ni mogel izkoristiti. Manjši pretres je bila slaba podaja za Koundeja, ki je Francoz ni uspel izpolniti, kar je igralo Jose Luis Morales ob koncu polčasa. Tišji v drugem polčasu, a njegovih uvodnih 45 je bilo več kot dovolj, da se o njem govori. 9

Gavi

V zgodnjih delih tekme je igral bolj centralno, Xavi pa ga je grajal zaradi nenatančne žoge na krilo, ko je poskušal izbiti Lewandowskega. Imel sem naporen večer, ko so ga preganjali, a kot vedno nikoli nisem popustil. Začel sem biti bolj vključen s približno uro in četrt, da sem igral z boljšo porazdelitvijo. 7

Robert Lewandowski

Še ena mešana torba iz Poljaka. Zgrešil priložnost za dosego zadetka s čudovito podajo Pedrija z zgodnjih vrat in zadel naravnost v Pepa Reino. Posredoval je Pedriju s čudovito potezo 1-2, a nato zgrešil še eno priložnost po čudovitem žetonu Frenkieja, kar ni bilo najlažje. Raphinha bi se moral bolje odrezati s podajo v drugem polčasu. 7

Raphinha

Zaradi Koundeja, ki je zasedel desno, je lahko prišel bolj v središče. Podobno kot pri Gaviju je bila njegova porazdelitev na krila nekoliko težka. Čeprav je bil pomemben pri pripravi na Pedrijev gol, ni uspel izkoristiti dveh breskovih podaj Pedra in Lewandowskega. To je bila prva menjava Xavija za Ferrana Torresa z 10 minutami nadomeščanja in prejel je rumeni karton; trener je bil videti zadovoljen z njim. 6

Kaj smo se naučili:

Barca ima zdaj 11 točk prednosti, potem ko se ni ustrašila težkega nasprotnika in je dosegla novo zmago na gostovanju ter ostala neporažena v 16 tekmah.

Takšni, kot so Pedri, Ronald Araujo in Frenkie de Jong, so se znova izkazali kot veliki igralci in nedotakljivi v začetni enajsterici. Vendar pa je bilo v ekipi veliko manj napornih, a še vedno solidnih predstav, zato tudi obilo ocen '7'.

Nekaterim zvezdnikom na obrobju, kot sta Frenck Kessie in Raphinha, ni uspelo izkoristiti priložnosti, da bi naredili vtis, vendar za zdaj niso ogroženi zaradi poškodb Sergia Busquetsa in Ousmaneja Dembeleja.

Barca je bila dobra, toda morda bi morala biti boljša proti Manchester Unitedu v četrtek v Ligi Evropa.