Nascar kaznuje pokalno ekipo, suspendira vodjo posadke zaradi 'manipuliranja vrstnega reda pri zaključku' v Charlottu

NASCAR je v torek izdal kazni moštvu Stewart-Haas Racing, potem ko je bil njihov dirkalnik št. 41 udeležen v incidentu v zadnjem krogu med nedeljsko dirko na Charlotte's ROVAL. Dirka je bila mejna točka osmine finala NASCAR, v kateri so bili 8 vozniki izločeni iz končnice. Eden od teh voznikov je bil branilec naslova serije Kyle Larson, ki je bil izločen, medtem ko se je voznik Stewart-Haasa Chase Briscoe v zadnjem krogu lahko prebil v naslednji krog.

Briscoe je moral pridobiti nekaj mest v zadnjih krogih, da bi si pokazal pot v naslednji krog. V zadnjem krogu je Briscoe dirkal naprej in prevozil ravno toliko avtomobilov, da je pridobil dovolj točk za nadaljevanje. Ko se je igrišče pognalo proti zadnji raztegnjeni šikani, se je zdelo, da se je Custer pomaknil navzgor in blokiral tiste zadaj, ko ga je Briscoe prehitel pod njim.

Na oddaji NBC Sports analitik Dale Earnhardt Jr. je dejal: "Cole Custer, ki blokira vse."

Briscoe bi res dobil dovolj mest in Kyle Larson je bil izločen, medtem ko je Briscoe napredoval v naslednji krog.

"Vedel sem, da me je 3 (Austin Dillon) dva kroga prej dobesedno uničil in hotel sem mu to vrniti, ker sem bil tako jezen, potem pa sem preprosto vedel, da moram iti," je dejal Briscoe. »To je težko mesto za fante, ki niso v končnici.

»43 (Erik Jones), nekako sem ga postavil na zelo slabo mesto in tudi sebe sem postavil na slabo mesto, vendar sem ga samo sunil, ker sem moral oditi, saj sem vedel, da bo vsaka točka naredila razliko.

»Moja ekipa je prišla po radiu in mi povedala, da imam eno točko in da je to avto 43, ki ga moram prevoziti, zato sem ga nekako odrinil s poti, nato pa je 3 obležal oba in potem sem takoj nazaj, da naredim Zdrava Marija in na srečo jo je nekdo ujel in sem lahko šel naprej.«

Približno 90 minut po cilju je NASCAR objavil izjavo:

"NASCAR pregleduje podatke, video in radijske prenose dirkalnika 41 po njegovem incidentu na hrbtni strani v zadnjem krogu," je zapisano v izjavi. »NASCAR bo objavil rezultate pregleda v začetku tega tedna. Morebitne kazni ne bi vplivale na osmino finala.”

Ta pregled je bil zaključen v torek.

Cole Custer je bil kaznovan s 100,000 $ denarne kazni, medtem ko je vodja posadke Mike Shiplett kaznovan s 100,000 $ denarne kazni in suspendiran za nedoločen čas. NASCAR je dejal, da so kršitve izhajale iz razdelkov 4.3.A; 4.4.C & 5.5: Kodeks ravnanja/obveznost delovanja NASCAR-jevega pravilnika NASCAR.

Višji podpredsednik tekmovanja NASCAR Scott Miller se je srečal z mediji kmalu po objavi kazni. Povedal je, da so uradniki pregledali podatke kmalu po dirki in da so bili podatki precej zgovorni.

»41 (Custer) je nenadoma upočasnil ... na zadnji strani in blokiral 3.

»14 (Briscoe) je šel z 41 in 3. Torej očitno z vsemi podatki, ki jih imamo zdaj na voljo, podatki prihajajo iz avtomobila za odmore, saj veste, krmiljenje, plin in ves zvok, ki smo ga izkopali. v vse to in očitno našli nekaj stvari, za katere smo čutili, da se moramo nanje odzvati.«

Miller je dejal, da je bil največji znak radijski prenos poveljnika posadke Shipletta.

»Ko smo prišli do avdioposnetka in smo imeli vodjo posadke, ki je vozniku rekel: 'Mislim, da si dobil pavšalni pregled, pregled, pregled', ko sploh ni mogel videti avta ali imeti kakršne koli ideje, da ima avto morda ravno precej očitno precej zgovorno o tem, kaj se je tam dogajalo.«

Miller je dodal, da je bilo jasno, da Custer ni imel stanovanja, kar je potrdil z videoposnetki avtomobilov in ponovitvami.

"Nič ni v nasprotju z dejstvom, da so ti posamezniki to storili namerno," je dejal. »Torej smo bili zagotovo prisiljeni reagirati.

"Danes ne moremo imeti ekip, ki bi manipulirale z vrstnim redom."

Po besedah ​​Millerja so po dirki ugotovili, da dejanje Custerja ni vplivalo na to, ali se je Briscoe uvrstil v končnico ali ne.

»Če bi bil to odločilni dejavnik pri 14-ih, ali ne, bi bila naša reakcija verjetno, no, zagotovo, večja. 8 se je brez tega uvrstilo v osmino finala. A če ne bi bilo tako in bi se 14 uvrstilo v končnico … bi se morali odzvati še močneje.”

Leta 2013 je bil voznik Clint Bowyer, ki je dirkal za zdaj propadlo moštvo Michael Waltrip Racing, obtožen, da je namerno izstopil in povzročil previdnost na dirkališču Richmond Raceway, zaradi česar sta se dva od treh avtomobilov moštev uvrstila v Chase, kot se je takrat imenovala končnica. NASCAR je kasneje preiskal in ugotovil, da je ekipa namerno orkestrirala vrtenje.

Po tem je bil Jeff Gordon ponovno postavljen v boj, izvršni direktor MWR je bil suspendiran, eden od primarnih sponzorjev ekipe je zapustil in ekipa je na koncu propadla.

Miller je poudaril, da je bil ta primer drugačen, da je bila premestitev Briscoeja iz končnice možnost "zgodaj", ko je bilo ugotovljeno, da bi napredoval brez tega koraka, to pa je bilo umaknjeno.

"Vsekakor smo porabili veliko časa, poslušali vse zvoke avtomobilov 14 in med dirko ni bilo niti besede o sotekmovalcih ali karkoli na radiu v avtomobilih 14 skozi celotno dirko," je dejal Miller. »Bili so zaskrbljeni in so voznika obveščali o hitrosti, kako so se točke tresle ob različnih časih med dirko.

"Edino klepetanje, ki so ga imeli na svojem radiu, je bilo o tem, kje so glede na trenutni vrstni red, vendar nič, kar bi lahko celo na daljavo označili kot kakršen koli škandalozen pogovor na radiu."

Moštvo Stewart-Haas Racing je kmalu po objavi kazni sporočilo, da se bo pritožilo. Nedavno sta se William Byron in ekipa Hendrick Motorsports pritožila na kazen, ki je bila izrečena Byronu, ker je v Talladegi opozoril Dennyja Hamlina. Pritožbeni senat je kazen podvojil, vendar je zavrgel odvzem točk Byronu, ki je prejšnjo nedeljo napredoval v naslednji krog končnice.