Poraz Napolija poudarja vse napake Juventusa Maxa Allegrija

Po osmih zaporednih zmagah se je Juventus povzpel na drugo mesto lestvice Serie A in naraščal je optimizem, da so zavili v kot, ko so se bližali obračunu z vodilnim Napolijem.

Vendar bi Bianconere nesramno prebudili njihovi gostitelji na stadionu Diego Armando Maradona, saj je domača stran prikazala predstavo, ki je razkrila vse napake njihovega nesrečnega nasprotnika.

Dejansko je Napoli potreboval le 13 minut, da je odprl obrambo, ki je osem zaporednih golov ohranila prazne, saj jih je Victor Osimhen popeljal v vodstvo. Napadalec je nato 20 minut kasneje postal ponudnik, ko je izbral Khvicha Kvaratskhelia in gruzijski reprezentant je dosegel svoj sedmi gol v kampanji.

Toda Ángel Di María bi Juveu vrnil enega in mu dal nekaj upanja, ko se je tekma bližala polčasu. Ta občutek ne bi trajal dolgo.

Karkoli je Luciano Spalletti rekel in naredil med odmorom, se je zdelo, da je navdihnilo njegove igralce, saj je Napoli v drugem polčasu streljal na vse jeklenke, ko je Amir Rrahmani zadel v 55 odigranih minutah.

Partenopeji bi z Eljifom Elmasom in Osimhenom dosegli še dva zadetka, preden je odslikal zadnji žvižg, in na koncu zmagali v tekmovanju s 5-1 ter si ustvarili devet točk prednosti pred zasledovalno skupino v Serie A.

Čeprav je ta razlika med Napolijem in njihovimi tekmeci v ligi videti velikanska, je ta tekma morda služila kot še večji opomin na prepad med Juventusom in katero koli stranjo s pristno kakovostjo.

Njihov prejšnji zmagoviti niz je zagotovo dal navijačem lažen občutek varnosti, toda vsi strahovi glede Maxa Allegrija in njegovega pristopa so se uresničili v teh 90 bolečih minutah v Neaplju.

Italijanski tisk ni zdržal pri kritikah Bianconerov, Alberto Polverosi iz Corriere dello Sport vztrajajo, da je Juve "obstajal samo 10 minut" in da so bili "odpihnjeni, kot da bi bili igralci na igrišču zgolj po naključju."

Temu mnenju je nemogoče nasprotovati in ni dvoma, da je Allegri kriv. Ko se je maja 2021 vrnil v klub, je ponovno uporabil negativno taktiko, ki proti kompetentni opoziciji nenehno ne uspe.

Medtem ko strani, ki uživajo uspehe po vsej Evropi – vključno z Napolijem – poskušajo redno pritiskati na žogo, je Allegri jasno naročil svojim igralcem, naj se umaknejo, čas in prostor, ki ju dopuščata, pa omogočata, da vsaka dostojna stran zlahka igra skozi njih.

Zanašanje na napake nasprotnikov je morda delovalo proti Cremoneseju, Hellas Veroni in Lecceju, toda Napoli se je pridružil AC Milanu, Benfici (dvakrat) in Paris Saint-Germainu (dvakrat) na seznamu ekip, ki so v tej sezoni preprosto ločile Juve.

Če želite poudariti Allegrijevo željo, da na videz preprosto sedi globoko in upa na napačno podajo, medtem ko njegova ekipa blokira kanale za napad, statistika iz uradni spletni strani Serie A kažejo, da je imel Juve žogo v posesti 21 minut in tri sekunde, Napoli pa jo je imel 31 minut in 34 sekund.

Kljub temu pa WhoScored.com, Bianconeri so poskusili le 34 napadov proti gostiteljevim 36. Ko je Napoli izgubil žogo, so jo šli loviti, ko je Juve izgubil posest, so se spustili in dovolili Partenopeiju - ki je imel 10 strelov proti golu proti Juvetovim dvema -, da so zlahka podali okoli njih. .

Po zadnjem žvižgu je branilec Juveta Danilo tudi to hitro prepoznal kot težavo. "Nocoj smo naredili veliko napak in to je nekaj, kar moramo izboljšati," je dejal Brazilec med svojim intervju po tekmi za DAZN. "Napoli je danes tekel hitreje od nas, zato jim ne bi smeli pustiti toliko prostora."

Tudi Allegrijeva izbira ekipe je nedvomno povečala te občutke, saj je Federico Chiesa na položaju krilnega branilca. Videti, da je klubski najmočnejši vir kreativnosti in napadalnega navdušenja zahtevan, da igra v obrambi, služi kot popoln mikrokozmos trenutnega pristopa, zlasti ker je bil to prvi start italijanskega zvezdnika po več kot letu dni.

Vrnitev v postavo po raztrganem ACL bi bila dovolj slaba, a uporaba v takšni vlogi proti visokooktanskemu nasprotniku ni imela nobenega smisla in ni bilo presenečenje videti, da se Chiesa bori.

To je pustilo preostalo obrambo izpostavljeno in Napoli je vso noč užival v prebijanju porozne zadnje črte. Poleg Chiese je še vedno v teku vprašanje Manuela Locatellija – najboljšega vezista Juve –, ki so ga prosili, da sedi pred obrambo, in nato odločitev, da se opusti impresivna množica mladih, ki so igrali v nedavni seriji dobrih rezultatov kluba.

Nicolò Fagioli, 21-letni vezist, je začel dve od prejšnjih treh tekem in zadel pri zmagi nad Interjem novembra, vendar je bil neizkoriščena zamenjava proti Napoliju v korist Westona McKennieja in Adriena Rabiota.

Enako velja za Fabia Mirettija (19), ki je začel dve prejšnji tekmi in tisto zmago proti Interju, vendar je videl le 18 minut akcije na stadionu Armando Maradona, medtem ko sta bila Samuel Iling-Junior in Matias Soule (oba 19) prav tako marginalizirana .

V tisku je razumljivo prišlo do hudih kritik Odkrita analiza Antonia Cassana do veliko bolj premišljenega in pronicljivega pogleda nekdanjega napadalca Juveta Christiana Vierija.

"Juve bi moral začeti s popravkom svojega stila igre," je dejal La Gazzetta dello Sport. "Rad bi videl Bianconere igrati nogomet, a namesto tega imam vtis, da ne vedo, kaj bi naredili, ko stopijo na igrišče."

To je popoln povzetek po tako sramotnem porazu. Juventus mora popraviti svoj slog igre, saj je videti, kot da ne vedo, kaj delajo.