Bulls ponujajo Andreu Drummondu novo pridobljeno stabilnost z nastavljeno vlogo

Chicago Bulls so imeli leta 2021 eno največjih izven sezone v novejši zgodovini franšize, saj so pridobili tako Lonza Balla kot DeMarja DeRozana v dragih podpisih in menjavah, s čimer je zgodovinska ekipa ponovno postala pomembna.

Leto pozneje, po prvem nastopu v končnici po letu 2017, so Bullsi prišli z Andreom Drummondom in Goranom Dragićem kot prosta agenta, kar je bilo za mnoge navijače premajhno v primerjavi z omenjenimi akcijami lani.

Vendar pa ima lahko nakup Drummonda nekaj dolgoročnih koristi, ki niso nujno takoj prepoznavne.

Stabilnost vloge

Drummonda, najbolj znanega v času, ko je igral za Detroit Piston, je ekipa zamenjala v roku za menjavo lige NBA leta 2020. Od takrat se nekdanji All-Star še ni pojavil na 50 tekmah za nobeno od štirih ekip, za katere je igral od takrat.

Igral je na 49 tekmah kot Sixer, 33 tekem kot Cav, 24 kot Net in 21 kot Laker. To je veliko nestabilnosti v dveh letih in pol, kar mu omogoča možnost, da se končno ustali s franšizo za daljše obdobje. Če ga bodo Bullsi obdržali skozi celotno sezono 2022–2023 in bo ostal zdrav, bi Chicago predstavljal največjo stabilnost med vsemi ekipami, odkar je Drummond nosil dres Pistons.

Zakaj je to pomembno, se morda sprašujete.

Ker smo košarkarji ljudje, je stabilnost v življenju, pa tudi varnost službe, objektivno dobra stvar. Če vas pogosto selijo in ne veste, kje boste naslednjič delali, ni ravno prijetno. Da bi Bullsi podpisali dvoletno pogodbo z Drummondom, vredno resda zelo skromnih 6.6 milijona dolarjev, bi moral veteran imeti priložnost, da se trdno usede v zastavljeno vlogo, ki se bo podrobneje oblikovala med trening kampom.

Omeniti velja tudi dejstvo, da Drummond prihaja z zelo očitnim področjem moči. V 718 tekmah kariere je center 6'10 zbral 9,519 skokov, 13.3 skoka na tekmo v 29.6 minutah na večer. Drummond, ki bo podpiral Nikolo Vučevića, bo verjetno prejel približno 16-18 minut na noč in bi se kljub nizki minutaži moral približati dvomestnemu številu skokov, hkrati pa se predstavljati kot lob tarča in smeti človek, ki dosega zadetke z udarci.

V zadnjih treh sezonah je Drummond dosegel tudi povprečja Per36 2.0 ukradenih žog in 1.7 blokad, kar predstavlja dokaj visoko raven neobdelane statistične proizvodnje.

Da, morda se bo trudil braniti pick and rolls in bo premagan, ko bo preklopil na hitrejše čuvaje, toda za rezervnega centra, ki zasluži manj kot 3 % zgornje meje plače, je tveganje, povezano z njegovo pogodbo, zelo malo, z precejšnja prednost, ko se pomerite z nasprotnimi igralci s klopi.

Začetna alternativa

Drummond, ki je v svoji karieri začel na 630 tekmah, je bil navajen na parketu ob uvodni konici, zaradi česar je glavni kandidat, ki bo dobil začetniške naklone, če Vucevic pade. Lanskoletna rezervna igralca, Tristan Thompson in Tony Bradley, nista bila na enaki ravni kot Drummond, zaradi česar je bil takoj nadgrajen v situacijah, ko bi Bulls morda potrebovali dopolnitev.

Drummond lahko obvlada tudi podaljšano minuto v primeru napak z začetniki, kar služi kot dodatno pero v njegovi kapici in daje Chicagu razkošje, da ima na voljo igralca, na katerega se lahko zanese, da bo porabil več časa na igrišču.

Prevzem Drummonda pomaga Bikom tudi na drug način. Chicago v zabijanjih zasedel 23. mesto lansko sezono (321), kar nakazuje, da so točke puščali na tabli, ker preprosto niso spremenili blizu. Sam Drummond, ki je igral le 19.7 minute na tekmo, je imel 93 zakucanj in takoj postane igralec, ki bo pritiskal na rob napada.

To ne pomeni, da je Drummond popoln. Z razlogom je bil na voljo po tej ceni. Njegov 280-kilogramski okvir ne dovoljuje veliko gibanja, zlasti na obodu. Ima tudi trenutke, ko v obrambi ostane na tleh, pri čemer se odloči, da ne bo izzival udarcev blizu roba, ki bi jih zlahka odbil zaradi svoje sposobnosti skoka in dolgega dosega.

Preprosto povedano, Drummondov razpon kril 7'6 se zdi premalo izkoriščen, zlasti pri pokrivanju padcev. Naredi veliko prekrškov (4.3 na 36 minut) in pogosto se zdi, da igra obrambo z rokami namesto z nogami, kar omejuje njegov vpliv na tisti konec parketa.

Kot začetnik in glavni gradnik je Drummond preobremenjen glede na to, kar je. Kot rezerva, ki se lahko sprosti v omejenih minutah, z jasno vlogo, ki mu je pripisana, je v podpisu prednost.

Če ni navedeno drugače, vsa statistika prek NBA.com, PBPSstats, Čiščenje stekla or Košarka-referenca. Vse informacije o plači prek Spotrac. Vse kvote preko Športna knjiga FanDuel.