Xavi Hernandez je s to spremembo znova pokazal strokovno vodenje v igri v FC Barcelona

Xavi Hernandez je znova pokazal odlično vodenje tekme s spremembami, ki jih je naredil med razburljivo zmago FC Barcelone s 3-2 v gosteh pri Levanteju v La Ligi v nedeljo zvečer.

Kljub temu, da so zadeli tri enajstmetrovke, je Luuk de Jong z zadnjim udarcem z glavo globoko v podaljšku pomenil, da je Blaugrana uspela doseči prvo zmago na Estadi Ciutat de Valencia po letu 2018 med vajeti Ernesta Valverdeja.

Barca je imela od takrat tudi štiri trenerje, vendar je bila ponovno preudarna sprememba Xavija Hernandeza, ki je bila njegova druga v štirih dneh, tista, ki je obrnila ravnovesje tekme na glavo, ko so žetoni padli.

Katalonci so v četrtek proti Eintrachtu iz Frankfurta na gorečem Deutsche Bank Parku izgubili tudi z 1:0 v četrtfinalnem prvoligaškem obračunu evropske lige.

V drugem polčasu je Xavi nato pripeljal Ousmaneja Dembeleja in Frenkieja de Jonga, ki sta preobrnila srečo Blaugrane in začela potezo, pri kateri je Ferran Torres izenačil. Zaradi tega se Barca zdaj ta teden na Camp Nou poda na povratno tekmo z izenačenim ravnotežjem in s popolnoma drugačnim razmišljanjem, kot je še vedno zaostajala.

Ta kameja je bila dovolj, da sta par začela sinoči. Toda znova z zaostankom Barce z 1:0 in Levantejem, ki je tik pred streljanjem druge enajstmetrovke, ki je bila zgrešena, je Xavi meril, kako bi lahko podaljšal Barcin niz 14 tekem brez poraza na 15 in predstavil Pedrija in Gavija.

V hipu sta par združila, da bi našla Dembeleja, ki je nato dosegel svojo 11. asistenco v sezoni. tekma Karim Benzema in Lionel Messi ko je Pierre-Emerick Aubameyang žogo z glavo zadel.

Le štiri minute pozneje je Gavi nato na senzacionalni slalomski tekmi na Dembelejevem desnem krilu izbral Pedrija in dosegel svoj tretji gol v petih tekmah, ko je Barca zaključila svoj povratek.

Žal je tretja enajstmetrovka za Levante pomenila, da so gostitelji poravnali rezultat, vendar je strel Luuka de Jonga z glavo ob smrti pomenil, da je Barca domov odšla s tremi točkami.

"Vložili smo veliko truda, v prvem polčasu pa nismo igrali dobro," je po tem dejal Xavi. »Moramo biti samokritični. V drugem polčasu smo bili boljši in Luuk in [Marc Andre] ter Stegen sta naredila razliko."

»[To so] tri zlate točke za obstanek v boju, še vedno smo drugi in ne moremo zdrsniti. Brez dobre igre smo zmagali,” je zaključil trener.

Toda zahvaljujoč njegovemu preudarnemu vodenju v igri ima Barca še vedno priložnost za udarec v La Ligi in ostaja favorit na celini.