Kdo bo napredoval in zasedel Pedrijevo vezno mesto v FC Barceloni?

FC Barcelona je s četrtkovim porazom proti Eintrachtu iz Frankfurta s 3:2 izgubila več kot nadzor nad Camp Nouom pred tujimi navijači in revanško tekmo četrtfinala Evropske lige.

Ob polčasu je bil Pedri odsoten za kar osem tednov, potem ko si je v uvodnih 45 minutah počil mišico na stegnu, kar pomeni, da je Blaugrana izgubila tudi svojega najboljšega igralca, ki je bil s tremi goli v petih nastopih v obliki žuljev pred zadnjim izletom.

"Danes je težko, a ni drugega kot gledati naprej," je 19-letnik zapisal na družbenih omrežjih in dejal, da je "neskončno hvaležen za naklonjenost, ki sem jo prejel v zadnjih nekaj urah."

»Z vašo podporo sem prepričan, da se bom vrnil še močnejši. Zdaj bolj kot kdaj koli prej podprimo ekipo in ... FORÇA BARÇA!,« je zaključil.

Zdaj ostaja vprašanje, kdo se bo okrepil v njegovi odsotnosti, saj drugouvrščena Barca želi ohraniti toploto na vodilnem v La Ligi Real Madridu, s katerim zaostajajo 12 točk, a tudi, bolj realno, želi preprečiti avtomatske kvalifikacije v Liga prvakov.

ŠPORT seveda kažejo na Gavija in pravijo, da je prišel njegov čas. Tretji v skupnem seštevku nastopov (39) v reprezentanci in prehiteti ga le Frenkie de Jong (40) in kapetan Sergio Busquets (43), 17-letnik očitno ima zaupanje trenerja prve ekipe Xavija in bi bil odličen partner za ekipo. nekdanji nizozemski reprezentant pred slednjim se vrti v središču parka.

Isti časopis vodi boj za prosto mesto med Gavijem in njegovim kolegom iz leta 2021 Nico Gonzalezom, ki je od preloma leta postal drugi zvezdnik na Xavijevem mestu, a je še vedno dosegel 1,831 minut v 38 igrah proti Gavijevim 2,445 minutam. hkrati pa je dosegel dva gola in dve podaji.

Nižje po vrstnem redu sta še dva izdelka La Masia v Riqui Puig in Sergi Roberto. Medtem ko je imel Roberto v tej sezoni težave s poškodbami in trenutno okreva po udarcu, je Puig eden od le dveh igralcev ob Busquetsu, ki v tem mandatu še nista bila na operacijski mizi, je jasno, da ne Xavi ne njegov predhodnik Ronald Koeman mu nasproti, saj je v 380 tekmah dosegel le 14 minut, pri čemer je bil le dva kot začetnik.

Ker je ostalo še osem tekem sezone, je treba še videti, kdo bo na koncu dobil priznanje ali če se Xavi zamenja, da bi videl, katere so njegove najboljše možnosti za 2022/2023.