Kar je rekel trener FC Barcelone Xavi Hernandez, je 'ena najbolj nepoštenih' stvari, ki so jim bili kdaj priča

Glavni trener FC Barcelone Xavi Hernandez je spregovoril o eni "najbolj nepoštenih" stvari, kar jih je kdaj videl v nogometu.

Ekipa legendarnega vezista se je v nedeljo na Camp Nouu veselila zmage nad Cadizom z 2:0, s čimer je ohranila osem točk prednosti pred hudim tekmecem Real Madridom na vrhu La Lige.

Zmaga je bila mogoča z golom in podajo Sergija Roberta, ki je zadel, nato pa postavil Roberta Lewandowskega v sijajnih nekaj minutah pred polčasom.

Po končnem žvižgu je Xavi branil svojega kolega diplomanta La Masie, ki je zamenjal poškodovanega Pedrija med četrtkovo prvo tekmo končnice Lige Evropa in je ta teden pripravljen začeti na povratni tekmi na Old Traffordu.

"Kritika Sergija Roberta je ena najbolj nepoštenih, kar sem jih videl," je dejal Xavi.

»Vedno se dobro obnese, kjer koli igra, nikoli se ne pritožuje, ima spektakularen odnos. Je izjemen kapetan, je nesebičen in je do konca Barca,« je dodal Xavi.

Čeprav je Xavi tukaj morda malo pretiraval glede na njegovih 30-in nekaj let v igri, odkar ga je kot prednajstnika odkrila Barca, je nemogoče ne opaziti sovraštva, ki ga Roberto prejema od določenega dela navijačev na spletu.

Zmaga nad Cadizom je gotovo pritegnila pozornost nekaterih privržencev Twitterja, ki si želijo Roberta in 55 milijonov evrov (58 milijonov dolarjev) podpisa Ferrana Torresa.

Kljub Robertovi solidni statistiki je bil Torres izbran za igralca tekme in je menil, da je bil prvi polčas najboljših 45 minut, kar jih je odigral v dresu Barce, odkar je januarja 2022 prišel iz Manchester Cityja.

Za razliko od Ansuja Fatija je Torres izkoristil svojo priložnost, da je zablestel v redkem štartu pred Raphinho, kar je Xavi opazil.

"Naredil je korak naprej, da bi pridobil samozavest," je priznal glavni trener.

Torres se je v svojem intervjuju po tekmi raje osredotočil na moštveni trud in dejal, da je udobno vodstvo Kataloncev na prvenstveni lestvici "odraz našega dela".

"Od začetka sezone smo zelo trdo delali in zdaj smo v odličnem trenutku," je še zatrdil.