Vikings Rally Past Bills v igri leta 2022

Niz zmag za Vikinge je sedem in se šteje, vendar to ni bila običajna zmaga. Namesto tega so Vikingi vstopili v dom nasilnežev, bili tri četrtine deležni zlorab in se nato zanašali na spretnost, hitrost, odločnost in žilavost, da so dosegli neverjetno zmago s 33-30 nad Buffalo Bills.

Že zdaj jo imenujejo igra leta, in ko gre za dramo, šokantno vrednost in ravno spretnost, se lahko izkaže, da je najboljša igra v redni sezoni 2022.

Bills in njihovi navijači so precej uživali v tej tekmi, ko se je bližala četrta četrtina. Ob koncu tretjega je Buffalo vodil s 27-10 po zadetku iz igre Tylerja Bassa. Kazalo je, da bo tekma poražena v korist domačih.

Toda v igri po začetnem udarcu je Dalvin Cook pretekel 81 jardov za touchdown in prehitel Billse do končne cone v najdaljši seriji v svoji karieri. Zaostanek 10 točk pred četrto četrtino je bil veliko boljši od 17.

CJ Ham se je s 3 jardi pognal v končno cono, preostalih 4:34 pa je Vikingom dal pravo upanje. Morali bi se približati trem točkam, a je Greg Joseph poskus za dodatno točko izkoristil z desnega pokončnega položaja in pustil zaostanek pri 27-23.

Ko je obramba Vikingov izsilila tri-in-out, se je igra začela resno. Minnesota je začela tekmo s svojimi 24, Vikingi pa so se soočili s 4th-in-18 iz lastnih 27 ob 2-minutni opozorili. Takrat je Justin Jefferson (10-193-1) uspel ujeti življenje, vstati, ko je bil pokrit, in z eno roko ujeti podajo Kirka Cousinsa, medtem ko je padel na tla in nikoli ni dovolil, da bi se žoga dotaknila. terra firma. Igra je za Vikinge pridobila 32 jardov.

Ko se je vožnja nadaljevala, je Vikingom še en prehod Cousins-to-Jefferson dal Vikingom 1st-in-gol na 3. Bills niso pustili Vikingov v končno cono in ko je bil Cousins ​​ustavljen na 4th-down igra približno šest centimetrov od golove črte, preostalih 41 sekund, se je zdelo, da bodo Billsi zdržali.

Vikingi niso imeli časovne omejitve, vendar Bills ne bi pokleknili, saj bi Josh Allen prejel udarec v svoji končni coni. Namesto da bi udaril in zaskočil jard ali dva, je Allen udaril in linijski branilec Eric Kendricks ga je pobral v končni coni za zmago.

Čeprav je bil ta čudežni dogodek videti kot zmagovalni touchdown, ni bil. Billsi so v zadnji igri rednega dela dosegli izenačujoči zadetek iz igre. Buffalu je koristila napaka sodnika pri udarcu, saj so Billsom pripisali ključni sprejem Gaba Davisa, ko je žoga padla na tla. Replay ni bil angažiran, vendar je NFL priznal, da bi moral biti.

Kapetani Kevina O'Connella so pri metu kovanca izrekli rep, Vikingom pa je prinesla žogo na začetku podaljška. (Opomba sebi – vedno kliči repke.) Vikingi so spet prevzeli prednost in kazalo je, da bodo zmagali z touchdownom, ko so imeli 1st-in-gol z 2-jardne črte. Vendar se je Buffalova obramba še enkrat dvignila in O'Connell se je moral zadovoljiti z Josephovim metom iz igre.

Pri posesti, ki je sledila, se je zdelo, da je bil Bills na poti, da bodisi izenači zadetek iz igre bodisi zmaga s touchdownom, toda Allen je vrgel žogo v promet, Patrick Peterson pa je izvedel drugo posredovanje na tekmi in Vikingom prinesel še en W .

To je bilo veselje za ekipo, ki ima zdaj 8-1, vendar je bila še vedno nižja pred zmago v zahodnem New Yorku. Veterani opazovalci so se spraševali, zakaj Vikingi niso mogli zmagati na nobeni tekmi razen uvodne sezone z več kot enim rezultatom, prav tako pa so se spraševali, koga so premagali.

Po vrnitvi s 17 točkami proti eni najboljših ekip v ligi na gostovanju so Vikingi odgovorili na vsaj eno od teh vprašanj.

Nihče ni bil bolj srečen kot Peterson, ki uživa v preporodu v Minnesoti in je z veseljem odgovarjal na kritike. »Ne poskušamo jim dokazati, da se motijo. Samo še naprej želimo dokazati, da imamo prav vsakič, ko stopimo na igrišče," je rekel Peterson. »Če nismo dobra nogometna ekipa, kako bi se lahko vrnili iz tega primanjkljaja? Poglej nas zdaj.”

Vikingi so dobra ekipa in trenutno so videti kot odlična. Toda v ligi NFL je vsak teden nova preizkušnja in do takrat, ko bodo Vikingi v 11. tednu začeli tekmo proti Cowboys, bo slava njihovega zmagoslavja nad Billsom ostal v spominu. To bodo morali znova dokazati na stadionu US Bank in v naslednjih tednih.

Cilj je biti najboljša ekipa v začetku februarja. Reči, da se bo točno to zgodilo, je le slepi optimizem, toda po več kot polovici sezone se zdi, da imajo Vikingi več kot le udarec možnosti, da dosežejo ta cilj.