Neznan status Kawhija Leonarda je poslal Clipperse v čistilišče

Los Angeles Clippers trenutno pri razmerju 10-7 preživljajo sezono, ki je precej skromna, kar glede na raven pričakovanj v kampanji 2022–2023 ni dobra stvar.

Kawhi Leonard, ki je zaradi poškodbe ACL izpustil vse lansko leto, je v tej sezoni sodeloval le na štirih tekmah in dosegel skromne številke 10.5 točke in 4.8 skoka, ko je svoje telo vrnil v normalno stanje sezone NBA.

Kljub vrnitvi Leonarda pa se je upravičeno vprašati, ali Clippersi še vedno veljajo za enega izmed favoritov za zastopanje zahodne konference v finalu prihodnjega junija.

V zadnjih nekaj letih so Clippersi osvojili trg dvosmernih krilnih igralcev v upanju, da bodo ustvarili enega najbolj zamenljivih sistemov v celotni ligi. Čeprav se to še ni uresničilo, sama ideja ni bila nikoli slaba. Več igralcev, ki lahko igrajo na več položajih, ima veljavne prednosti pri strategiji, kar omogoča Clippersom, da enostavno preklapljajo med veliko in malo žogo v napadu, in igrajo brezhibno zamenjavo težke obrambe na drugi strani parketa.

V praksi je bilo nekoliko bolj zapleteno.

Ker je na seznamu toliko napadalcev, je bil glavni trener Ty Lue prisiljen omejiti minutažo številnih teh pridobljenih igralcev. Nicolas Batum in Robert Covington, dva igralca, ki bi v večini ekip precej zlahka prejela 20-25 minut, trenutno igrata 17.9 oziroma 13.1 minute, kar je daleč od tistega, kar sta bila nekoč.

Covington je v zadnjih petih tekmah, ko je prejel čas na igrišču, odigral le 8.9 minute, veteranski napadalec pa je imel težave pri iskanju stabilne proizvodnje pod svojo nestabilno porazdelitvijo minut. 31-letnik zadene le 36.7 % svojih metov in obrača žogo z veliko hitrostjo za nekoga, ki se skoraj izključno uporablja kot strelec s točke navzgor, in prikazuje % TOV 17.1 na leto.

Res je, da gre za majhen vzorec, saj je v sezoni odigral le 131 minut, vendar je vredno biti pozoren, saj se zdi, da Covington v svoji novi vlogi ni tako pogosto izkoriščen. Ne pozabite, da je Covington začel na 460 od svojih 547 tekem v karieri. Navajen je igrati velike, ključne minute.

Kar zadeva zvezdniškega napadalca Paula Georgea, je bil zadolžen za vodilnega izvajalca strelov ekipe, tako kot lani. George nikoli ni bil superzvezdnik prve stopnje, vendar je v preteklih letih opravil odlično delo, ko je kot prva možnost zapolnil mesto. Pri 1 letih pa se je treba vprašati, koliko let mu še preostane, preden začne nad njim viseti upad igre.

Pozitivna stran stvari je, da je George v tej sezoni pokazal izboljšano učinkovitost, ker je zmanjšal svoje težnje na srednji razdalji iz svojega profila strelov. Opaža tudi dvig števila prostih metov, števila trojk in izkorišča več svojih priložnosti, da pride do roba. All-Star dosega 23.6 točke, 6.0 skoka in 4.3 podaje na tekmo.

Kot kolektivna ekipa imajo Clippersi pred seboj precejšen izziv, če želijo kmalu postati prvaki lige NBA. Njihov napad je predzadnji v ligi in predzadnji po odstotku napadalnih skokov. To škoduje njihovemu obsegu udarcev skozi igro in jim onemogoči priložnost za ustvarjanje točk druge priložnosti. Nasprotniki izvajajo sedem udarcev več na tekmo kot Clippersi, kar je velika pomanjkljivost.

Ekipa je tudi zadnja v držanju žoge, in to kljub temu, da je pripeljal nekdanjega All-Star Johna Walla, da bi okrepil mesto čuvaja točke.

Kaj je torej naslednji korak za Clipperse glede na njihove želje?

Morda je čas, da razmislite o tem, da bi opustili nekaj kosov. Zmerna uporaba Covingtona je razkošje, ki si ga ne morejo privoščiti, in bi lahko uporabili večjo velikost v notranjosti, saj sta Ivica Zubac in Moses Brown njuna edina dva prava velika moža.

Poleg tega morajo najti način, kako pospešiti prekršek, ki je rutinsko videti počasen in nenavdihnjen. Po tempu zasedajo 22. mesto in nasprotniki se dobro zavedajo, da se jih v tranziciji ni treba bati, saj to ni pogost pojav. Tukaj bi se spodobilo, da Normana Powella nekoliko bolj sprostijo. Ne samo, da je Powell eden boljših strelcev lige NBA, ampak je tudi velik strelec za tri točke. Igrati z njim samo 24.9 minute na tekmo se zdi potratno.

Končno morajo vedeti, katero različico Leonarda bodo dolgoročno dobili. Če bo vse leto v postavi in ​​iz nje, bo s tem praktično nesmiseln vsak poskus v finalu.

Morda bi bilo preveč poenostavljeno, da je njihov naslednji korak vezan na zdravje njihovega najboljšega igralca, vendar je to absolutno ključnega pomena za prihodnost celotne franšize. Ne samo letos, ampak dolgoročno.

Če Leonard ne bo postal igralec, kot je bil, ali če se bo potreba po obvladovanju obremenitve še povečala, si bodo morali Clippersi zastaviti nekaj precej velikih vprašanj.

Če ni navedeno drugače, vsa statistika prek NBA.com, PBPSstats, Čiščenje stekla or Košarka-referenca. Vse informacije o plači prek Spotrac. Vse kvote preko Športna knjiga FanDuel.