Ameriški junak svetovnega pokala Christian Pulisic odpeljan v bolnišnico zaradi poškodbe, a obljublja, da bo igral v soboto

Ameriški napadalec Christian Pulisic je bil odpeljan v bolnišnico na nadaljnjo oceno, potem ko je prejel močan udarec iranskega vratarja, ko je dosegel edini gol v torkovem obračunu z 1:0. zmaga za ZDA, ki že velja za enega najslavnejših golov v zgodovini ameriškega nogometa, vendar je nogometni zvezdnik v torek obljubil, da bo pripravljen igrati naslednjo tekmo.

Ključna dejstva

Tiskovni predstavnik ameriškega nogometa je povedal Forbes Pulisica so odpeljali v bolnišnico s "poškodbo trebuha in opravili so ga slikanja."

Napadalec je delil Snapchat objava iz bolnišnice pozneje čez dan z besedami: "Tako, f——— ponosen na svoje fante, v soboto bom pripravljen, ne skrbi."

Pulišić je na torkovi tekmi dosegel zmagoviti zadetek v 38. minuti, nato pa takoj trčil v iranskega vratarja Alirezo Beiranvanda in padel za nekaj minut.

Pulisic se je za kratek čas vrnil v igro, a je bil videti poškodovan zaradi udarca, zato je bil na začetku drugega polčasa zamenjan iz igre.

Zadetek je bil nujen na tekmi, ki mora zmagati za ZDA, ki bi bile izločene z remijem ali porazom proti Iranu.

Kaj paziti

ZDA se bodo v soboto ob 16. uri po vzhodnem času pomerile z Nizozemsko v tekmi osmine finala.

Ključno ozadje

ZDA so prevladovale v prvem polčasu torkove tekme, gol Pulisica pa je malo pred polčasom služil kot potreben preboj v zadetek. Ameriško moštvo je v drugem polčasu uveljavljalo več obrambne prisotnosti in odbijalo val za valom napadov, medtem ko si je iransko moštvo obupno prizadevalo za izenačenje, ki bi jim omogočilo, da bi končali nad ZDA v skupini B in se uvrstili v osmino finala. 16-letni Pulisic velja za enega največjih ameriških moških nogometnih talentov vseh časov. Igra klubski nogomet za Chelsea v Londonu in je bil del ekipe Chelsea, ki je osvojila Naslov UEFA Lige prvakov leta 2021 velja za največjo nagrado v klubskem nogometu.

Nadaljnje branje

ZDA premagale Iran—Napredovanje v osmino finala svetovnega prvenstva (Forbes)

Havertzov gol: kako je Chelseajeva neusmiljena natančnost razkrila šibkost Man Cityja v finalu lige prvakov (Forbes)