Tom Brady se lahko vrne leta 2023, vendar ne bi smel biti pri Tampa Bay Buccaneers

Če se Tom Brady vrne v 24. sezoni, bi to moralo biti z drugo ekipo.

Potem ko so bili Tampa Bay Buccaneers poraženi s 35-7 proti San Francisco 49ers, je ena stvar postala zelo jasna – Brady s to ekipo ne bo osvojil še enega Super Bowla.

Lahko ga pocukramo tako, da pokažemo na ofenzivno linijo in ključne poškodbe, s katerimi se sooča enota – začetni tackle Tristan Wirfs in začetni center Ryan Jensen sta še naprej ob strani – vendar težave presegajo le porozno ofenzivno linijo.

Ko je Brady doživel tretji najhujši poraz v svoji 23-letni karieri, se je napadalec boril s še enim slabim izpadom, v prvem polčasu je ostal brez zadetkov in pretvoril le 4-za-16 pri konverzijah tretjih navzdol. Za nameček je Tampa Bay zagrešil osem enajstmetrovk za 62 jardov v primerjavi z dvema kaznima moštva San Francisco 49ers za 15 jardov.

V igri, ki ponazarja, kako površni so bili Buccaneersi to sezono, je Mike Evans v prvi četrtini razveljavil podajo s touchdownom na 68 jardov zaradi zadrževalnega klica Donovana Smitha.

"Skratka, dobili smo riti," je po tekmi dejal glavni trener Todd Bowles. "V vseh fazah smo igrali slabo. Trenirali smo slabo. Izgubili so nas. Zasluge Kylu (Shanahan) in njegovim fantom so opravili odlično delo. Dobili smo rit v napadu, dobili smo rit v obrambi.”

Izven trdne obrambne enote Buccaneers ne blestijo v nobenem pogledu. Igra s podajami je počasna in močno odvisna od izstopov tekaških branilcev Leonarda Fournetteja in Rachaada Whitea, da preprečita nesposobno napadalno linijo. Fournette je vodil Tampa Bay po sprejemih (šest), medtem ko je bil White drugi (pet) po porazih.

Tekoča igra je še naprej premajhna, pri čemer je White le zagotovil obliž za ofenzivni napad, ki se je navadil zanašati se na 45-letnega Bradyja, da vrže 50 in več poskusov podaje na igro.

Potem ko je poraz proti San Franciscu s 35-7 končal s 55 poskusi podaje, je to že petič, da je v tej sezoni vrgel vsaj 50 poskusov podaje na tekmi. Vstopil je v igro vodilni v ligi po poskusih podaje (524) in ima v povprečju 44.1 poskusa podaje na tekmo. Če pogledamo perspektivo, je Brady pripravljen vreči 751 poskusov podaje v sezoni.

To število bi preseglo 719 poskusov podaje, ki jih je opravil v lanski sezoni, in bi podreti rekord v številu poskusov podaje v eni sezoni postavil Matthew Stafford s 727 poskusi podaje.

Razlika je v tem, da je Staffordu to uspelo pri 24 letih leta 2012, medtem ko Brady to počne že drugo zaporedno sezono v svojih sredi 40-ih.

"Vsi morajo igrati bolje," je dejal Brady. »Prav pogosto nismo igrali konstantno dobro. Že štiri četrtine je nismo igrali. Včasih smo se malo igrali. Danes sploh ne. Na nekaterih tekmah smo igrali dobro pet minut in ne igramo dobro 55 minut. Na nekaterih tekmah polčas igramo kar dobro. Za tekmo nismo igrali konstantno dobro.”

Treniranje, napadalna linija, tekaška igra in klicanje igre so preprosto slabi. In ugani kaj? Buccaneers brez Roba Gronkowskega in Antonia Browna niti približno niso tako zbrani na ofenzivni strani, da bi preprečili vse slabe lastnosti.

Tukaj imamo ekipo Buccaneers, ki se na zadnjih nogah bori za mesto v končnici v gnili diviziji NFC South. To je divizija, v kateri vodijo le z eno tekmo pred Carolina Panthers s 5-8, ki so pred tem premagali Tampa Bay s PJ Walkerjem kot branilcem le nekaj dni po menjavi Christiana McCaffreyja v začetku sezone.

Medtem ko bodo Buccaneers še vedno nadzorovali svojo usodo v končnici, dokler bodo premagali Atlanta Falcons in Panthers v zadnjih dveh tekmah sezone, je za to bledo ekipo vse mogoče.

Brady bo to sezono prost agent. In medtem ko še vedno ni jasno, kaj natančno ima njegova prihodnost, kaj is Jasno je, da obstaja zelo realna možnost, da se vrne igrati še eno sezono. Kot Ian Rapoport in Tom Pelissero iz NFL Network je tik pred porazom Bucsov poročal, da so za Bradyja na mizi "vse možnosti" - vključno z igranjem za drugo ekipo v naslednji sezoni.

As Jeff Howe iz The Athletic Kot je bilo nedavno omenjeno, ne bi smelo manjkati potencialnih snubcev za veteranskega branilca – 49ers, Las Vegas Raiders, New England Patriots in Tennessee Titans so možna mesta za pristajanje večnega čudeža.

Brady je morda izgubil korak od prejšnje sezone. Zdi se, da pogreša odprte sprejemnike pogosteje kot v prejšnjih sezonah in očitno je, da poskuša zmanjšati količino zadetkov, ki jih prejme njegovo 45-letno telo, tako da preprosto vrže nepopolne podaje.

Nič ne pomaga njegov odstotek dotika (3.1 %, uvrstitev na 27. mesto) in njegovi jardi na poskus (6.4 jarda, uvrstitev na 30. mesto) uvrstitev proti dnu lige.

Toda to je razlog več, zakaj bi moral Brady poiskati ekipo z boljšo stransko zasedbo, da bi prikril nekatere svoje pomanjkljivosti v zadnji fazi svoje kariere, če namerava igrati še eno sezono.

Buccaneers bodo vstopite v sezono 2023 več $ 45 milijonov negativno, kar zadeva prostor za kapice, druga najslabša številka katere koli ekipe v ligi. To pomeni, da bo moral Tampa Bay narediti velike premike, da bi ustvaril prostor za kapico za naslednjo sezono.

Če želi Brady priložnost, da odjaha v sončni zahod z drugim ringom, se bo moral težko odločiti, ko vstopi izven sezone.