Viralna fotografija, ki kaže, kako predan je 'krotilec levov' Gavi cilju FC Barcelona

Viralna fotografija z nedeljske zmage njegove ekipe z 1:0 nad Athleticom iz Bilbaa je pokazala, kako predan je Gavi stvari FC Barcelona.

Številka '6', ki jo je njegov glavni trener Xavi Hernandez prej opisal kot "srce z nogami", je znova postavila vse na kocko na enem najtežjih igrišč v Španiji.

Zagrizeni tekmec Real Madrid je v soboto premagal Espanyol zmanjšal prednost v boju za naslov v La Ligi na samo šest točk, vendar je Barca uspela še enkrat povečati zaostanek na devet, potem ko je Raphinha v prvem polčasu zadel.

Prav tako je bilo v uvodnih 45 minutah, ko je Gavi ustvaril trenutek, ki je povzel, kako predan je cilju Barce, ko poskuša priti do njihovega prvega naslova španskega prvaka v štirih letih.

V prizorih, na katere bi bil njegov urugvajski soigralec Ronald Araujo – ki je bil suspendiran zaradi rdečega kartona nazadnje proti Valencii – ponosen, se je Gavi vrgel na zelenico in šel z glavo naprej v prizemljen izziv, medtem ko je tvegal obglavljenje.

Fotografije incidenta so se razširile po družbenih omrežjih, vendar ne bi smele biti presenečenje za tiste, ki poznajo igro 18-letnega zlatega dečka.

Gavi se je po lastni prekinitvi vračal na ključno tekmo v Baskiji in ŠPORT ga je pohvalil ker je bil "krotilec levov" na sovražnem ozemlju, kjer je bil deležen žaljivih vzklikov domačih navijačev, vrgel ponarejene zapiske v zvezi s pravnimi težavami Barce.

Po odlični predstavi v prvem polčasu je bil Gavi pohvaljen za napredek v drugem, medtem ko je našel več prostora in igral med linijama.

Ugotovljeno je bilo tudi, da je izgubil manj žog in izvedel več posredovanj, pri čemer je eno, ko je bilo na razpolago približno četrt ure, povzročilo, da je začel silovit beg, ki je grozil, da bo podvojil rezultat.

"Težja ko je bila tekma, bolj se je pojavljal na vseh področjih igrišča," je zapisal katalonski dnevnik, Gavi pa se zdaj odpravlja na najpomembnejšo tekmo v svoji dosedanji karieri, ko bo Barca 19. marca gostila Madrid na El Clasicu. v izenačenju, ki bi lahko odločilo, kje se konča ligaško prvenstvo.