Dve pomembni vprašanji, ki ju je Xavi Hernandez zastavil svojim igralcem FC Barcelone ob prevzemu

Da je Xavi Hernandez popolnoma obrnil premoženje FC Barcelone, odkar je novembra prevzel Ronalda Koemana kot glavnega trenerja, je jasno vsem.

Blaugrana se je sinoči v Frankfurtu soočila z eno najtežjih preizkušenj do zdaj proti mlademu, hitremu in igrivemu Eintrachtu v prvi četrtfinalni tekmi evropske lige. Toda način, kako se je Barca po zadeti zadetek proti gostiteljem uprla, da bi kasneje izenačila prek Ferrana Torresa približno 25 minut pred časom, je bil dokaz borbenosti, ki jo je v svoje ljudi vzbudil drugi vodja kluba vseh časov.

In kot je pokazala, by ŠPORT v petek zjutraj vse to – kar vključuje izstrelitev Kataloncev z devetega mesta, ko je prevzel, do zdaj drugega za vodilnim Real Madridom v La Ligi – ne bi bilo mogoče brez dveh vprašanj, ki jih je Xavi postavil svojim varovancem ob prevzemu vajeti.

Prvi je bil: "Ali ste pripravljeni kandidirati za ekipo?" in drugi je bil "ali ste pripravljeni vstopiti v [tekmo] v 92. minuti?".

Odnos igralcev, odkar je Xavi prevzel poveljstvo nad razmajano obleko in jo revitaliziral, da je postala ena najbolj vznemirljivih evropskih ekip za gledanje oddaj, da so da, Barcine zvezde so več kot pripravljene na to.

Čeprav ju niso pripeljali šele ob navedenem času, sta bila prejšnja začetna igralca Frenkie de Jong in Ousmane Dembele pol ure prej v 62. minuti na parku Deutsche Bank brez pretiravanja in takoj obrnila igro na glavo.

Le štiri minute pozneje sta se Francoz in Nizozemec združila za izenačenje Ferrana Torresa v potezi, ki jo je začel Dembele, De Jong pa se je prebil s španskim reprezentantom z elegantno izmenjavo ena-dva v okvirju Frankfurta.

»To je bil odličen gol, čisti talent igralcev: Ousmane, Frenkie, Ferran. Vztrajam, z rezultatom sem zadovoljen, saj je bila to zelo težka podlaga in nasprotnik,« je pozneje pripomnil Xavi.

ŠPORT Upoštevajte tudi, da ni bilo "nobenih negativnih odgovorov" na Xavijev prvotni predlog, ki je bila njegova "prva velika zmaga, ker je dosegel neizogibno zavezanost celotne ekipe".

"V delu, ki ga opravlja s svojo ekipo v entiteti Blaugrana, ni vse v taktiki," dodaja časopis.

Po štirinajstdnevnem počitku po osupljivi zmagi s 4:0 proti Real Madridu na Bernabeu v El Clasicu, je Barca zdaj na poslovnem koncu svoje sezone in bo potrebovala vsakega posameznega člana ekipe, ki je na voljo, da se lahko poda skozi težko tekmo in končali 2021/2022 na najboljši možni način.