Španski klub je drugič osvojil prvo evropsko žensko klubsko tekmovanje.

Z odlično vrnitvijo in golom Patricie Guijarro v drugem polčasu je FC Barcelona premagala nemški Wolfsburg s 3:2 in osvojila drugi naslov ženske Lige prvakinj.

Na koncu sta se objela in zaplesala v trenutku čiste ekstaze, ki je predstavljala vrhunec dolge sezone in zenit evropske klubske igre. Barceloni pa to ni uspelo na lahek način v finalu, ki je bil razburljiv in pogosto neizprosen, na koncu pa so zmagali Španci.

Barcelona je spet zaostajala nekaj trenutkov po začetnem udarcu. V finalu lanske sezone je španski klub v prvem polčasu trikrat zapustil na poti do, kar je zvezdnik Alexis Putellas označil za "travmatičen poraz" proti Olympique Lyonu, vendar se je zdelo, da se niso naučili lekcije. V četrti minuti je Ewa Pajor, najboljša strelka tekmovanja, ukradla žogo Keiri Walsh in z lepim udarcem iztržila na 0-1.

Huje je bilo v 37. minuti. Alexandra Popp je z nizkim strelom z glavo pustila vratarja Barcelone Sandra Panosa brez možnosti, 2-0. Wolfsburg je bil na čelu, čeprav je nemška enajsterica naredila zelo malo. Umirili so se in ublažili pritisk, Poppov gol pa je prišel na koncu učbeniškega prehoda.

Vrnili so se spomini na finale Lyona, zadnjo tekmo, na kateri je Putellasova nastopila za svoj klub, a Barcelona je bila kriva le sama. Po Pajorjevem zgodnjem udarcu se je katalonski klub pognal naprej in večkrat izpostavil nemško zaledje, preden Irene Paredes nerazložljivo ni uspela izenačiti s prostim strelom z glavo ob daljši vratnici iz podaje. Tik po izteku pol ure je Barcelona zapravila še eno izjemno priložnost, ko Graham Hansen nekaj jardov ni zadel čisto.

Španski prvak je bil zapravljiv, njegov nasprotnik neusmiljen in kliničen. Na klopi je bil Putellas videti zamišljen, saj Salma Paralluelo spet ni našla možnosti mimo vratarja Wolfsburga Merleja Frohmsa, tako da je Barcelona ob polčasu zaostajala z 2:0.

Toda tako dober, kot so Nemci uživali v prvem polčasu, tako slab je bil njihov drugi. Barcelona ni bila več osupla. Namesto tega so pomlajeni Guijarro in njena ekipa priplesali mimo nasprotnika z dvema goloma v dveh minutah do številke 12. Preoblikovana Barcelona je igrala s tempom in natančnostjo. Španci so imeli popolno oblast in težko je bilo videti ekipo, ki ni zmagala v finalu.

Obramba Wolfsburga – tako marljiva večji del tekme – je preprosto sesula. Lynn Wilms ni uspela izbiti žoge, Fridolini Rolfo, ki je v drugem polčasu igrala višje na igrišču, pa je omogočila, da je skočila na 3:2. To je bil en spopad preveč pred nemškimi vrati. Končno je zmanjkalo sreče Wolfsburgu in Barcelona se je zasluženo okitila z naslovom novega prvaka Evrope.

Caroline Graham-Hansen je dejala: »Ta igra je imela vse, kar lahko imaš. Ob polčasu sem imel velik preblisk iz lanskega finala (po tem, ko sem ob polčasu izgubil z dvema nič proti Lyonu). Rekel sem ne, ne bo se več zgodilo. Zadeli smo enega, nato dva, nato pa je cel stadion eksplodiral.”