Zion Williamson je zdaj odgovoren za to, da Pelikanom da priložnost

Kdaj krožile so govorice, da je družina Zion Williamson želel, da igra v bolj konkurenčni ekipi, so bili New Orleans Pelicans precej drugačna ponovitev kot tista, ki jo vidimo v končnici lige NBA 2022.

Nedeljska zmaga nad vodilnim v ligi Phoenix Suns so izenačili serijo prvega kroga z 2-2, s čimer so ponovno pokazali, da porast Pelicanov v drugi polovici sezone ni bil naključje. In medtem ko sonca ostajajo priljubljene, ni dvoma, da so Pelicani v tem prvem krogu nekaj pokazali.

Ekipa, ki jo trenutno vodijo Brandon Ingram, CJ McCollum in Jonas Valanciunas, zmaguje po lastnih zaslugah, brez Williamsona nič manj, kar pomeni, da je zdaj odgovornost na 21-letniku, da obnovi svojo ali družinsko percepcijo. kluba.

Podporna zasedba je zdaj na mestu

Williamson, ki je zaradi težave z nogo izpustil celotno redno sezono, je bil očitno močno zamujen tekom leta, vendar je njegova odsotnost omogočila organizaciji, da je dala priložnosti igralcem, ki sicer ne bi imeli podobnih priložnosti, če bi bil Williamson zdrav. .

Rookie Herb Jones ni le eden najboljših branilcev prvega leta. Je eden najboljših, kar jih liga lahko ponudi, pika. Medtem ko bi mu njegova igra nedvomno zagotovila nekaj minut, je razkošje, da si je zaslužil stalne minute in se sam poglobil v tok sezone NBA, naredil čudeže za njegovo kariero, tako zdaj kot v prihodnosti.

Larry Nance mlajši, pridobljeno prek Portlanda v roku trgovanja skupaj z McCollumom, prav tako igra več kot 20 minut na tekmo za Pelicans v končnici, kar zagotavlja vsestransko obrambo, igranje in oportunistične rezultate.

Tako Jones kot Nance bosta opazila zmanjšanje v minutah, ko se Williamson vrne, vendar je ta rotacija na prvi liniji zdaj utrjena. Bolj ključno je, kako so se Pelicans nadgradili drugje, pri čemer je McCollum največja pridobitev sezone.

V New Orleansu je bil veteranski gard bolj uporabljen kot v Portlandu, saj je leta preživel v igri s superzvezdnikom Damianom Lillardom. Zdaj je McCollum glavni odločevalec, ki uravnoveša igranje s strelom in dosegel več kot 24 točk na tekmo odkar je postal pelikan.

McCollumova mešanica samoustvarjanja in zmožnosti premikanja izven žoge ne bi mogla biti bolj primerna za čas, ko se Williamson vrne v ekipo, še posebej, ker sta oba ob strani Ingrama, ki je še vedno zelo blizu in trenutno v povprečju skoraj 30 točk proti Sunsom.

Ingram je vsestransko lepilo, ki bi teoretično moralo v ospredje postaviti učinkovitost McColluma in Williamsona, ko so vsi zdravi. Ker je Ingram eden najbolj vsestranskih strelcev napadalcev v ligi NBA, bo Ingramova prisotnost pomagala ustvariti prostor za McColluma in Williamsona za delovanje v pick and roll akciji, pri čemer bo pozornost, namenjena temu z nasprotnimi obrambami, letela pod radarjem.

Če se ekipe močno zavarujejo pred McCollumom, je on dovolj pameten podajalec, da mu zgodaj umakne žogo iz rok, kar Ingramu omogoča predvsem lov na strele tako, da se premika po obodu ali močno poseže v koš. Poleg tega naj bi dvojec Ingram in McCollum postal prehodna tarča Williamsona, ko se Pelicans odloči, da bo prepustil napad, ki ga je v svoji drugi sezoni precej storil in celo prevzel ime »Point Zion«.

Nazadnje, Valanciunas ponuja stopnjo vsestranskosti točkovanja, zaradi katere je obramba težko goljufati Williamsona. Valanciunas ni le center za strelce, ampak se je izza črte treh točk spremenil v 36.1-odstotnega strelca. To omogoča Valanciunasu, da se vrti ali poka po zaslonih, kar lahko Williamson igra. To ni bilo tako, ko je bil Steven Adams primarni center.

Zamer, užaljen, užaljen

Ti Pelikani imajo potrebno osnovo, da postanejo ena najbolj eksplozivnih ofenzivnih enot lige. Medtem ko je Devonte' Graham pred kratkim padel v nemilost, v povprečju le 10.8 minute po sezoni, njegova sposobnost podajanja žoge in točkovanja za trojke bi bila dobra peta možnost, ko se bo New Orleans odločil, da bo umaknil Valanciunasa, Williamsona, Ingrama, McColluma in Grahama. Čeprav morda ne gre za smrtno postavo Golden Statea, bi morala biti izredno dobra ofenzivna, kar bi ustvarilo podlago za zelo raznolik napad.

Sčasoma, ko Jones raste ofenzivno, bi moral biti sposoben vstopiti in zamenjati Grahama v takšnih zasedbah, ki bi ponudile velikost, obrambo in bolj vplivno dvosmerno igro. Na srečo je Jones dobro začel, kljub skromni številki 9.5 točke v slabih 30 minutah. 23-letnik je podcenjen podajalec in njegova stopnja asistence 2.1 mu ne ustreza prav. Ker od zunaj doda nekaj ključnih odstotnih točk svoji 33.7-odstotni stopnji natančnosti, bi Jones lahko deloval kot peta možnost točkovanja, po možnosti v vlogi z visoko učinkovitostjo, ki prisili obrambo, da izbere svoj strup.

Seveda je treba upoštevati tudi tri dodatne mladinske komponente v Jaxsonu Hayesu, Kiri Lewis in Treyu Murphyju, ki bodo vsi morali poiskati vloge v ekipi prihodnje leto, ki bi morala biti zaradi Williamsona precej globlja.

In to nas pripelje do popolnega kroga in nazaj k Williamsonu.

Kot je bilo ustvarjeno, imajo Pelicans poleg svojega superzvezdnika ogromno talenta. Še pomembneje je, da bi se moral talent stilsko ujemati z Williamsonom, ko se vrne.

V primerjavi z ekipo, kot je Dallas, kjer Mavericksi še vedno potrebujejo več orožja okoli Luke Dončića je Williamson veliko boljši, organizacija pa je celo pred krivuljo glede na to, kar so dosegli, odkar so Williamsona leta 2019 izbrali prvi skupni seštevek.

Zdaj je odgovornost Williamsona dati tej stvari priložnost. V nobenem trenutku v prihajajočem izven sezone ne sme ali njegova družina namiguje na Pelicane zadaj v oddelku za talente. Preprosto bi bila preveč smešna izjava.

Seveda to ne pomeni, da Williamson ni upravičen želeti spremembe pokrajine. Če je odločen iti drugam, je to povsem druga razprava. Toda v nobenem trenutku se argument ne bi smel nanašati na pomanjkanje sestave seznama v imenu Pelicans. Ne potem, ko so letos naredili vse več, da bi zgradili ekipo, ki bi mu morala tako brezhibno ustrezati.