Green Bay Packers se vračajo v lov za končnico, potem ko so osupnili Dallas Cowboys

Ali lahko ena zmaga reši sezono?

Ali lahko ena zmaga reši ekipo, ki je bila na aparatih za vzdrževanje življenj?

Green Bay Packers verjamejo, da lahko.

Packers so v nedeljo prekinili niz petih porazov, tako da so se pobrali s 14 točkami zaostanka v četrti četrtini in po podaljšku premagali gostujoči Dallas z 31-28.

Namesto da bi imeli rezultat 3-7 in strmeli v prvi niz šestih porazov franšize v 34 letih, so se Packers izboljšali na 4-6. In čeprav je to dvakrat toliko porazov kot v kateri koli sezoni v štirih letih Matta LaFleurja kot trenerja Green Baya, zagotovo premaga alternativo.

"Smo le vzdržljivi," je dejal Aaron Jones, tekač iz Green Baya. »Imaš kup fantov, ki se ne bodo umaknili, ti se boš še naprej boril, dokler ne doseže nič, nič, nič na tisti uri. Ponosen sem na te fante, ker niso odnehali. Ampak ves čas sem vedel, da ne bodo. Torej, vsak dan bom šel v vojno z njimi.

V razvodenelem NFC-ju Packers nedvomno ostajajo v lovu na končnico.

Najboljših sedem ekip se uvrsti v postsezono, Green Bay pa je trenutno izenačen z Atlanto in Arizono na devetem mestu na konferenci.

Minnesota (8-1) ima pet tekem prednosti pred Packers v stolpcu porazov in bi morala pasti, da bi izgubila naslov NFC North. Philadelphia (8-0) je morda najboljša ekipa NFL, medtem ko so druge ekipe NFC East, kot sta New York Giants (7-2) in Dallas (6-3), prav tako v dobrem položaju za uvrstitev v končnico.

Zmagovalci divizij iz NFC Jug in Zahod si bodo prav tako prislužili potovanja v po sezoni. Trenutno Tampa Bay (5-5) in Seattle (6-4) vodita v teh premajhnih divizijah.

San Francisco (5-4) trenutno zaseda sedmo in zadnje mesto v končnici, kar pomeni, da so Packersi v posezonski tekmi le še 1 ½ tekme in še skoraj polovica sezone.

"Upaš, da te bo spodbudilo in ti vlilo nekaj samozavesti, ker mislim, da je težko vsakič, ko greš skozi takšen odsek," je dejal trener Packers Matt LaFleur o prekinitvi enomesečnega niza porazov. »Težko je izključiti negativnost.

»Iskren sem, ko to rečem, ničesar ne berem, ampak samo poznam svet, v katerem živimo, in za te fante je preprosto težko. Tam zunaj je veliko negativnosti in preprosto ne moreš dovoliti, da se ta filtrira in vpliva na to, kar verjameš, in o tem ves čas govorimo. Verjeti moraš vase, verjeti moraš v fante ob sebi.”

Packers imajo razlog za to, da verjamejo zaradi nekaj pozitivnih dogodkov v nedeljo. Vključevali so:

1. Christian Watson

Po brutalni sezoni novincev je Watson izjemno dvignil navpično igro Green Baya, saj je ujel tri podaje za touchdown. Watson je postal šele četrti novinec v zgodovini ekipe, ki je dosegel tri touchdowne na tekmi in prvi po Jamesu Loftonu leta 1978.

6 čevljev in 4, 208 funtov težak Watson je februarja na NFL Combine pretekel 4.32-jardni tek v 40 sekunde. Prav tako je dosegel odlično oceno 38 na testu Wonderlic s 50 vprašanji.

Watson je imel izjemne številke v navpičnem skoku (38-1/2”), skoku v širino (11-4) in ima velike roke (10 1/8”). Toda Watson ni mogel ostati na igrišču in se je v svoji prvi sezoni spopadal s padci, v nedeljsko igro pa je vstopil z 10 ulovljenimi žogami in brez touchdowna.

Zdaj imajo Packersi morda samo legitimno grožnjo v igri mimogrede.

"Mislim, da imamo v napadu veliko orožij in obramba bo morala začeti pokrivati ​​vse, ne glede na to, ali gre za tek ali igro za podajo," je dejal Watson. »Imamo fante, ki so sposobni odigrati igro, in imamo legendarnega branilca, ki lahko naredi nekaj iz nič. Zato mislim, da to samo kaže, česa smo sposobni, in na tem moramo še naprej graditi.”

2. Zavezanost teku

Green Bay je vodil 39 od 59 nedeljskih iger – neverjetnih 66.1 % časa.

Ni bilo presenečenje, da so Packers končali z 207 jardi in v povprečju dosegli 5.3 jarde na nošenje. Vse leto vodijo žogo z veliko učinkovitostjo.

Pravo presenečenje je, da so ostali predani teku, potem ko so ga leta 2022 prepogosto opustili.

"Mislim, da lahko kar dobro vodimo nogomet, vi pa to lahko storite pozimi," je dejal branilec Green Baya Aaron Rodgers. »Glede na vprašanja o zaščiti in zdravju naših sprejemnikov se mi zdi, da je to zagotovo formula, ki lahko deluje za nas. Še vedno ga moramo vreči navzdol, toda dokler nam ljudje ne bodo dali velikega odmerka, bomo morali igrati nogomet in nato uporabiti akcijo igre, da naredimo nekaj strelov po igrišču.”

3. Leaky obramba sije

Obramba Packersov se je stopila v drugem polčasu porazov proti New York Giants, New York Jets in Washington med njihovim nizom porazov. Proti Dallasu se je obramba izkazala pozno.

Cowboysi so imeli žogo štirikrat v četrti četrtini in podaljšku s priložnostjo za led. Dvakrat so udarili, enkrat obrnili ob padcih in ob koncu rednega dela jim je zmanjkalo časa.

Dallas je v zadnjih štirih vožnjah izvedel 23 iger za 87 jardov (3.8) in ni dosegel zadetka.

"Razpoloženje je res dobro," je dejal varnostnik Green Baya Rudy Ford, ki je imel dvakrat prestrezanje. »Super občutek je zmagati in poskušati prekiniti niz porazov. Vsi samo nadaljujejo z delom in sprejemajo vse eno tekmo naenkrat.”

Zadnjih sedem sovražnikov Green Baya ima trenutno skupni rezultat 38-26 (594). Packers se še vedno soočajo s štirimi vodilnimi v diviziji (Tennessee, Philadelphia, Miami, Minnesota) in tri ekipe pod .500 (Chicago, Los Angeles Rams, Detroit).

Playoffstatus.com daje Green Bayu le 9 % možnosti, da se uvrsti v postsezono. Torej, kvote so očitno dolge.

Toda Packersi so previdno optimistični, saj jih lahko nedeljska zmaga nad Dallasom popelje v pravo smer v zadnjih dveh mesecih.

"Vzdušje v slačilnici, mislim, da je bilo vedno pozitivno, vedno je bilo močno," je dejal Allen Lazard. »In danes se je le še povečalo. Vedeli smo, da smo razočarali sami sebe, organizacijo, navijače in vse, danes pa mislim, da nam je le uspelo prebroditi to grbo in priti do zmage.”