Dober, slab in grd iz poraza Green Bay Packers proti Detroit Lions ob koncu sezone

Sanje Detroit Lions o končnici so umrle 40 minut preden so stopili na igrišče proti Green Bayu v nedeljo zvečer. Packers pa so imeli vse, za kar so lahko igrali.

Trener Detroita Dan Campbell kljub temu ni spreminjal načrta igre. Levi in ​​njihov starošolski trener so imeli en in samo en cilj.

"Nočemo, da gredo," je o Packerjih dejal Campbell. "To je naša motivacija."

No, Lionsi niso pustili Packerjev.

Detroit je igral pametneje, močneje in bolje ter končal sanje Packersov v končnici s šokantno zmago z 20-16 na Lambeau Fieldu.

Niz štirih zmag Green Baya je bil prekinjen, padel je na 8-9 in prvič po letu 2018 izpustil postsezono. Detroit je leto končal z rezultatom 9-8 in njegova zmaga je Seattlu – in ne Green Bayu – omogočila, da ujame NFC sedmo in zadnje mesto v končnici.

Tukaj je dobro, slabo in grdo iz osupljive zmage Detroita nad Green Bayom.

DOBRO

CHRISTIAN WATSON: Novinec pri Packersih je že tretjič letos zasenčil mejo 100 jardov – vse od 13. novembra.

Watson je ujel pet podaj na 104 jarde, ki jih je poudaril akrobatski sprejem na 45 jardov pozno v tretji četrtini na 14-jardni črti Lionsov. Dve igri kasneje je Rodgers sprožil TD podajo s 13 jardov Allenu Lazardu in Green Bayu povedel s 16-13.

MASON CROSBY: 38-letni Crosby je drugi najstarejši igralec v ligi, zaostaja le za Robbiejem Gouldom iz San Francisca (40). Toda Crosby še naprej deluje na visoki ravni.

Crosby je v nedeljo dosegel tri mete iz igre - udarce z nogo na 22, 49 in 48 jardov. Crosby je zgrešil s 53 jardov, ko je zadel prečko, žoga pa se je odbila nazaj proti končni coni.

Crosby je sezono končal s 25 od 29 zadetkov iz igre (86.2 %), kar je peto najboljše leto v njegovi 16-letni karieri.

TO IN TISTO: Robert Tonyan je v drugi četrtini izvedel akrobatsko lovljenje z 21 jardov, kar je vodilo do tretjega zadetka Masona Crosbyja iz igre tega večera. … Quarterback Aaron Rodgers je uporabil težko štetje, da je novinca v obrambi Lionsov, Jamesa Houstona, pozno v drugi četrtini skočil s strani. … Matt LaFleur je zmagal na izzivu, ko je protestiral proti sprejemu Amon-Ra St. Brown na 15 jardov. Ulov bi Lionsom prinesel prvi pad, toda namesto tega je Detroit prisilil v udarec. … Novinec v prvem krogu obrambe Devonte Wyatt, ki je v tej sezoni vstopil v igro z 0.5 vreče, je imel svoj prvi polni vrečo v tem letu.

LAHKO

NEPREVIDNI RODGERS: Aaron Rodgers je imel od leta 13 do 2019 le 2021 prestreženih strelov. V nedeljo je Rodgers vrgel svojih 12th prestrezanje leta 2022, drugo največje v njegovi karieri.

Edina sezona, v kateri je Rodgers vrgel več prestreženih žog, je bila leta 2008 – njegovo prvo leto kot začetnik –, ko jih je vrgel 13.

12th prestrezanje za št. 12 je prišlo pozno v četrti četrtini s Packersi v luknji 20-16. Rodgers je streljal globoko za Christiana Watsona, toda varnostnik Detroita Kerby Joseph je odlično prebral igro in prestregel Rodgersa.

Joseph je tudi dvakrat prestregel Rodgersa pri zmagi Detroita v 9. tednu nad Green Bayom. Tako je Joseph postal prvi igralec v zgodovini, ki je Rodgersa prestregel trikrat v sezoni.

RDEČE OBMOČJE, MRTVO OBMOČJE: Packers so v igro vstopili kot 23rd v napadu rdeče cone, dosegli so touchdowne na samo 51.9 % svojih potovanj znotraj 20.

Stvari niso bile nič boljše na prvi nočni vožnji v Green Bayu. Packers so dosegli prvi in ​​zadetek iz petih, vendar sta dve tekmi in nepopolna podaja dosegli le en jard.

Crosby je nato zadel 22 jardov.

VSI PLIN BREZ ZAVOR: Matt LaFleur je prvič uporabil besedno zvezo »vse na plin, brez zavor« med svojo novinsko sezono leta 2019. Poleg tega, da je izgubil živce na prvenstvu NFC 2020, je LaFleur vse od takrat izjemno agresiven.

Pogosto pa se lahko ta pristop izjalovi – in to se je zgodilo zgodaj v nedeljo.

Packers so imeli četrti in 1 na svojih 32. Green Bay je spravil Allena Lazarda v gibanje, mu podal žogo, a ga je zaradi izgube 1 jarda vrgel linijski branilec Alex Anzalone.

Obramba Packersov je zdržala, toda Detroit je Michael Badgley zadel iz igre s 37 jardov in izenačil na 3-3.

MASLENI PRSTI: Green Bay je vodil z 9-3 proti koncu prvega polčasa in si privozil prednost dveh točk.

Na sekundo in 4 je Rodgers preveril Aarona Jonesa za 8 jardov. Toda Jones se je spopadel in Will Harris iz Detroita se je vrnil z 1:16 pred koncem polčasa.

To je bil peti spodrsljaj v letu za Jonesa, drugi največ med vsemi tekači v ligi NFL.

TO IN TISTO: Desni igralec Packers Yosh Nijman je v prvem polčasu dovolil dva vreča novincu v obrambi Lionsov Aidanu Hutchinsonu, nato pa je bil postavljen na klop novinca Zacha Toma. … Kalif Raymond iz Detroita je ujel 43-jardno podajo Jareda Goffa na 1-jardno črto Green Baya. Eno igro kasneje je nekdanji Packer Jamaal Williams dosegel svojih 16th hiti TD leta. Williams je kasneje dosegel zmagoviti TD - njegov 17th sezone, s čimer je postavil nov rekord Detroita. … Wideout Romeo Doubs je imel par kritičnih padcev. … Povratni as Keisean Nixon je bil zadržan do 19.8 jarda na vrnitev začetnega udarca.

UGLJEN

QUAY WALKER: Novinec v liniji Green Baya je bil diskvalificiran sredi četrte četrtine, potem ko je potisnil člana medicinskega osebja Lionsov.

Detroitov tekač D'Andre Swift je bil deležen pozornosti, ko je Walker nespametno sunil enega od članov medicinske ekipe Lions. Walker je bil označen zaradi nešportnega vedenja, nato pa diskvalificiran.

Walker je bil prav tako zadet z nešportno enajstmetrovko in vržen iz igre v osmem tednu poraza pri Buffalu. Tam je Walker na stranski črti Billsov potisnil Zacha Davidsona na treningu Buffala.

Walker je imel pred lanskim naborom na testu Wonderlic s 50 vprašanji grozljivo oceno devet. To je sprožilo rdeče zastave pri več generalnih direktorjih.

In čeprav je imel Walker solidno sezono novincev, je njegova nezmožnost obvladovanja čustev velika težava pri napredovanju.

RASUL DOUGLAS: Levi so zaostajali, 9-3, 2 sekundi pred koncem prvega polčasa in strelec Michael Badgley je dosegel zadetek iz igre 48 jardov. Sredi druge četrtine je Badgley zgrešil 46-metrovko.

Pred Badgleyjevim udarcem so Packers zahtevali timeout in Douglas je nerazumljivo prišel, da bi zgrabil žogo. Med ekipama je prišlo do rahlega prerivanja, nato pa je Douglas sunil masko ofenzivnega linijskega igralca Dana Skipperja.

Douglas je bil označen za 15 jardov zaradi nepotrebne grobosti, s čimer je poskus strela iz igre skrajšal na 33 jardov. Badgley je to izvedel in ob polčasu zmanjšal vodstvo Green Baya na 9-6.