Dobro, slabo in grdo od poraza Green Bay Packers proti Philadelphia Eagles

Pesem ostaja ista.

In fant, ali je bila to brutalna balada za Green Bay Packers.

Upanja Green Baya po koncu sezone so bila v zvezi z vzdrževanjem življenj do nedelje. Zdaj lahko izvlečete vtič.

Gostiteljica Philadelphia je nabrala 500 jardov, dosegla sedem od 10 posesti in premagala Green Bay s 40-33. To je bilo največ točk, ki so si jih Packersi privoščili od 20. novembra 2016, ko jim je Washington dosegel 42.

Green Bay je izgubil že sedmič v osmih tekmah – prvič po letu 2008.

Packers so tudi padli na 4-8 prvič po letu 2006. In samo dve ekipi v NFC – Chicago (3-9) in Los Angeles Rams (3-8) – imata slabše rezultate na konferenci kot Green Bay.

Še več, podajalec Aaron Rodgers je bil pozno v tretji četrtini izločen iz igre s poševno poškodbo. In sezona, ki se je začela obetavno, je uradno postala ena najbolj razočarajočih v zgodovini ekipe.

Tukaj je dobro, slabo in grdo iz zmage Philadelphie nad Packers, začenši z grdim.

UGLJEN

HITERA OBRAMBA: Obramba Packersov se je delovala, kot da bi večino noči igrali flag football, z ničelnim zanimanjem za spopadanje z fizičnimi lastnostmi Eaglesov. In tisti, ki zahtevajo odpustitev obrambnega koordinatorja Joeja Barryja, imajo več streliva kot kdaj koli prej.

Philadelphia je tekla za neverjetnih 363 jardov, od tega 183 samo v prvem polčasu. Quarterback Jalen Hurts (157) in tekač Miles Sanders (143) sta presegla 100 jardov, kar je prvič, da so imeli Eagles dva 100 jarda po 14. tednu 2020.

Hurtsov rekord kariere pred nedeljo je bil 106 jardov. Njegovih 157 hitrih jardov – od tega 102 samo v prvem polčasu – je bilo peto največje število jardov v dobi Super Bowla, ki ga je dosegel podajalec.

Sanders je v povprečju dosegel 7.4 jarda na nošenje, medtem ko je hitel 143 jardov in dosegel dva zadetka pri hitenju. Kenneth Gainwell je prav tako tekel za 39 jardov in touchdown.

Packers so nastopili na 26. mestuth v ligi dovoljenih jardov (135.8). Do konca noči je ta številka narasla na 154.8 in Packersi so padli na 31. mesto v skupni hitri obrambi.

BRUTALNI ZAČETEK: Samo šest minut po začetku tekme so bili Packersi že v luknji 13-0. Eagles so vozili 75 jardov za touchdown v svojem uvodnem napadu, ki ga je zadel Kenneth Gainwell. Rodgers je bil prestrežen pri prvi posesti Green Baya, tri igre pozneje pa je Philadelphia Milesu Sandersu iztrgal 15-jardni TD tek.

LAHKO

TAKO DOBRO BOLI: Športni branilec Eagles Jalen Hurts je pokazal, zakaj je eden izmed vodilnih kandidatov za MVP lige.

Hurts je bil izjemno oster pri metanju žoge, opravil je 16 od 28 metov za 153 jardov in dve podaji za dotik. Hurts je prav tako tekel 157 jardov in v povprečju dosegel 9.9 jarda na nošenje.

"Predstavlja ogromno izzivov za vsako obrambo, tako v žepu kot zunaj žepa," je prejšnji teden o Hurtsu dejal trener Packers Matt LaFleur. "Očitno ima okoli sebe veliko orožja, v katerega lahko vrže žogo, in ti fantje so delovali na res visoki ravni."

To je bila zgodba še enkrat v nedeljo, ko so Hurts in Eagles uničili obrambo Green Baya.

TEŠKO LETO: Rodgers je vrgel par prestreženih žog, s čimer jih je v sezoni dosegel devet. To je njegov največ v sezoni od leta 2010.

Pri tretji napadalni igri Green Baya je Rodgersovo podajo odbil in jo prestregel Josiah Scott. Nato je v prvi seriji Green Baya v drugi četrtini varnostni rezervni Eagles Reed Blankenship skočil pred Tylerja Davisa in prestregel Rodgersa.

Rodgers, ki je bil trikrat odpuščen, je bil kasneje izločen iz igre zaradi poškodbe poševnice.

RASUL DOUGLAS: Kotni branilec Green Baya je bil presenečenje sezone 2021, ko so ga pobrali z ulice in je vodil Packers s petimi prestreženimi streli – vključno z dvema, ko je vrnil za touchdown.

V letu 2022 stvari niso bile tako rožnate, v nedeljo pa so postale še grše.

Douglas je predal TD s 30 jardov tik pred polčasom tretjemu strelcu ekipe Eagles Quezu Watkinsu, ki je Philadelphii zagotovil vodstvo s 3-27. Nato je Eagles ob prvi posesti v drugem polčasu AJ Brown premagal Douglasa za TD z 20 jardov, ki je vodstvo Philadelphie povišal na 11-34.

TO IN TISTO: Keisean Nixon je izpustil začetni udarec v končni coni. Namesto da bi ostal na mestu, je Nixon žogo pognal ven in bil ustavljen po samo 10 jardov na 9-jardni črti Packersov. … Mason Crosby je zgrešil kritično dodatno točko, zaradi katere je bila tekma v drugi četrtini izenačena z 20-20. Crosby je vstopil v noč 21 od 22 z dodatnimi točkami. … Packers so imeli še zadnjo priložnost, da vrnejo žogo in poskusijo izenačiti igro. Namesto tega je Sanders izvedel trikrat za 11 jardov in s prvim padcem končal igro.

DOBRO

JORDANSKA LJUBEZEN: Rezervni podajalec Packersov je bil prisiljen v akcijo v četrti četrtini, potem ko je Rodgers odšel zaradi poškodbe poševnice.

Vse, kar je naredila Love, je bilo, da je vskočil in vodil vožnjo s štirimi igrami in 75 jardov. Love je šel 3 proti 3 med vožnjo na 75 jardov, vključno s podajo TD na 63 jardov Christianu Watsonu na križišču, po katerem je novinec prišel do hiše.

Love je noč končal s 6-od-9 za 113 jardov in imel oceno branilca 146.8. Packerse je popeljal do 10 točk v svojih dveh vožnjah.

Ker Green Bay ni več v končnici, bodo mnogi zahtevali, da igra Love. V nedeljo je začel odlično.

CHRISTIAN WATSON: Watsonov TD v četrti četrtini je bil njegov šesti v zadnjih treh tekmah. Watson je postal prvi novinec Green Baya po Billyju Howtonu leta 1952, ki je dosegel touchdown v treh zaporednih igrah.

Watson je imel tri TD 13. novembra proti Dallasu, dva proti Tennesseeju 17. novembra in še enega proti Eagles. Po izjemno mirni prvi polovici sezone Watson igra tako dobro – ali bolje – kot kateri koli novinec v letošnjem razredu obremenjenih sprejemnikov.

KJE JE RUDY?: Varnost Packers Rudy Ford je naredil precejšen vpliv, odkar se je v 10. tednu preselil v začetno postavo.

13. novembra je imel Ford pri zmagi proti Dallasu dva posredovanja. V nedeljo je Ford odstranil izstopajočega sprejemalca Eagles AJ Browna in povratnega branilca Green Baya Quaya Walkerja.

Walker je vrgel udarec s 63 jardov na 13-jardno črto Eaglesov, tri igre pozneje pa je Rodgers vrgel podajo za touchdown tekačem Aaronu Jonesu.

TO IN TISTO: Packersi so v prvi četrtini ustavili Eaglese pri tretji in 1 in četrti in 1. Jalen Hurts se je v obeh igrah skušal prikrasti za prvega navzdol, vendar sta se Kingsley Enagbare in Rasul Douglas oba spopadla brez dobička. … Linebacker Justin Hollins, ki je bil podpisan le tri dni prej, je odpustil Hurts v drugi četrtini. … Vrnitev Keiseana Nixona z 52 jardov na začetku drugega polčasa je bila najdaljša v Green Bayu, odkar je Jeff Janis 70. novembra 22 vrnil enega za 2015 jardov. Nixon je to pozneje presegel s 53 jardi vrnitve pozno v četrti četrtini.