Novice ekipe in začetna postava

FC Barcelona mora v četrtek na stadionu Nef v Istanbulu premagati Galatasaray, da bi se iz 16. finala lige Europa uvrstila v četrtfinale.

Po remiju brez golov z 0:0 na Camp Nouu prejšnji teden, kjer možje Xavija Hernandeza niso uspeli zadeti prvič v 93 dneh in so 16 strelov zapravili, se bodo Katalonci poskušali izogniti podaljškom in enajstmetrovkam na sovražnem terenu, ki je pogosto je bil na nedeljskem srečanju z Real Madridom v El Clasicu z enim očesom opisan kot "pekel".

Xavi je menda ob polčasu prve tekme grajal svoje oboževalce zaradi njihovega padca v intenzivnosti, zaradi česar so v zadnjem času močno premagali in dosegli štiri gole nasprotniku, je poudaril, da je ključ do zmage v trdem delu »z in brez žoga«.

"To je finale," je dejal trener. »Ne moremo zdrsniti, je vse ali nič. Potrebujemo večjo intenzivnost kot prva tekma."

"Prvi polčas mi ni bil všeč," je priznal. "V drugem polčasu smo bili boljši, vendar ne klinično."

"Proti Osasuni," proti kateri so Katalonci zmagali s 4:0 v nedeljo v La Ligi, "smo zgodaj prekinili tekmo, ker smo imeli intenzivno in hitro kroženje žoge in mora biti enako tudi jutri," je dejal Xavi.

“Prejšnji teden nismo naredili domače naloge, zdaj pa moramo zmagati v gosteh na težkem stadionu z navijači, ki resnično podpirajo ekipo, nekaj najboljših v Evropi. Enako je kot proti Napoliju,« je poudaril, pri čemer je Barca doma remizirala z 1:1 in zato potrebuje velik rezultat na tujih tleh, ki je oviral 4-2.

Za Xavija pa pritisk, da mora doseči rezultat, da bi ohranil svoje upanje na srebrnino v tej sezoni, ni problem. "Všeč mi je," je rekel. »Sem tekmovalen, zmagovalec. Prav tako tudi igralci. To so situacije, ki so nam všeč. To je priložnost. Iz te tekme z Napolijem smo izšli okrepljeni in enako lahko storimo tudi zdaj."

"Glavni cilj, da se vrnemo v Ligo prvakov, vendar je to evropsko tekmovanje in želimo pokazati, da lahko tekmujemo v Evropi," je poudaril Xavi in ​​Evropsko ligo označil za "veliko tekmovanje".

Barco bo takrat skušal obdržati na golu Marc Andre ter-Stegen, ki ga podpirajo zadnja linija Jordi Alba, Gerard Pique, Ronald Araujo in Sergino Dest.

V sredini bo igralec Sergio Busquets narekoval igro za Pedrijem in Frenkiejem de Jongom, medtem ko Ferran Torres, Pierre-Emerick Aubameyang tvorijo sprednjo črto napada.