Velika nagrada Singapurja je težka, a je navdušen

Max Verstappen iz F1 pojasnjuje, zakaj je steza v Singapurju tako zahtevna

Po dveh letih premora zaradi pandemije se Velika nagrada Singapurja — prva nočna dirka Formule XNUMX — vrača to nedeljo na dirkališču, nad katerim Max Verstappen iz Oracle Red Bulla pravi, da je navdušen.

"Vedno smo zelo navdušeni, da pridemo sem, ker je proga odlična za vožnjo," je branilec naslova povedal Johnu Patricku Ongu iz CNBC v sredo.

Čeprav je belgijsko-nizozemski dirkač, ki dirka za Nizozemsko, dejal, da je ulično dirkališče Marina Bay v Singapurju "vedno izziv", se ga veseli.

"Je zelo težka proga samo zato, ker je ulično dirkališče ... in vedno moraš pustiti nekoliko več rezerve kot na [] običajni stezi."

Ulična dirkališča F1 so na splošno bolj neravna kot običajna dirkališča in imajo več ovinkov. Od vseh dirkališč F1 ima 3-miljska zanka Marina Bay najboljšo drugo največje število kotov, z vsaj enim varnostnim avtomobilom na vsaki dirki do danes.

Max Verstappen je osvojil tretje mesto in slavil na stopničkah med VN Singapurja na dirkališču Marina Bay Street 22. septembra 2019. VN Singapurja naj bi se vrnila kot edina nočna dirka Formule 2 XNUMX. oktobra.

Clive Mason | Getty Images Šport | Getty Images

"Običajno je to eden težjih ali najtežjih na koledarju," je dejal Verstappen, a to je tisti, ki ga bo "poskušal zmagati."

Ko je omenil vlažnost mesta-države, je dodal, da se ne veseli, da bo "[izgubil] veliko tekočine."

"Že nekaj časa nas ni bilo tukaj ... zato bo za nas zelo zanimivo razumeti progo [in] koliko se je spremenilo."

O Prvi dirkač Red Bulla se ponaša s 1 točkami prednosti na vrhu lestvice in ima matematično možnost za zmago na prvenstvu.

VN Madžarske kolcanje

Toda stvari za Verstappna niso vedno tekle gladko.

Na julijski VN Madžarske je moral start na 10. mestu po kolcanju agregata med kvalifikacijsko sejo. Kljub temu mu je uspelo iztržiti zmago.

"Kot ekipa mislim, da smo naredili vse prave odločitve, glede tega, kdaj v bokse, in preskočili smo nekaj ljudi," je dejal.

Max Verstappen je zmagal na dirki za Veliko nagrado Formule 31 madžarskega Aramca 2022. julija 10 v Mogyorodu na Madžarskem. Čeprav je moral štartati na XNUMX. mestu po kolcanju pogonske enote med kvalifikacijami, mu je uspelo iztržiti zmago.

Robert Szaniszló | Nurphoto | Getty Images

V svojem 42. krogu Verstappen naredil vrtenje za 360 stopinj, kar ga je sprva stalo prednosti pred voznikom Ferrarija Charlesom Leclercom.

»Vsekakor je bilo resnično zadovoljstvo. Ker ko sem se tisti dan zbudil, nisem pričakoval, da bom zmagal na dirki.”

Ground effect, oblikovna značilnost avtomobila, ki jo je F1 prepovedala leta 1982, je bila letos znova uvedena. Voznikom omogoča, da natančneje sledijo avtomobilu pred seboj, kar omogoča bolj razburljivo dirkanje kolesa za kolesi.

Medtem ko je Verstappen dejal, da se je moral na začetku sezone prilagoditi novejšim dizajnom, njegov oprijem na dirkalniku se izboljšuje.

»Mislim, da ste že na kar nekaj stezah lahko videli, da je bilo malo več prehitevanj, malo več dirkanja. In mislim, da je to tisto, kar želimo videti.”