Ali naj New York Knicks odpustijo Toma Thibodeauja?

Navijačem je najlažje kriviti glavnega trenerja, če ekipa ne uspe. Ta osvetlitev postaja vse bolj vroča, ko stopite na igrišče v New Yorku in vas vsak dan žarijo nekateri najbolj strastni oboževalci na svetu.

Lanski trener leta je bil Tom Thibodeau. Je tudi ista oseba, ki je bila postavljena na vroč sedež zaradi dela, ki ga je opravil v tej sezoni. Raziščimo, kaj prinaša na mizo in kaj jemlje z mize kot glavni trener.

Obdrži ga

Vsaka veljavna analiza zahteva, da se dobro in slabo izvleče na svetlobo in veliko dobrega prinaša ekipa, ki jo vodi Thibodeau.

Eden ključnih razlogov je, da je bila obramba še vedno 11. uvrščena enota v ligi, čeprav so v tej sezoni igrali slabši obrambni kader. Izguba Reggieja Bullocka in nezmožnost igrati Nerlens Noel v veliki večini sezone sta vplivala na učinkovitost enote. Prestopnik številka ena je morda bila cenjena pridobitev, ki jo je ekipa naredila med izven sezone.

Ta cenjena pridobitev prihaja na ime Kemba Walker. Walker je v sezono prišel s toliko obetavnostjo, a na koncu ni uspel iz različnih razlogov. Jonathan Macri od Filmska šola Knicks imel odlično statistiko glede razlike v točkah ekipe z in brez Walkerja:

In končno, moja najljubša čudna statistika:

• Neto ocena Knicks brez Kembe Walkerja na igrišču v tej sezoni: pozitivnih 2.4 v 3008 minutah ali 76 odstotkov sezone.
  • Neto ocena Knicks s Kembo Walkerjem na igrišču v tej sezoni: negativnih 9.1 v 948 minutah.

To me veliko spominja na lanske številke vklopa/izklopa, ki vključujejo Derricka Roseja (plus 10.6 v 937 minutah z Rose; minus 0.3 v 1301 minutah brez Rose po njegovi pridobitvi; minus 1.1 v 1200 minutah, preden je Rose prišel).

Statistika odlično prikazuje neuspeh ekipe pri Walkerju. Če ekstrapoliramo podatke, bi nekateri lahko trdili, da je bil njegov nastop največja škoda za ekipo in da je bil njegov čas na igrišču sidro, iz katerega ostali Knicks niso mogli priplavati.

Obrambne metrike ga ponavadi podpirajo. Enota je v obrambi zasedla 19. mesto v ligi NBA do odmora za All-Star. Odkar so se vrnili z All-Star tekme v Clevelandu, je ekipa bila obramba številka ena v ligi NBA, časovnem obdobju, v katerem Walker ni videl minute akcije.

To je pero v kapici Thibsa in kaže na njegovo sposobnost, da iz svojih moštev pritegne največ, ko na točki napada nima popolnega vrtišča. Poleg tega je to sezono uporabil bolj prilagodljivo obrambno shemo, občasno je udaril Jericho Sims pri igralcih žoge, namesto da bi s svojim središčem igral svoj običajen slog spuščanja.

Ekipa je razvila mlade igralce in trenutno ima jedro, na katerega so navijači lahko ponosni. Immanuel Quickley, Jericho Sims, RJ Barrett, Obi Toppin, Mitchell Robinson, Quentin Grimes in Miles McBride so s Thibsom na čelu naredili korake v pravo smer. Zgodba, napisana o Barrettu preobrazbo v drugem letu je vključeval piko na i, za katero se je zdelo, da cilja na Davida Fizdalea in njegovo osebje, ki se poigrava z njegovo mehaniko streljanja. Kevin Knox ni bil niti blizu, da bi dosegel svoj potencial z istim osebjem, ki ga je razvijalo. Ti igralci so morda vedno šli skozi to pot, vendar se je pošteno vprašati, ali jih osebje ni uspelo povečati. Pošteno je reči, da so Thibs in njegova posadka naredili nasprotno od tega.

Odpusti Ga

Del razloga, da eksperiment Kemba Walkerja ni uspel, je, ker je Thibodeau popolnoma pokvaril njegovo igranje. Ni govoril Walkerju o razlagi, zakaj ga je v celoti umaknil iz rotacije, namesto da bi ga preprosto uporabil v bolj zmanjšani vlogi. Ko ga je pripeljal nazaj, je bil nagnjen k pretiranemu izkoriščanju, kar ga je postavilo v položaj, kjer bi bil verjetno neuspešen, tako da je z njim dolgo igral, ko mu je zdrsnilo v obrambi.

Walker ni bil edini igralec, ki je imel slabe rezultate za Knicks. Julius Randle je očitni zmagovalec v tej kategoriji in veliko se je govorilo o tem, ali bi morala del te odgovornosti pasti na ramena Thibodeauja. Randle se je počutil pooblaščenega za igranje v popolnoma enakem slogu kot lani, čeprav je bilo več ognjene moči. Ohranil je prevladujoč slog žoge, tudi ko je bil njegov strel hladen. Mašal se je tako nasprotnikom kot navijačem, tudi ko se je zdelo, kot da je pri tem na otoku. The številke Leon Rose, ki se je na svoji tiskovni konferenci povzpel naprej, je krinka za stvari, ki so jim bili priča navijači po vsem območju: igralec, ki je vedno znova poslabšal ekipo v vseh pogledih.

Zdelo se je, da Thibodeau ni dal prednost temu, da bi ga izkoristil na drugačen način ali zmanjšal njegovo vlogo v igrah, kjer je ekipo stal možnih zmag. Ta nenaklonjenost se je čutila v več kot le v njegovem ravnanju z Randlom. Nekatere njegove najbolj izjemne napake so se pojavile v njegovi togosti pri igranju mladih.

Knicksi so imeli a -2 neto ocena pred premorom vseh zvezd z rekordom 25-34. Po premoru All-Star? Ta številka se je dvignila na a +3.4 številka z rekordom 12-11. Eden ključnih razlogov je v tem, da so mladi fantje končno igrali.

Otrok za to prisilno preobrazbo je Quickley. Začel je šele na zadnji tekmi sezone (po tekmi vseh zvezd), vendar se je njegova minutaža končno povečala na skoraj 28 minut na tekmo. Ekipa je še naprej blestela v njegovih minutah, on pa je igral, ki vam je dal vpogled v potencialnega začetnega branilca v ligi NBA.

Težava? Trener je dal vse znake, da ne bo šel v Quickley kot izhodiščno možnost, tudi če gre za najboljše interese sedanjih in prihodnjih New York Knicks z roko v roki z odločitvijo, da začne 22-letnika.

Toppin sodi v podoben tabor. Pokazal je sposobnost, da zadene skakalce iz odboja, zadane trojke ob uglednem posnetku in še naprej prevladuje v prehodu s povečano obremenitvijo minut. Ponovno je težava v tem, da je Toppin dokazal, da je v zadnjih nekaj tednih leta predstavniška pisarna težko zaupala tem številkam. Večja velikost vzorca se je morda izkazala za dovolj, da upraviči začetek Toppina naslednje leto in selitev Randla. Žal, Thibodeaujeva želja, da bi lovil nedosegljivo igro, je to poletje postavila Knickse v slabši položaj. obrazložitev da so jim mlajši igralci ekipe preprečili zmago. Zakaj bi se njegovo razmišljanje naslednje leto spremenilo s hlevom tako veteranov kot mladih v ekipi?

Brez domišljije kaznivo dejanje je eden od morilcev s Thibodeaujem. Spominja na obrambnega koordinatorja, ki je kot glavni trener prevzel ekipo in pustil napad na avtopilotu. Vsaj glavna pisarna bi morala pooblastiti dodatnega pomočnika, ki bi poskušal poglobiti ta konec igrišča.