Shorthanded Sixers najdejo zmagovalno formulo v vrnitvi Bena Simmonsa v Philadelphio

Napadalec Brooklyn Nets Ben Simmons se je v torek zvečer vrnil na težko pričakovano igrišče v Philadelphii, a ni šlo povsem po načrtih.

Čeprav so manjkali trije najboljši igralci, so Philadelphia 76ers premagali Simmons in Nets s 115-106, kar je morda najbolj nepričakovana zmaga v sezoni.

Pri tem so morda naleteli na formulo, ki jim lahko pomaga ukrasti nekaj zmag, dokler se Joel Embiid, James Harden in Tyrese Maxey ne vrnejo po poškodbah stopala.

Razen TJ Warrena, ki še ni debitiral v Netsih, in Yute Watanabeja je bil Brooklyn v torek na polno. To se je pokazalo že na začetku, ko so Netsi skočili v vodstvo z 10-2, ki so ga spodbudile tri zaporedne asistence Simmonsa.

Sixersi, opustošeni s poškodbami, so se kmalu začeli boriti kljub velikemu primanjkljaju talentov. Četrtino so zaključili z nizom 31-16 in ohranili stalno prednost tudi večji del druge četrtine.

Odbijanje je bila zgodba tekme. Sixersi so v torek vstopili s povprečjem NBA-najslabši 7.2 skoka v napadu, vendar so se umaknili 13 napadalnih plošč samo v prvem polčasu. Nets so imeli v prvem polčasu skupno 14 skokov, kar pojasnjuje, zakaj so Sixersi v uvodnih 51 minutah vzeli 39 metov proti 24 Brooklyna.

Nets so to razliko v skokih zmanjšali v drugem polčasu, ko so se strelci Sixersov ohladili. Po metu 10 od 19 za tri točke in 45.1-odstotnem skupnem metu v prvem polčasu so Sixersi dosegli 6-od-13 iz globine in v drugem polčasu 41.7-odstotni metu. Sixersi so v drugem polčasu še vedno premagali Netse s 7-2 na ofenzivnem steklu, vendar so imeli Netsi prednost 19-16 v obrambnih skokih.

Sixersi so imeli le dve izgubljeni žogi v drugem polčasu, kar je v veliki meri preprečilo Netsom, da bi se izognili v tranziciji in ustvarili lahke žoge. Prav tako so se izognili hudim težavam, saj so Brooklyna v dobrodelne namene poslali le 13-krat na noč.

Netsi so vstopili v to tekmo z NBA najslabša stopnja odskokov v obrambi (68.0 odstotka), tako da prevlada skrajšanih Sixersov na steklu morda ni vzdržna. Brooklynu primanjkuje velikosti in fizičnosti sprednjega igrišča, kar so Sixersi izkoriščali vso noč, čeprav so imeli brez rotacije igralce nad 6'9″. Še posebej dobro je igral tretjeletni igralec Paul Reed, ki je dosegel 19 točk ob metu 7 od 9, 10 skokov, tri ukradene žoge, dve blokadi in morda najpomembnejše, nič prekrškov.

Dokler se Embiid, Harden in Maxey ne vrnejo, bodo imeli Sixers veliko manjšo možnost napake. V nočeh, ko njihovi strelci niso zagreti – v torek so podrli 50.0 odstotkov svojih poskusov za tri točke (16 od 32) – bodo morali izkoristiti neusklajenost na pol igrišča in obdržati žogo v napadu.

Morda noben igralec Sixersov ni bil bolj simbol tega pristopa v torek kot Tobias Harris.

12-letni veteran je bil v prvem polčasu večinoma neuspešen – dosegel je šest točk pri metu 3-od-8 (0-od-2 iz globine) in tri izgubljene žoge – vendar je oživel z ekipnim rekordom 18 točkami pri 7 -od-13 strelov v drugem polčasu. Ko so mu Netsi poskušali natakniti manjšega branilca, kot je Joe Harris, je izkoristil svojo velikost v svojo korist in se podprl pri strelu od blizu.

"Očitno se mora navaditi – največ v naši ekipi – da se žoge ne dotika toliko kot v preteklosti," je v začetku te sezone dejal glavni trener Sixersov Doc Rivers, preden so se pojavile težave s poškodbami ekipe. »In res mislim, da poskuša to storiti. Precej dobro lovi in ​​strelja. Še vedno ga želite prikazati na objavi, ko se bo pomeril.«

Harris je torkovo tekmo za kratek čas zapustil zaradi poškodbe gležnja, kar velja spremljati v prihodnjih dneh. Zadnja stvar, ki si jo lahko privošči Sixers z manj igralci, je izločitev še enega začetnika. Toda če Harris ne zamudi nobenega časa, bo njegova prilagodljivost morda rešila Sixerse, dokler se ne vrnejo Maxey, Harden in/ali Embiid.

Harris je v torek zvečer vstopil s povprečjem le 14.7 točke na tekmo, kar je njegova najnižja ocena od sezone 2015-16. Preveč je kvalificiran kot možnost št. 4, a to je vloga, ki jo Sixers potrebujejo večino noči, ko so pri polni moči. Lahko pa se tudi poveča in prevzame bolj pomembno vlogo, kar je dokazal proti Netsom.

Harris in Reed pa nista bila edina, ki sta v torek dobro igrala. Pri Sixersih so močne igre dosegli tudi De'Anthony Melton (22 točk, šest trojk, štirje skoki, štiri podaje, tri ukradene žoge), Shake Milton (16 točk, šest skokov in pet podaj) in Georges Niang (16 točk, pet skokov, štiri trojke in dve podaji). PJ Tucker je šel 0-od-6 s tal - in nekaj dosegel sramotna zgodovina lige NBA v procesu, vendar je bila njegova obramba ključna proti Kevinu Durantu večino noči.

Sixersi se zdaj odpravljajo v Charlotte, kjer se bodo pomerili z ekipo Hornets s 4-14 brez zvezdnika LaMela Balla, ki je že razglašena za izločeno z zvinom levega gležnja. Po tem jih čakata dve zaporedni tekmi v gosteh proti Orlando Magic, ki bodo imeli tri dni počitka, a imajo tudi sami veliko težav s poškodbami.

Simmonsova vrnitev v Philadelphio je dodala nekaj soka torkovi tekmi – enako kot Sixers morda poskušal zanikati-zaradi česar bi lahko bila tekma v sredo proti slabšim Hornets igra pasti. Če bodo Sixersi še naprej prevladovali na kozarcu ter omejevali izgubljene žoge in prekrške, bodo morda lahko še naprej kradli zmage, dokler se njihove tri zvezde ne vrnejo.

Če ni navedeno drugače, vsa statistika prek NBA.com, PBPSstats, Čiščenje stekla or Košarkarska referenca. Vse informacije o plači prek Spotrac or RealGM. Vse kvote preko Športna knjiga FanDuel.