Oster začetek, dramatičen zaključek omogočajo Vikingom, da prevzamejo izključno prvo mesto

Tukaj so dejstva: Minnesota Vikingi so sami na prvem mestu v NFC North po zmagi nad Chicago Bears z 29-22. Quarterback Kirk Cousins ​​je postavil ekipni rekord, ko je igro začel s 17 zaporednimi zadetki. Obrambni branilec Cameron Dantzler je dosegel zmago tako, da je nekdanjemu Vikingu Ihmirju Smith-Marsetteju iztrgal žogo iz rok in prekinil posest Chicaga, ki bi se lahko končala z izenačenjem.

Obstaja veliko stvari, ki jih lahko Vikingi proslavijo, medtem ko se ekipa pripravlja na potovanje v južno Florido, kjer se bo pomerila z ekipo Miami Dolphins, ki je izgubila svojega tretjega branilca. To je ekipa, ki ji ob koncu prvega polčasa in četrte četrtine ni usojeno predati točk, ki tekmo preusmerijo v nasprotnikovo korist. To je bil podpis ekipe v sezoni 3, ko so dosledno zapletali stvari ob koncu polčasa/tekme.

Priznajte glavnemu trenerju novinca Kevinu O'Connellu, da je opustil to brutalno navado. Ne glede na to, ali gre za njegovo znanstveno načrtovanje ali naključje, Vikingi niso več programirani, da bi se odrekli v najslabšem možnem trenutku – čeprav so predali TD Bearsom z 1:08 pred koncem v prvem polčasu. O'Connell je v prvem polčasu pokazal tudi svojo spretnost igranja, saj so Vikingi igrali svoj najboljši nogomet v zadnjem času in v prvem polčasu povedli z 21-3.

Potem se je ustavilo. Potem ko je Darnell Mooney iz Bears izvedel cirkuški ulov, ki je njegovi ekipi v prvi igri po dvominutnem opozorilu prinesel 39 jardov prednosti, so Vikingi izgubili samozavest. Namesto da bi gradili na svoji predstavi v prvem polčasu, ko je Justin Jefferson, ki je sprejemal široko mrežo, prosto tekel v sekundarni igri Chicaga in dosegal ulov za ulovom, so Vikingi igrali negotov nogomet na obeh straneh žoge.

Bearsi so se lahko zbrali za svojim drugoletnim podajalcem Justinom Fieldsom, ki je odigral najboljšo tekmo v svoji karieri NFL. Izdelal je 15 od 21 podaj za 208 jardov z 1 dotikom in prav tako 8-krat pretekel 47 jardov. Občutek je bil, da se bo igra, ki je bila očitno v stolpcu zmag, izmuznila.

Ta zamisel je pridobila na verodostojnosti, ko je Chicago PK Cairo Santos povezal z metom iz igre, dolgim ​​51 jardov, s čimer so Bearsi povedli z 22-21 pri preostalih 9:26. Toda namesto da bi šel na 3-in-out ali obrnil žogo s bolečim prestrezanjem, je Cousins ​​vodil Vikinge na 17-igro in 75-jardni touchdown vožnji, ki je vzela sedem minut zaostanka.

Cousins ​​je zaključil akcijo z zadetkom na en jard, nato pa je zadel Jeffersona z ključno konverzijo dveh točk, ki je Minnesoti prinesla sedem točk prednosti.

Cousins ​​je tekmo končal tako, da je opravil 32 od 41 podaj za 296 jardov z 1 touchdownom in 1 prestrezanjem poleg njegovega TD teka za prednost. Zaveda se, da je njegovo moštvo zamudilo priložnost, da bi izločilo tekmo, potem ko je zgradilo svojo zgodnjo prednost.

"V celotnem delu tekme moramo igrati bolje, da se lahko umaknemo in ne živimo v teh tekmah v zadnjih dveh minutah," Cousins ​​je rekel. "To bo izziv za naprej. Če se izmaknemo pred nekom, kako se lahko preprosto umaknemo in ne zadržujemo?«

Potem ko je branilec popeljal Minnesoto v vodstvo, je ostalo več kot dovolj časa, da so medvedi odgovorili. Vendar, kot smo že omenili, to niso isti stari Vikingi. Zdelo se je, da ima Fields Chicago na potezi, vendar je Dantzler preprečil možnost vrnitve, ko je vzel žogo iz rok Smith-Marsette.

Igra se ni zgodila po naključju, saj je Dantzler dobro poznal navade sprejemalca, saj je lani igral in vadil z ekipo. "Z žogo je ohlapen," je dejal Dantzler Smith-Marsette. "Videl sem priložnost in jo izkoristil."

Posledično so Vikingi zmagali na veliki igri obrambe. Skol!

Ali so prvouvrščeni Vikingi odlična ekipa? Ne še, vendar obstajajo znaki izboljšanja, ki so dobra napoved za prihodnost.