Savdska Arabija je povzročila potresni šok na svetovnem prvenstvu v Argentini

Saleh Al-Shehri iz Savdske Arabije slavi s svojimi soigralci, potem ko je dosegel gol za 1-1 med tekmo skupine C svetovnega prvenstva v nogometu Katar 2022 med Argentino in Savdsko Arabijo na stadionu Lusail 22. novembra 2022 v Lusail Cityju v Katarju .

James Williamson – Ama | Getty Images Šport | Getty Images

Savdska Arabija je poskrbela za enega največjih pretresov v zgodovini svetovnega prvenstva, saj je Salem Al-Dawsari z osupljivim samostojnim nastopom zagotovil zmago z 2-1 nad Argentino v skupini C na stadionu Lusail Iconic.

Čas se je ustavil, ko je Al-Dawsari potegnil žogo z neba in obrnil noter dva argentinska branilca, nato pa je zavrtel izven dosega branilca Aston Ville Emiliana Martineza, kar je ustvarilo enega največjih trenutkov v vseh finalih svetovnega prvenstva.

Lionel Messi je enemu od favoritov pred turnirjem povedel z enajstmetrovke po sporni odločitvi VAR (10), toda Saleh Al-Shehri je le tri minute v drugi tretjini izenačil in poskrbel za neverjeten pretres.

Rezultat je prekinil niz 36 tekem brez poraza Argentine, ki sega do poraza proti Braziliji pred tremi leti, vendar je bil to največji dan v nogometni zgodovini Savdske Arabije.

»To zelo boli. Sanjali smo, da bomo svetovno prvenstvo začeli z zmago,« je dejal Messijev udarni partner Lautaro Martinez. »Toda zgodilo se je in zdaj moramo trenirati in razmišljati naprej.

»To tekmo smo izgubili zaradi lastnih napak, predvsem v drugem polčasu. So podrobnosti, ki naredijo razliko, in popraviti moramo svoje napake.”

Ko je Argentina leta 1990 nazadnje izgubila svojo uvodno skupinsko tekmo svetovnega prvenstva – proti Kamerunu –, je prišla do finala, kjer je izgubila proti Nemčiji, vendar bo to trenutno za Južnoameričane slaba tolažba po porazu proti državi, ki je na 51. svetovni nogomet.