San Francisco 49ers Comfort Resting Deebo Samuel je odličen znak za končnico

Glede San Francisco 49ers ne manjka razlogov za spodbudo, ko se pripravljajo na svojo tretjo končnico v štirih sezonah.

To je ekipa, ki strelja na vse jeklenke na obeh straneh žoge, saj je prvič po sezoni 2019 zmagala na osmih zaporednih tekmah, ko so 49ers vodili s sedmimi preostalimi minutami v Super Bowlu, le da so jo zapravili in utrpeli mučno poraz proti Kansas City Chiefs.

Zdi se, da se tako napad kot obramba zaokrožujeta v obliko, ki bo Ninerje pripravila za še eno globoko končnico. Ostra obramba, ki jo vodi verjetno obrambni igralec leta Nick Bosa, je morda največja moč 49ersov, toda njihov nedavni ofenzivni uspeh bi moral biti prav tako zaskrbljujoč za tekmece San Francisca v končnici, glede na to, kdo je bil odsoten pri nedavnem impresivnem nizu forme Niners na tisti strani žoge.

Napad 49ersov je še naprej odličen, saj je Brock Purdy, zadnji izbor na letošnjem naboru, branilec po poškodbi stopala, ki jo je Jimmy Garoppolo utrpel v prvi četrtini zmage v 13. tednu nad Miami Dolphins.

Čeprav so imeli prejšnjo soboto sprva težave z doseganjem točk v obrambi moštva Washington Commanders, so 49ers v drugem polčasu uspeli premagati napad in dosegli zmago s 37-20 na stadionu Levi's.

Purdy je pomagal usmerjati Niners do zaporednih zmag nad Seattle Seahawks – ki so jih premagali in osvojili NFC West – in Commanders brez igralca, za katerega so mnogi verjeli, da se bo moral zanesti nanj, da bo uspel ohraniti želje San Francisca na Super Bowlu. All-Pro široki sprejemnik Deebo Samuel je zadel na Purdyjevem prvem startu proti Tampa Bay Buccaneers, vendar je to igro zapustil z zvinom gležnja in zvinom kolena, zaradi česar je izpustil zadnji dve.

49ers brez Samuela komaj kaj zgrešijo v napadu. V tem dvotedenskem obdobju so 49ers četrti po pričakovanih dodanih točkah na igro v napadu, na rbsdm.com.

San Francisco bo moral v 17. tednu ponovno ohraniti to ofenzivno učinkovitost brez Samuela. Samuel se je ta teden vrnil na treninge, vendar je bil izključen za srečanje 17. tedna z Las Vegas Raiders.

Kyle Shanahan je nakazal, da bi se Samuel lahko vrnil v 18. tednu pred končnico. Čeprav je obstajalo upanje, da se bo Samuel lahko vrnil prej, je v resnici Devetericam ni treba hiteti nazaj, glede na to, kako dobro se je v zadnjem času izkazalo njihovo drugo orožje.

Christian McCaffrey je povzdignil napad Ninerja na enega najboljših v ligi NFL - so tretji v ligi NFL v EPA na igro od 8. tedna, McCaffreyjeve druge tekme s San Franciscom - medtem ko je Purdy zgradil odličen odnos z Brandonom Aiyukom in Georgeem Kittle, ki ima na zadnjih dveh tekmah 213 jardov za sprejem in štiri zadetke z dotikom ter je videti v svoji najboljši fizični formi od te kampanje leta 2019.

Ta trio, ki ga dopolnjujeta Jauan Jennings in Ray-Ray.McCloud, bi moral dati 49ers več kot dovolj ognjene moči za uspeh proti obrambi Raiderjev, ki je 31. v NFL z Football Outsiders DVOA in verjetno ne bo prejel veliko podpore od napada v Las Vegasu, ki ga vodi Jarrett Stidham po zamenjavi Dereka Carra.

Medtem ko bodo 49-ersi pazili na samozadovoljstvo, bodo prepričani, da bodo svoj zmagoviti niz podaljšali na devet iger in se vsaj obdržali v lovu za drugim nosilcem v NFC, pri čemer je prvi še vedno možnost glede na Philadelphia Eagles težave s poškodbami branilca.

Ne glede na to, kakšno seme trdijo 49ers, bo njihov prekršek še bolj nevaren za Samuelovo prisotnost v po sezoni.

Vendar za razliko od prejšnje sezone Samuel ni nesporno osrednja točka prekrška. 49ers niso povsem odvisni od njega, kot so bili pred enim letom, in njihova množica orožja v kombinaciji z ugodnim koncem redne sezone pomeni, da se lahko San Francisco osredotoči na to, da bo Samuel svež, ko bo njegov vpliv najbolj potreben.