Rolex 24 v zmagovalni ekipi Daytone močno kaznovan s strani IMSA zaradi manipulacije tlaka v pnevmatikah

Zmagovalno ekipo v skupnem seštevku letošnjega Rolexa 24 At Daytona je v sredo zaradi večjih kršitev pravil udaril organ IMSA.

Meyer Shank Racing bo uspel obdržati zmago, vendar je prejel vrsto kazni zaradi prirejanja podatkov o tlaku v pnevmatikah.

Glede na objavo IMSA je številka 60 Acura na dirki Meyer Shank Racing izgubila 200 točk ekipe in voznika IMSA WeatherTech SportsCar Championship, izgubila je vse točke ekipe in voznika IMSA Michelin Endurance Cup ter izgubila denarne nagrade dirke. Poleg tega je bila ekipa kaznovana s 50,000 $ denarne kazni, lastnik ekipe Mike Shank pa je bil postavljen na pogojno do 30. junija 2023.

Tudi inženirju ekipe Ryanu McCarthyju je bila preklicana letna poverilnica IMSA skupaj z začasno prekinitvijo članstva IMSA za nedoločen čas.

Med zmagovalnimi vozniki te ekipe so bili štirikratni zmagovalec Indianapolis 500 Helio Castroneves, zmagovalec Indianapolis 2019 500 in prvak serije NTT IndyCar 2016 Simon Pagenaud ter voznika IMSA Sports Car Tom Blomqvist iz Nove Zelandije in Colin Braun iz Združenih držav.

Po objavi IMSA je bil Meyer Shank Racing preiskovan in kaznovan zaradi naslednjega:

»ATT 3.6.6.E. Neupoštevanje operativnih zahtev je prepovedano in lahko povzroči naslednje minimalne kazni:

Prva kršitev: Opozorilo/Opomin (ni zajamčeno, odvisno od časa/resnosti kršitve; za kazni velja odstavek vi. spodaj).

Druga kršitev: vožnja skozi vozilo.

iii. Tretja kršitev: Stop plus deset (10) sekund.

iv. Morebitne kršitve se lahko kaznujejo v celotnem obsegu, navedenem v čl. 57.

v. Kazen, dosojena med ali po kvalifikacijah, lahko povzroči zavrnitev kvalifikacijskih časov.

vi. Neodslužena kazen dirke ali kazen, dosojena po dirki, se doda končnemu času dirke avtomobila in lahko vključuje kazen števila krogov.

Povzetek – po prilogi 3.6.6.D je prepovedana namerna uporaba odmikov programske opreme znotraj tlakov, ki jih poročata sistem za nadzor tlaka v pnevmatikah in povezan avtomobilski telemetrični sistem, in se lahko kaznuje.«

Manipulacijo podatkov o tlaku v pnevmatikah je odkril Honda Performance Development (HPD) in jo po objavi uradnih rezultatov prijavil IMSA.

Uradni rezultati dirke ne bodo spremenjeni.

Ekipa št. 60 in vozniki obdržijo zasluge za zmago na dirki, pokal in ure zmagovalca dirke. Vse druge ekipe in vozniki bodo obdržali točke in nagrade sorazmerno z njihovimi končnimi uvrstitvami, kot je prikazano v uradnih rezultatih dirke.

Prav tako ne bo sprememb pri proizvajalčevih točkah GTP.

Meyer Shank Racing je po objavi kazni izdal naslednjo izjavo:

»Sprejemamo odločitev serije in prevzemamo odgovornost. Želimo se opravičiti vsem v Acuri, HPD in vsem našim partnerjem. To težavo smo obravnavali interno in član ekipe, ki je bil odgovoren, ni več v organizaciji. Ne želimo, da bi ta napaka zasenčila ogromen trud, ki so ga naša ekipa, vozniki in vsi naši partnerji vložili v razvoj tega novega avtomobila LMDh. Menimo, da je ta zadeva zaključena in smo popolnoma osredotočeni na ponastavitev in vrnitev za dvanajst ur Sebringa.”

Predsednik in tehnični direktor Honda Performance Development (HPD) sta izdala tudi izjavo o kršitvah pravil in posledičnih kaznih.

"Izjemno smo razočarani nad napačnim ravnanjem ekipe Meyer Shank Racing (MSR) med dirko v Daytoni," je dejal Salters v izjavi, ki jo je posredovala Honda. »Ugotovili smo težavo s podatki dirkalnika št. 60 MSR in po podrobni preiskavi po dirki smo o svojih ugotovitvah poročali IMSA.

»HPD ne tolerira kakršnega koli neprimernega ravnanja, prestopništva ali kakršne koli manipulacije podatkov. Popolnoma podpiramo ukrepanje IMSA v tej zadevi. Dve leti smo skupaj z našimi partnerji za šasije vložili ogromno truda v ARX-06, da bi naredili najboljši dirkalnik, kar smo lahko. Nesprejemljivo je, da se to postavlja pod vprašaj.«

Naslednja dirka IMSA WeatherTech SportsCar je Mobil 1 Twelve Hours of Sebring, od 15. do 18. marca na dirkališču Sebring International Raceway v Sebringu na Floridi. Pričakuje se, da bo sodeloval avtomobil št. 60.