Izjemna doslednost je poudarila prevladujoč prvi polčas Shana McClanahana za Rays

Sezona Shana McClanahana je bila taka, da so se statistične primerjave kopičile kot njegovi udarci.

Med drugim, razkritim v paketu zapiskov po tekmi po zmagi Raysov nad gostujočimi Red Soxi v sredo zvečer s 4:1, McClanahanova 10. zmaga v sezoni je aktiven niz sedmih zaporednih izpadov s šestimi inningi in šestimi udarci. in ne več kot en zasluženi tek. To je enako Johanu Santani iz Minnesote leta 2004 za najdaljši tovrstni niz v zgodovini ameriške lige. En podajalec v zgodovini lige MLB ima daljši takšen niz: Sandy Koufax z osmimi leta 1962.

Nič čudnega, da menedžer Tampe Bay Kevin Cash ne more povedati dovolj dobrih stvari o 25-letnem levičarju, ki je v svoji prvi polni sezoni v velikih turnirjih in se odpravlja v Los Angeles na tekmo zvezd naslednji teden, ki bi jo lahko začel za ameriško ligo.

"Ne morem si predstavljati, da bi kdorkoli tako igral bolje kot on," je dejal pred McClanahanovim izpadom. »Prva polovica vožnje je bila precej posebna. Ne glede na to, ali ste udarec ali podajalec, vsi odlični najdejo načine, kako biti dosledni in to je našel Shane.”

Po zmagi nad Red Soxi, pri kateri je McClanahan delal 6 1/3 menjav, dovolil en tek, ni udaril po udarcu in jih šest udaril, je Cash dodal: »Mislim, da je to najboljši prvi polčas podaje začetnih podajalcev, ki sem jim bil priča. .”

Kako dobro? No, McClanahan je prišel iz svojega zadnjega starta pred odmorom vseh zvezd z rezultatom 10-3 z najboljšim rezultatom MLB 1.71 ERA, kar je najnižji rezultat med začetnimi podajalci ameriške lige z dovolj menjavami, da bi se lahko kvalificiral, od Bostonovega Claya Buchholza (tudi 1.71) leta 2013.

McClanahan je poleg tempa na velikih tekmovanjih v ERA na vrhu lestvice najboljših (do 14. julija) v strikeoutih (147), WHIP (0.80) in je drugi v povprečju udarcev proti (.176) in razmerju strikeout-to-walk (7.74). . Njegovih 1.55 baze na žogo na devet menjav je dobro za tretje mesto.

Ta zadnja statistika, pridobljena iz samo 19 prostih podaj v 110 2/3 menjavah, je nižja od 2.70 prejšnje sezone, ki je bila sama solidna ocena.

Žal, sprehodi so nekaj, kar McClanahan prezira. Navedel je svoje delo v zadnjih nekaj letih s trenerjem pitchinga Kylom Snyderjem za vse manjše število brezplačnih nagrad.

"Bil sem res utrujen od sprehajanja ljudi in na koncu sem dobil s Kyleom Snyderjem in delala sva na doslednem preplavljanju cone in napadanju udarcev," je dejal po zmagi proti gostujočim Piratesom konec junija, v kateri ni hodil. 10 v sedmih menjavah.

Dejansko McClanahan ni izdal sprehoda v sedmih od 14 začetkov, kjer je delal vsaj šest menjav. Takšne predstave so močno prispevale k njegovi prevladi.

"To je dokaz trdega dela in doslednosti ter vsakodnevnih stvari, ki jih poskušam narediti," je dejal McClanahan, ki je igral na Univerzi Južne Floride, na drugi strani zaliva v Tampi in približno 35 milj od Tropicana Fielda, preden sem bil leta 31 izbran v prvem krogu (skupno 2018.) Raysov. »Moj končni cilj je pomagati tej ekipi zmagati na številnih tekmah z žogo in tej ekipi pomagati, da ostane v boju. Mislim, da je to tisto, na kar sem najbolj ponosen, na doslednost, da poskušam to narediti za to ekipo.”

Ta doslednost je prinesla zrelejšega podajalca, ki se dobro znajde z vsemi svojimi meti, vključno s hitro žogo s štirimi šivi iz zgornjih 90-ih let in menjavo, ki je mnoge nasprotne udarce poslala nazaj v izkopavanje in mrmrala sama pri sebi.

McClanahan, ki je debitiral v ligi MLB med sezono po sezoni 2020, je v minuli sezoni zagotovil več kot vpogled v to, kar se bo zgodilo tokrat. Potem ko je bil konec aprila vpoklican iz Triple-A Durham, je dosegel 10-6 s 3.43 ERA in 1.27 WHIP v 25 startih. Bil je 7-3 z 2.84 ERA po premoru vseh zvezd in končal na sedmem mestu v glasovanju za novinca leta ameriške lige, tretji med podajalci.

"Mislim, da je pravkar izkoristil zagon iz lanskega leta," je dejal Cash, čigar ekipa se je po porazu s tremi tekmami v rokah Cincinnatija vrnila tako, da je premagala serijo štirih iger iz Bostona. "Kar mu je omogočilo, da je to naredil, je, da je popoln metalec s štirimi igrišči, ki resnično dobro obvladuje žogo in ima tako dobre stvari kot kdorkoli, če ne boljši od vseh v baseballu."

Obstaja en niz, ki ga je McClanahan prekinil pri zmagi nad Bostonom v sredo zvečer. Izstopil je, ko je vrgel 85 metov po 11 zaporednih startih med 90 in 100 meti.

McClanahan, ki je v to sezono vstopil z 251 podajami v svoji profesionalni karieri, je 100. maja v Anaheimu proti Angelsom dosegel rekord sezone s 11 podajami. Njegov rekord v karieri za podajo je 101 podaja v Minnesoti avgusta lani.

"Z njegovo delovno obremenitvijo smo na točki, ko bomo morda morali najti nekaj mest, da bi jo nekoliko obvladali," je dejal Cash.

Medtem ko bomo še videli, kako se bo to izšlo, je McClanahan hvaležen za priložnost, da sodeluje v aktivnostih vseh zvezd naslednji teden, ne glede na to, ali bo mound vzel kot začetni podajalec svoje lige ali ne.

"V čast mi je biti vključen v ta pogovor," je dejal. »Torej, ne glede na to, ali dobim žogo ali ne, se počutim resnično srečnega, da sem tam. To je tisto, o čemer sanjaš kot otrok med odraščanjem.”