Možna predčasna vrnitev Pedra za obračun Athletic Cluba v Bilbau

Po poročilih bi lahko igralec FC Barcelone Pedri poskrbel za presenečenje in se predčasno vrnil po poškodbi konec tedna.

Španski reprezentant je klonil pred polčasom na morebitnem remiju prve tekme končnice Evropske lige z Manchester Unitedom na Camp Nouu sredi februarja z 2:2.

Po opravljenih testih naslednje jutro je bil diagnosticiran s trkanjem na "rectus femoris desnega stegna" in od takrat ni nastopal za Blaugrano.

Barca ima očitno težave brez 20-letnika. Potem ko jih je United s povratno zmago z 2:1 na povratni tekmi izločil iz omenjenega celinskega tekmovanja, so nato doživeli šokanten poraz z 1:0 v gosteh pri Almerii, s čimer so si izkoristili priložnost, da bi Real Madridu prišli na 10 točk prednosti. vrh La Lige.

Na naslednji tekmi, prvi polfinalni tekmi kraljevega pokala, je Barca na Bernabeuu dosegla hrabro zmago z 1:0 nad svojimi zagrizenimi tekmeci, vendar je znova trpela brez Pedrijevega običajnega nadzora nad tempom, medtem ko se je ves čas borila na zadnji nogi.

Po izključitvi Ronalda Arauja v zgodnjem drugem polčasu se je podoben scenarij odigral pri včerajšnji zmagi nad Valencio z 1:0. Barca je tokrat uspela povečati prednost pred Madridčani s sedmih na devet točk, potem ko so Los Blancos remizirali z Real Betisom, a sledila je 35-minutna borba za ohranitev prednosti, ki jo je Raphinha z glavo prejel četrt ure in pustil Xavija. obžalovati neuspeh pri ubijanju iger.

Menedžer naj bi bil okrepljen z vrnitvijo Roberta Lewandowskega po lastnem udarcu v stegno in Gavija iz suspenzije v naslednjem nastopu Blaugrane. in po navedbah AS, Pedri bi lahko nastopil tudi v Bilbau proti Athletic Clubu v nedeljo.

Pričakovali so, da Pedri ne bo oblekel majice s številko '8' do ligaškega Clasica proti Madridu 19. marca na Camp Nouu, ki bi lahko odločil boj za naslov, vendar je vir iz slačilnice dejal, da je igrati na San Mamesu "težko, a ne nemogoče ”.

Xavi in ​​njegovo osebje še niso sprejeli dokončne odločitve o zadevi, ki naj bi bila dokončana v prihodnjih dneh. V vsakem primeru bo Pedri, tudi če bi pobral ekipo, začel s klopi, kasneje pa mu bo omogočeno največ 20 do 25 minutno nastopanje.

To je modra poteza, ki jo je treba sprejeti glede na teren, ki je običajno eden najtežjih v Španiji za igranje, zato ne bi tvegali, da bi igralca ponovno oklepali pred pomembnimi srečanji z Madridom tako v ligi kot v kraljevem pokalu, kjer je čarovnija 'Pedri Potter' bo najbolj potreben.