Ocene igralcev in kaj smo se naučili

FC Barcelona je na vrhu La Lige dosegla osem točk prednosti pred Real Madridom, potem ko je v nedeljo zvečer na Camp Nou premagala Sevillo s 3:0 po zaslugi zadetkov Jordija Albe, Gavija in Raphinhe.

Tukaj je nekaj ocen igralcev in kaj smo se naučili iz neodločenega rezultata.

Marc-Andre Ter Stegen

Večino tekme ni imel za početi skoraj nič, razen tega, da je bil pozoren na nekaj protinapadov, ki niso prinesli nič, in da je moral Barcino igro znova začeti, ko mu je bila žoga podana nazaj. Komaj je bil preizkušen s poznim strelom z glavo, potem ko je bila Barca že precej v prednosti. 7

Jordi Alba

Izbil je čudovito žogo za Raphinha, potem ko je bil Busquets izključen in je prevzel kapetanski trak. Četrt ure pred koncem je imel smolo, da v petercu ni našel Lewandowskega z ubranim predložkom, iz rezultatskega kota pa je grozila še ena njegova žoga. Ugasnil je nevarno potezo v približno 35. minuti, ko se je pojavilo tveganje, da bi bil razkrit s podajo po desni strani Seville. Eden od njegovih zadnjih predložkov v prvem polčasu je bil skoraj avtogol Nemanje Gudelja, ki ga je povsem zasluženo odprl okoli ure. Posredoval je asistenco za Raphinho in bo Alejandru Baldeju omogočil veliko položajnega rivalstva na tej predstavi. 9 – IGRAČ TEKME

Andreas Christensen

Še ena solidna predstava Danca, ki je vedno hladen in zbran. Pomagal je rešiti Pedrijevo morebitno zardevanje, ko je '8' izgubil žogo na sredini v prvem polčasu. 8

Ronald araujo

V 17. minuti je zadel z glavo iz kota. Dobro se je vračal nazaj, da bi preprečil nevarno podajo Seville čez polje, ki se je bližalo polčasu, čeprav je bila dvignjena zastavica ofsajd. Dobil aplavz za dvojni skok z glavo na Ivana Rakitića. V drugem polčasu je prišel kljub grdemu obračunu in bil močan do konca. 8

Jules Koundé

Igra desno nazaj omogoča Francozu, da napreduje in je pustolovski. Bil je arhitekt ene najbolj obetavnih Barcinih potez v prvem polčasu, ki se je dobro povezala z Raphinho, le da je bil Lewandowski prepočasen, ko je poskušal spraviti Gavija v akcijo. Našel je Raphinha z dolgo žogo, ki mu je omogočila, da je postavil Gavija. 8

Sergio Busquets

Predčasno izločen za Francka Kessieja po grobem zgodnjem prekršku, tako da ni imel dovolj časa, da bi vplival na tekmo. Upajmo, da njegov trk ni preveč resen glede na Barcin natrpan koledar, ki je pred nami. Po navedbah SER veriga, so iz njegovega tabora sporočili, da bi kapitan lahko odsoten dva do tri tedne. N / A

Frenkie de Jong

Imel je sijajen zgodnji začetek, nadzoroval tempo, vendar je začel izgubljati bitko na sredini v dobrih 10 minutah za Sevillo s približno 35 minutami zaostanka. Po odmoru je bil boljši in igral Albo, ki je pomagal Raphinhi. 7

pedri

Vedno je želel povezati igro in nit skozi zadnjo žogo, vendar je bil v prvem polčasu precej anonimen. Imel veliko boljši drugi 45 in imel večji vpliv na igro. 7

Gavi

Oživel je s skoraj podajo Lewandowskemu v prvem polčasu. Kljub nizki rasti je bil redko na poraženi strani zračnih dvobojev. Lepo odprl igrišče ob enem premoru, ki ga je zaključil Raphinha s slabim odločanjem. Loic Bade ga je skoraj obglavil, a ga je odnesel. Bil je nenehna grožnja in izplačilo je bil njegov gol v 70. minuti, njegov prvi v majici s številko '6', ko ga je Raphinha našel na zadnji vratnici. 8

Robert Lewandowski

Imel je mirno uvod 15 minut, preden sta ju v igro vključila Alba in Gavi. Skoraj spremenil podajo 18-letnika z glavo navzdol, a je nato spet padel, dokler ni raketa skoraj zaletela mimo Bona na njegovi levi vratnici, maroški zvezdnik Katarja 2022 pa jo je odbil. Moral bi biti boljši, ko bi dobil vajeti pri nevarni potezi v poznem prvem polčasu in bi moral Gavija najti prej. Ista logika je veljala za drug križ Alba po intervalu. Čeprav je bil blizu pri nizkem izvajanju prostega strela pozno, o njegovem prikazovanju ni bilo kaj pisati. 6

Raphinha

Brazilčevo samozavest znova raste, ko gre za poskuse prevzeti nasprotnikove igralce, čeprav je v zgodnjih fazah užival malo uspeha. Xavi je bil jezen nanj, ko je Gavija malo premagal, da je odprl park na sredini in mu ga podal po desnem boku, ko je minilo pol ure. V drugem polčasu je prišel s pomladjo v koraku in se premaknil bolj v sredino, ko je Kounde pokril desnico, vendar je znova odkljukal Xavija, ko je zapravil še eno breskovo podajo Albe na zadnji vratnici. Odkupil se je s premišljeno asistenco za Gavija in bi lahko bil junak, ko je bil kmalu zatem previsok, če ne bi bil njegov trud neverjeten. Zmagal je z nevarnim prostim strelom na vrhuncu strela, nato pa dosegel zadetek, ki si ga je njegova odpornost zaslužila. Ferran Torres je pripeljal do aplavza. 8

nadomestki

Franck Kessie

Hitre noge in hladna podaja do Raphinhe so vzbudile navdušenje množice. Prestregel je nevaren napad v lastnem enajstmetrovki v času, ko je bila Sevilla boljša ekipa bližje polčasu. Poskrbel je za čudovito in pametno pomoč Albi z zunanjim udarcem noge, s čimer je dosegel svojo najboljšo predstavo za Barco, odkar se je pridružil iz AC Milana kot brezplačen prestop. 8

Ansu Fati

Ni uspel premagati svojega igralca v hitrem prodoru po levem krilu, a resda je imel malo časa, da bi vstopil v igro. 6

Ferran Torres

V 90. minuti je slabo poslal žogo v polje, kar je bil eden redkih dotikov v kratki epizodi. 6

Marcos Alonso, Alejandro Balde

N / A

Kaj smo se naučili …

Kapetanu Jordiju Albi lahko zaupamo, da bo vodil enote v Busquetsovi odsotnosti, toda Xavi se mora zdaj odločiti, ali lahko nadaljuje s svojo štiričlansko sredino in ima razkošje osemtočkovne blazine, da po potrebi preizkusi nove stvari.

Kessie mu je dala nekaj za razmišljanje v zvezi s tem, Raphinha pa je navedel svoj argument, da je stalno desno krilo in da Xavi morda ne bi uporabil Gavija kot lažnega krila v rejigu.

Barcini igralci imajo zdaj zmagali na izzivu, ki jim ga je dal Xavi in bo užival dva dni počitka. Po tem je Villarreal oddaljen čez teden dni.