Pittsburgh Steelers morajo ustaviti hiter napad Brownsov, da bi imeli upanje v končnico

Ko so se Pittsburgh Steelers pred skoraj štirimi meseci pomerili z Brownsi, je bil odločilni dejavnik v igri jasen.

Brownsi so v tretjem tednu na stadionu First Energy v Clevelandu premagali Steelerse z 171-29, ko so prehiteli 17 jardov. Nick Chubb je imel tisti četrtek zvečer v septembru 3 jardov pri 113 izvajanjih, Kareem Hunt pa je dodal 23 jardov v 47 poskusih.

Konvencionalna modrost pravi, da je ključ do zmage Steelersov (8-8) nad Brownsi (7-9) v nedeljo doma na stadionu Acrisure ta, da ustavijo tek. Vendar je lažje reči kot narediti, saj so Brownsi šesti v ligi NFL v naletu s povprečjem 147.3 jarda na igro.

Kljub temu morajo Steelersi najti način, da zadržijo tandem Chubba in Hunta, če želijo imeti priložnost za uvrstitev v končnico.

Da bi dosegli po sezoni, morajo Steelers zmagati in New York Jets premagati Miami Dolphins, Buffalo Bills pa New England Patriots. Poraz bi izločil Steelerse, ki so dobili pet od šestih tekem po začetku sezone s 3-7.

"Ko se pripravljaš na Cleveland, moraš spoštovati njihovo tekaško igro, še posebej Nicka Chubba in Kareema Hunta," je v začetku tega tedna na svoji tedenski novinarski konferenci dejal trener Steelersov Mike Tomlin. »Morajo biti vrhunski tandem v nogometu in ne potrebujejo moje podpore. Njihov trak in njihov življenjepis govorita o tem. Tam moramo opraviti dobro delo.

»Nazadnje, ko smo igrali, so zmagali v igri izčrpavanja. Utrujenost je postala dejavnik, ko je tekma tekla. Lahko samo pogledate število kratkih priložnosti, ki so jih imeli v drugem polčasu. Mislim, da so bili v drugem polčasu petkrat tretji in prvi. In to na nek način govori o tem, kako igra poteka.”

Brownsi so pretvorili le 6 od 16 tretjih padcev, vendar so bili 3 od 4 na četrtih padcih. Vendar pa je Tomlin dejal, da je sposobnost Clevelanda, da se znajde v teh situacijah, pomembnejša od stopnje konverzije.

"Govori o učinkoviti tekaški igri, ki vas postavi v obvladljive tretje padce," je dejal Tomlin. »Nekdo ima pet tretjih in ena v polčasu, ti ne boš imel dobre polovice igre. Ne boste imeli dobre polovice igre z vidika pridobivanja izven igrišča, z vidika časa posesti, katere koli od teh razprav, ker znova, vsakič, ko dobijo to jardo, dobijo nov niz padcev in tako tretji dol je njegov sestavni del.

»Kar poveča te tretje padce, ta komponenta izčrpavanja v igri, bo velika komponenta. Vedno je tako, ko igraš proti Cleveland Browns in imajo Nicka Chubba in Kareema Hunta. Ko pridejo na tretje in 1 in -2, si mrtev. Lahko ga vodijo, lahko ga vržejo, lahko naredijo, kar hočejo v teh okoliščinah, zato je to pritegnilo našo pozornost.«

Steelers so sedmi v ligi v hitri obrambi s 106.5 jarda na igro. Med trenutnim nizom treh zmag so bili še posebej dobri pri prekinitvi bežne igre.

Po predaji 215 jardov na tleh v 14. tednu poraza proti Ravensom so Steelersi na božični večer zadržali Carolina Panthers na 21 jardov, Las Vegas Raiders in vodilnega juriša NFL Josha Jacobsa pa na 58 jardov.

Skupni izkupiček Ravens v povratni tekmi prejšnji teden je bil obvladljivih 120 jardov, ko so se Steelers zbrali za zmago s 16-13 na Sunday Night Football v Baltimoru. Varnostna Minkah Fitzpatrick je vodila obrambo z devetimi spopadi, vključno s štirimi samostojnimi postanki.