Philadelphia Union je še vedno na vrhu vzhoda, vendar nima vrhunskega napredka v napadu na Montreal

Philadelphia Union je ostala na vrhu vzhodne konference Major League Soccer po remiju z 1:1 s CF Montreal.

Točka jih vodi tudi pred Los Angeles FC v skupni razvrstitvi, pri čemer se bo zahodna obala v nedeljo pomerila s FC Cincinnatijem.

To je bila tekma, v kateri je Unija s težavo izkoristila svoje napadalne priložnosti in ni uspela spremeniti nobenega dobrega položaja na terenu, ki so ga dosegli, v priložnosti na golu.

Ekipa Jima Curtina je bila v tej sezoni prva vodilna v MLS in to je zasluženo, po nekaj predstavah, polnih hitre, prodorne igre v protinapadih ter dobre obrambne organizacije in proaktivnosti celotne ekipe.

Na začetku sezone so zasedli prvo mesto na lestvici, čeprav so bili ekipa z najnižjim povprečnim številom posesti na uvodnih osmih tekmah kampanje 2022.

Njihova prva tekma v sezoni – neodločen izid 1:1 proti Minnesota United – je edina tekma, v kateri so končali z višjim odstotkom posesti kot njihovi nasprotniki (videjo 53 % žoge).

Obstaja več razlogov za tako nizko število posesti. Prvi je njihovo zaupanje v obrambno organizacijo ekipe od vratarja do napadalca, kar pomeni, da so več kot veseli, da prepustijo nasprotniku žogo.

Ko bodo nasprotniki igrali iz lastne obrambne tretjine, bo Unija poskušala izsiliti napake, zaradi česar so skupaj z New York Red Bulls postali ena najaktivnejših pritiskajočih strani v zadnji tretjini.

V drugih primerih, ko nasprotniki gradijo igro okoli polovice črte, obstaja občutek, da čakajo, da naredijo naslednjo potezo, čakajo na napako ali napačno podajo.

Drug razlog za nizko število posesti je, da so napadi, ko je bila izsiljena napaka, hitri – ne glede na to, ali jih začne vratar Andre Blake ali igralec Daniel Gazdag.

Podaje so lahko neposredne, pogosto iščejo enega od dveh napadalcev v diamantni formaciji 4-4-2 ali koga, ki je slučajno zasedel položaj v vesolju.

Če se igralci v posesti pravilno odločijo in so podaje hitro odigrane v napadalna območja, lahko to ustvari dobre priložnosti.

Proti Montrealu je Union manjkal vrhunec, ko gre za zadnjo žogo ali strel. To je vodilo do številnih antiklimaktičnih napadov in edini pravi strel je bil iz enajstmetrovke.

Juliana Carranza je prekršil Kamal Miller, potem ko ga je s podajo Gazdag poslal v nevaren položaj na območju. Argentinski napadalec, posojen iz Inter Miamija, se je pobral, da bi izvedel enajstmetrovko, vratarja Montreala Sebastiana Brezo pa je s hladnim udarcem poslal v napačno smer.

Morda ni bilo veliko drugih pomembnih posnetkov Uniona, čeprav so bile možnosti.

Leon Flach, ki je pri rezultatih 0-0, je zaletel za Mikaelom Uhrejem in Carranzo. Če bi eden od napadalcev obdržal svojo pot, bi imeli dobre možnosti za zadetek, sam Flach pa bi si morda želel, da bi sam udaril pri golu, saj je že na prvem mestu prišel v dobro pozicijo.

Podoben prodor Uhreja pozneje na tekmi se je le izognil Carranzi, ki je bil le nekaj centimetrov stran od svojega drugega zadetka.

Montreal je izenačil z zamenjavo ob polčasu Keijem Kamaro, ki je uspel zaskočiti na predložek Romella Quiota. To je bila vrsta priložnosti, ki je Unija sama ni mogla kar najbolje izkoristiti.

Zveza je v odprti igri ustvarila malo v smislu strelov, a priložnosti za to niso manjkale. Zaradi tega se je bolj zdelo, da sta padli dve točki kot pridobljena točka.

Curtin je drugi polčas opisal kot dolgočasen za obe ekipi in dejal, da je njegova stran "vodila, ko bi morali podajati, in podala, ko bi morali driblati."

Philadelphia Union je morda na vrhu lestvice, vendar se še ne počutijo kot najboljša ekipa MLS.

To je tako pozitivno kot negativno za ekipo. Še vedno imeti prostor za izboljšave, hkrati pa biti na vrhu lestvice, ni slab položaj.