Patrick Mahomes Guts zaradi poškodbe v zmagi v končnici Kansas City Chiefs

Zmaga Kansas City Chiefs s 27-20 proti Jacksonville Jaguars se je začela, kot se njihove zmage pogosto zgodijo – z velikim odmerkom Mahomes Magic.

Quarterback Chiefs je metal iz različnih kotov rok, povezoval pri podajah v skoku, podajah z orožjem in opcijskih podajah.

Toda takrat, ko je bilo 2:40 pred koncem prve četrtine divizijske končnice, sta se branilca Jaguarsa Arden Key in Corey Peters združila proti Patricku Mahomesu, in Mahomesov desni gleženj se je nerodno upognil.

"Ne pridem iz končnice, razen če me izločijo," je dejal Mahomes. »Preveč obožujem ta šport. Jaz ljubim to igro. Rad igram s soigralci.”

Mahomes je res ostal v igri, preden ga je kasneje v drugi četrtini zamenjal rezervni branilec (in nekdanji igralec Jaguars) Chad Henne, ki je kasneje v drugi četrtini vodil 98-jardno akcijo.

In spraviti Mahomesa iz igre tudi zaradi rentgenskih žarkov ni bilo lahko. Mahomes je želel počakati do polčasa, toda glavni trener Chiefs Andy Reid je vztrajal, da mora opraviti rentgenski posnetek, preden mu dovoli vrnitev v igro.

"On je trd oreh," je dejal Reid. "Je zelo, zelo tekmovalen."

Mahomes si je prelepil gleženj in povedal trenerju, da se počuti dovolj dobro, da se lahko zaščiti pred nadaljnjimi poškodbami.

Reid pa je rekel, da ga je držal na "kratkem povodcu".

"Če bi se mi zdelo, da tega ne zmore," je dejal, "bi bil zunaj."

Medtem ko je stadion Arrowhead vzklikal "MVP", je Mahomes vrnil prvo posest v tretji četrtini in celo vrgel touchdown v četrti četrtini kot del njegovega 22-od-30, 195 jardov, dva touchdowna.

Pomagal mu je njegov najboljši igralec, Travis Kelce, ki je ujel 14 podaj – največ v tesnem koncu v zgodovini lige NFL po sezoni.

"Vsakič, ko stojim tukaj," je dejal Reid na odru svoje tiskovne konference po tekmi, "se mi zdi, da je podrl še en rekord."

Kelce in Mahomes sta pomagala Chiefom premagati Jaguarse s tremi točkami manj kot v 10. tednu.

Pred to zmago s 27-17 je obrambni linij Chiefs Chris Jones govoril z višjim obrambnim pomočnikom Jaguars (in nekdanjim obrambnim koordinatorjem Chiefs) Bobom Suttonom.

Jones mu je rekel: »Morda te bomo spet videli v končnici. Imate dobro, mlado ekipo.”

Jonesove besede so se izkazale za preroške, Sutton pa je ena od mnogih povezav med ekipama.

Glavni ofenzivni koordinator Eric Bieniemy in obrambni koordinator Jaguars Mike Caldwell sta bila v isti ekipi Philadelphia Eagles, ki jo je treniral Reid leta 1999 v Reidovem prvem letu kot glavnega trenerja, Caldwell pa je kasneje tudi treniral pod Reidom v Philadelphii.

Glavni trener Jaguars Doug Pederson je igral pod vodstvom Reida tako za Green Bay Packers kot za Eagles in je pod njim treniral v Philadelphii in Kansas Cityju, kjer je bil od leta 2013 do 2015 ofenzivni koordinator.

Pederson je odšel in postal glavni trener Eagles, preden se je Mahomes pridružil Chiefsom.

Mahomes bi v prihodnjih letih osvojil naziv MVP redne sezone in Super Bowla.

Verjetno najboljši igralec v igri je Mahomes tudi najbolje plačan. Njegova skoraj pol milijarde dolarjev vredna pogodba velja do sezone 2031.

Verjetno je MVP redne sezone te sezone, saj je dokazal svojo briljantnost z vodenjem lige NFL v podajah za dotik in podajah.

Zdaj je dokazal tudi svojo trdnost.

Medtem ko premaguje poškodbo gležnja, vodi Chiefse na poti do njihove pete zaporedne tekme prvenstva AFC.

"Zdi se mi bolje, kot sem mislil, da bo," je dejal Mahomes v soboto zvečer. »Očitno je, da imam trenutno veliko adrenalina. Bomo videli, kakšen bo občutek. Toda nocoj se bom takoj lotil zdravljenja in poskušal narediti vse, kar je v moji moči, da bom do naslednjega tedna čim bližje 100-odstotnemu.”