Par Luke Dončića in Kyrieja Irvinga bi lahko bil 'smrtonosen' za napad Mavericksov

Dallas Mavericks se vračajo domov, da odigrajo svojo zadnjo tekmo v American Airlines Center pred premorom NBA All-Star po razgibanem petih tekmah na gostovanju po Zahodni obali. Dallas je pot zaključil s porazi, vendar je zmagal v treh srednjih tekmah. Toda potovanje je vključevalo veliko več kot zmage in poraze.

Dallas zamenjal za osemkratnega branilca tekme vseh zvezd Kyrieja Irvinga pred enim tednom. Ne samo, da je ekipa dodala Irvinga, ampak je tudi videla vrnitev Luke Dončića v postavo, potem ko je izpustil štiri tekme zaradi poškodbe desne pete. Ekipa in navijači upajo, da se bo naveza Dončića in Irvinga obrodila po sezoni.

"To je šele najina prva skupna tekma, a mislim, da je tako zabavno igrati s tem tipom," je dejal Dončić o igranju z Irvingom, potem ko so Mavericks v soboto zvečer izgubili proti Sacramento Kings v podaljšku, 133-128. "Je čudovit košarkar. Mislim, da bo res zabavno. Današnja prva tekma je bila tudi zelo zabavna.”

Dončić je ob porazu dosegel 27 točk ob 55-odstotnem metu. V 41 minutah je imel tudi devet skokov in pet podaj. Irving je bil najboljši pri Mavericksih z 28 točkami ob 52.4-odstotnem metu, v 42 minutah pa je zbral sedem skokov in sedem podaj.

V treh tekmah z Mavericksi Irving dosega povprečje 25.7 točke ob 48.1-odstotnem metu, 4.7 skoka, 7.3 podaje in ukradeni žogi v 38 minutah na tekmo.

"Vesel sem, da smo to rešili," je dejal Irving, ko je prvič delil parket z Dončićem. "Toda ko sem bil tam zunaj, se mi je zdelo res nekaj posebnega samo v smislu priložnosti, ki smo jih imeli na obeh koncih parketa, da se resnično učimo drug od drugega in si pridobimo nekaj več samozavesti."

Novi dinamični dvojec Dallasa bo imel še dve tekmi – doma proti Minnesota Timberwolves in na gostovanju proti Denver Nuggets – da bo pridobil več zaupanja na parketu, preden se bosta ta konec tedna podala na tekmo zvezd. Potem je na vrsti zadnja etapa redne sezone.

Mavericksi so trenutno na četrtem mestu na lestvici zahodne konference, ki se nenehno spreminja, z rezultatom 31-27. Dallas dve tekmi zaostaja za Kralji za tretje mesto in 2.5 tekme pred Oklahoma City Thunder, ki je deseti nosilec in ima zadnje mesto za nastop. Utah Jazz, ki trenutno ni v končnici, je tri tekme za Mavericksi.

Dallas mora začeti nabirati zmage, da bi dosegel nekaj ločitve. Glavnemu trenerju Jasonu Kiddu je bilo všeč, kar je videl v svojem novem zadnjem polju na prvi tekmi. Upa, da se bosta Dončić in Irving lahko skupaj razvijala in napadu moštva dodala novo plast ofenzivne moči.

»Bilo je gladko; to je košarka,« je rekel Kidd. »Mislil sem, da sta ta dva opravila neverjetno delo – oba sta dvignila žogo, oba sta igrala brez žoge. Zdaj je le še stvar tega, da si vzamete minute in si lahko ogledate, katera mesta jim je všeč ali na katerih se zelo udobno igrajo. Mislim, da bo pick-and-roll s tema dvema res dober za nas.”

Dodatek Irvinga je učinkovito obnovil sezono Mavericksov. Dallas ima poleg svojega superzvezdnika še drugo tekmo All-Star in morda še vedno želi pridobiti dodatno pomoč na trgu odkupov. Njihova prizadevanja za preoblikovanje je ekipa potencialno pripravljena na še eno globoko končnico.

"To je še vedno proces učenja, vendar mislim, da bi to lahko bilo za nas res smrtonosno," je dejal Dončić o igri dveh igralcev z Irvingom. »Mislim, da je težko varovati oba. Torej bo manj dvojnikov in samo mi se bomo lotili dela.”