Nov rekord obiskanosti končnice NWSL, postavljen dvakrat v eni noči

V nedeljo je šest ekip prvič v zgodovini lige napredovalo v postsezono državne ženske nogometne lige. Houston in San Diego sta gostila četrtfinalni tekmi v nedeljo zvečer, oba pa sta isti večer postavila rekord vseh časov v končnici.

Navijači Houstona se pojavljajo v rekordnem številu

Četrtopostavljeni Houston Dash je gostil šestopostavljenega KC Current na stadionu PNC z začetkom ob 4:00 po srednjeevropskem času. Navijači v Teksasu in drugod so oba kluba nagradili s prodajo tekme. NWSL je poročal gledalci Houstona so dosegli 21,284 oboževalcev, razprodana igra in nov rekord obiskanosti lige.

Houston je prejel gol proti Kansas Cityju zgodaj, preden je vezist Sophie Schmid dosegla prvi gol v zgodovini končnice Dasha. KC Current je zadel v 10. minuti sodnikovega dodatka in napredoval v polfinale proti OL Reign. Polfinalna tekma na Lumen Fieldu v Seattlu, WA, se bo začela ob 7 po vzhodnem času v nedeljo, 30. oktobra, na CBS Sports Network.

Prejšnji teden Dash je objavil, da je prodal več kot 14,000 vstopnic ki je že presegla njihov prejšnji rekord obiskanosti doma 13,025, ki so ga dosegli 12. julija 2015 proti Chicago Red Stars.

Napadalec ekipe Kansas City Current Lo'eau LaBonta je zadel že na začetku prvih petih minut in popeljal goste v vodstvo. Vezist Houstona Sophie Schmid je domače v 27. minuti postavila na tablo. Kate Del Fava je z zadetkom v 10. minuti sodnikovega dodatka zagotovila gostujočo zmago za Kansas City.

The Current je napredoval v polfinale proti zmagovalcem NWSL Shield in prvemu nosilcu OL Reign. Polfinalna tekma na Lumen Fieldu v Seattlu, WA, se bo začela ob 7 po vzhodnem času v nedeljo, 30. oktobra, na CBS Sports Network.

VEČ OD FORBESKomisar NWSL razpravlja o Yatesovem poročilu na svetovnem športnem kongresu SBJ

San Diego Wave Pridobite naslov NWSL Attendance

Medtem je tretjepostavljeni San Diego Wave na zahodni obali gostil šestopostavljeni Chicago Red Stars. The Wave je presegel nedeljski rekord Houstona s svojo domačo publiko 26,215 navijačev. V svoji prvi sezoni ima San Diego rekord obiskanosti končnice in redne sezone (32,000, postavljen 17. septembra).

Podobno kot na tekmi v Houstonu se je Wave začel na zadnji strani, potem ko je napadalec Chicaga Yuki Nagasato odprl zadetek. Emily van Egmond je v 67. minuti dosegla izenačenje za San Diego in Zmagovalec Zlatega škornja NWSL 2022 Alex Morgan je dosegel zmagoviti zadetek v 20 minutah sodnikovega dodatka.

Morgan in Wave zdaj napredujejo v polfinale proti drugouvrščeni ekipi Portland Thorns v nedeljo, 23. oktobra, ob 5:00 po vzhodnem času na CBS Sports Network.