NBA All-Star Weekend daje vpogled v svetlo prihodnost Thunderja

Z zastopanjem treh različnih igralcev v Salt Lake Cityju je ekipa Oklahoma City Thunder ostala zaposlena na NBA All-Star Weekendu.

Jalen Williams in Josh Giddey sta sodelovala na tekmovanju Rising Stars Challenge, medtem ko je Shai Gilgeous-Alexander igral na nedeljski večerni tekmi vseh zvezd lige NBA. Ta trio je neverjetno nadarjen in je imel priložnost zastopati Oklahoma City na velikem odru.

Do zdaj je bila za Thunder uspešna sezona, kar dokazuje, kako svetla je prihodnost franšize. Zvezdnik Los Angeles Lakers LeBron James je čez vikend celo pohvalil Giddeya in Thunder.

"Josh Giddey je res, res dober, človek. Očitno visok čuvaj točke. Vsako noč je triple-double tip playmakerja zaradi svoje sposobnosti odboja pri svoji velikosti, njegove značilne podaje in sposobnosti zabijanja v igri. Mislim, da mu bo šlo vedno bolje,« je dejal James. »V OKC imajo res dobro mlado jedro. Tam še nimajo niti Cheta [Holmgrena].«

Giddey je bil eden najboljših igralcev v izzivu Rising Stars Challenge, saj je pokazal sposobnost igranja, ki jo je omenjal James. V prvem krogu dogodka je dosegel rekordnih šest podaj, kar je bilo več, kot je dosegel nasprotnik kot ekipa. Giddey je dejansko lahko igral skupaj z Williamsom na tem tekmovanju, saj sta bila oba izbrana v isto ekipo. Williams je na dveh tekmah dosegel šest točk, šest skokov in štiri podaje.

Ta dva moštva Thunderja sta bila sestavni del njihove ekipe, ki je prišla do prvenstvene tekme, kjer so na koncu padli za pet točk.

Gilgeous-Alexander je sedel ob igrišču za Rising Stars Challenge in izkazoval podporo svojima soigralcema. To je veliko pomenilo Williamsu, ki je razpravljal o tem, kako blizu je ta ekipa Thunder na igrišču in izven njega. Zavezal se je celo, da bo vrnil uslugo in rekel, da se bo v nedeljo zvečer udeležil tekme Gilgeous-Alexander.

Dve noči kasneje je prišel čas za glavni dogodek, saj se je 24 najboljših igralcev lige pomerilo na 72. NBA All-Star tekmi. Kot je bilo obljubljeno, je bil Williams prisoten v dresu Gilgeous-Alexanderja.

»To je moj mlajši brat. Bolje, da obleče moj dres,« je po tekmi dejal Gilgeous-Alexander iz Williamsa. "Smešno je, ker sem ga nosil na dan njegove tekme. Takrat je prvič videl svoj dres na meni. Zato sem mislil, da bo nekaj naredil.«

Prvič v zgodovini so bili nabori NBA All-Star izbrani v živo tik pred zaključkom tekme. Gilgeous-Alexander je bil kot peta izbrana rezerva, saj se je pridružil ekipi Giannisa Antetokounmpa.

Prvi All-Star igralec ni veliko igral na tekmi, je pa imel priložnost pokazati svoje sposobnosti v omejeni akciji. Njegov čas na igrišču je bil razdeljen na dva ločena dela, od katerih je prvi nastopil v drugi četrtini, ko je začel ta okvir, potem ko v prvi ni ukrepal.

Gilgeous-Alexander je v prvih šestih minutah na parketu končal s petimi točkami in petimi podajami, s čimer je zgodaj opravil delo. Znova je igral nekaj minut v tretji četrtini in na koncu končal tekmovanje z devetimi točkami, sedmimi podajami in dvema skokoma v samo 10 minutah akcije, medtem ko je šel s parketa 4-za-5.

»Ko sem začutil, kako se bodo odvijale minute, sem poskušal doseči dvojni dvojček ali trojni dvojček ali kaj podobnega. Samo poskušam igrati drugačno igro,« je dejal Gilgeous-Alexander po tekmi.

24-letnik je pokazal svojo nesebično naravo, saj se je zdelo, da je bolj osredotočen na nastavljanje soigralcem namesto na doseganje lastnih točk. Čeprav dvojnega dvojčka ni dosegel, se je približal.

"Počaščen sem, da sem tukaj in igram z najboljšimi igralci na svetu. Samo pokazati svoje sposobnosti na tem odru,« je dejal Gilgeous-Alexander v nedeljo zvečer. "Samo poskušal sem ga čim bolj vpiti."

Po tem uspešnem vikendu si bodo ti trije deli jedra Thunder privoščili dopust, preden se bodo v četrtek vrnili v Salt Lake City in se pomerili z jazzom. Pred zadnjim delom sezone 2022–23 je Oklahoma City z 28–29 in desetim mestom v zahodni konferenci.

Thunder ima jasno pot do posezone, vendar bo blizu sezone potrebna močna pot.