Maroko premaga Portugalsko in postane prva afriška ali arabska država, ki se je uvrstila v polfinale

Maroko se je v soboto uvrstil v polfinale svetovnega prvenstva, premagal Portugalsko z 1:0 in postal prva arabska in afriška država, ki se ji je uspelo uvrstiti v osmino finala v zgodovini prvenstva.

Ključna dejstva

Edini zadetek na tekmi je dosegel Maročan Youssef En-Nesyri, ki je v 42. minuti z glavo zadel po podaji Yahya Attiyata Allaha.

Maroko, ki je prejšnji teden dosegel še eno šokantno zmago nad Španijo v četrtfinalu, je zdržal proti Portugalski, čeprav je njegov glavni napadalec Cristiano Ronaldo vstopil v tekmo tik po polčasu – na prejšnjih dveh tekmah ekipe je bil izločen.

Maroko je bil v zadnjih minutah igre tudi prisiljen zapustiti enega igralca, potem ko si je Walid Cheddira prislužil rdeči karton v tretji minuti dodatka, potem ko je prejel dva rumena kartona v nekaj minutah drug za drugim.

Po zmagi ekipe so navijači slavili z zastavami ne samo Maroka, ampak tudi Palestine in države gostiteljice Katarja.

Tangent

Portugalski trener Fernando Santos klopi Ronaldo je na začetku tekme dejal, da "z našim kapetanom ni nobenega problema" in da "ni imel težav z mojo odločitvijo." Po dominantni zmagi ekipe s 6:1 nad Švico v osmini finala v začetku tega tedna je Ronaldo, 37-letni nekdanji zvezdnik Manchester Uniteda in Real Madrida, čestital svojim soigralcem na Instagramu. objava, ki je svojo zmago označil za "luksuzno razstavo ekipe, polne talentov in mladosti" – čeprav video posnetki iz tekme sem ga ujel videti vidno frustriranega, rekoč, "mudi se mu zamenjati." Ronaldova zamenjava, 21-letni Goncalo Ramos, je v zmagi Portugalske nad Švico dosegel hat trick.

Kaj paziti

Branilka naslova Francija se bo v zadnjem četrtfinalnem dvoboju pomerila z Anglijo v soboto ob 2. uri po srednjeevropskem času, zmagovalka pa se bo v sredo v polfinalu pomerila z Marokom. Argentina, ki je v petek na četrtfinalni tekmi proti Nizozemski tesno obdržal, potem ko je nizozemska ekipa izsilila podaljšek, bo igral Hrvaška, ki je v drugi polfinalni tekmi svetovnega prvenstva v torek zmagala proti Braziliji – ekipi, ki je favorizirana za zmago na turnirju. Finale med zmagovalcema teh dvobojev je na sporedu v nedeljo, 18. decembra.

Nadaljnje branje

Šokantno svetovno prvenstvo: Hrvaška izločila najljubšo Brazilijo, čeprav je Neymar izenačil Peléjev rekord po golih (Forbes)

Vzdih olajšanja: Argentina je preživela osupljivo nizozemsko vrnitev in se uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva (Forbes)

Kaj si ogledati v zadnjem delu svetovnega prvenstva: Messijeva zadnja borba, Neymar vs. Pelé, maroški tek za stoletja in več (Forbes)