Minnesota Vikings uporabljajo Late Surge za 6. zaporedno zmago

Minnesota Vikings so igrali eno svojih najbolj nenavdihnjenih nogometnih tekem sezone. Toda v zadnji četrtini, ko so se soočili z zaostankom 10 točk in eno najbolj neizprosnih obramb, kar jih je ekipa videla letos, so Vikingi obrnili stvari, se srčno borili in zmagali svojo šesto tekmo zapored.

Povratek je vseboval omamno prestrezanje in oster povratek Harrisona Smitha, vrhunsko ulov z touchdownom, ki ga je dosegel runback Dalvin Cook, in nekaj odpornega vodstva Kirka Cousinsa. Na vrhu je bilo tudi izjemno ostro vodenje igre Kevina O'Connella, ki se je zoperstavil dolgoletnemu nogometnemu načelu, da točk ne jemlješ s table – še posebej točk v zadnji fazi igre.

Vendar je O'Connell storil prav to in to je bila več kot le pogumna odločitev. To je bilo pravilno.

Cousins ​​je vrgel nepopolno podajo v prvi igri po dvominutnem opozorilu, kar je Vikingom dalo 4th-in gol na Washington 4 z izidom 17-17. Medtem ko je bila lahka odločitev, da pošljejo placekickerja Grega Josepha ven, da poskusi z metom z 22 jardov za vodstvo, so bili Commanders označeni za nepotrebno grobost v igri.

To je pomenilo, da so imeli Vikingi prvi pad in bi lahko zmanjšali čas – vendar so morali vzeti zelene točke s plošče. Washington je imel samo en time out, tako da je Joseph na koncu zadel svoj drugi gol iz igre 16 sekund pred koncem. Le 28 sekund do konca je zadel iz igre, dolg 12 jardov.

Poveljniki so igrali eno igro in se niso uspeli umakniti z meja, s čimer so Vikingi zmagali z 20-17 in rekordom 7-1, kar jim je zagotovilo ogromno prednost 4 1/2 igre pred Packers in Bears na severu NFC.

Pred zadnjo četrtino se je zdelo, da O'Connellova ekipa hodi v spanju. Cousins ​​je vrgel TD podajo Justinu Jeffersonu ob prvi posesti, toda napad Minnesote je bil velik del tekme zamrl. Washington je s hitrimi podajami zabeležil jasno zmago nad ofenzivno linijo Minnesote, Cousins ​​pa je bil velik del tekme videti v načinu preživetja.

Pozno v prvem polčasu je izvedel posredovanje, ki je preprečilo poskus zadetka iz igre, sprednja sedmerica Washingtona pa ga je kaznovala z več velikimi zadetki. Igro je končal tako, da je opravil 20 od 40 podaj za 265 jardov s parom TD podaj.

"Iščemo načine za zmago," je dejal Cousins. "Nadaljujemo in jih poskušamo potegniti ven."

O'Connell je cenil, da je Cousins ​​uspel v poznih fazah, potem ko se je v drugem polčasu soočal z grobim ravnanjem.

"Da bi naš QB stal tam in bil v svojih najboljših močeh, ko ga res potrebujemo," je dejal Kevin O'Connell, "Mislim, da to ni naključje."

Cousins ​​je dobil kar nekaj podpore svojega novega tight end TJ Hockensona. Nekdanji lev je ujel devet podaj za 70 jardov, njegov največji ulov pa je bil sprejem z 10 jardov, s katerim je Joseph dosegel zmagoviti zadetek iz igre.

Vikingi so našli načine za zmago in to je dobro. Toda način, kako so to storili proti Commanders, je morda najbolj pozitiven razvoj v tej sezoni. Niso hoteli sprejeti, da je poraz neizbežen, in so se borili, da bi se izkopali iz luknje.

Washington morda ni elitna ekipa, vendar so močni, fizični in imajo zagon niza treh zmag. Igre niso izdali. Vikingi so ga preprosto vzeli.

Zdaj je izziv soočenje z dvema izjemnima nasprotnikoma v Buffalu in Dallasu. To bo veliko težja naloga, vendar je zmaga proti Commanders pokazala, da so pripravljeni vrniti udarec, ko je tekma na nitki.

To ni bilo tako v nobenem od zadnjih dveh let in daje resnično upanje, da začetek s 7-1 ni samo privid.