Minnesota Vikings dosegli 5 zaporednih zmag, vendar je razpored veliko težji

Videti je bilo, da bo to lahka tekma za Vikinge, saj so gostili ekipo Arizona Cardinals, ki je imela 3-4 in eno najmehkejših obramb v ligi.

Arizona je predala 176 točk in zdelo se je, kot da bosta povratnik Dalvin Cook in Justin Jefferson lahko svobodno in lahkotno prišla na drugo raven.

Da, prisotnost bogatega branilca Kylerja Murrayja in njegovih Dosežena meja 12.6 milijona dolarjev in celo večji denarni sprejemnik DeAndre Hopkins in njegova največja številka 15.7 milijona dolarjev je pomenila, da bo obramba preizkušena. Vendar pa ni bilo razloga, da bi mislili, da Vikingi tega nasprotnika ne bi mogli premagati z relativno lahkoto.

Vikingom in njihovim oboževalcem je v oči padel še en dejavnik. Kardinali niso premagali Vikingov v Minnesoti od leta 1977, ko je bil predsednik Jimmy Carter. Kardinali so še vedno imenovali St. Louis dom in ta tekma je bila odigrana na prostem na starem stadionu Metropolitan. Bud Grant je bil še vedno glavni trener vijoličastih, medtem ko je bil branilec v tej zmagi Cardinals s 27-7 Fran Tarkenton proti Jimu Hartu.

To je bilo dolgo nazaj in različica Cardinals iz leta 2022 je Vikingom v 60 minutah dala vse, kar so želeli. Vendar pa so Vikingi izkoristili dve posredovanji Murrayja in pridušen udarec, ki se je spremenil v okrevanje Minnesote in prišli do zmage s 34-26.

Vikingi so se vrnili s poslovilnega tedna, da bi počeli tisto, kar so redno počeli v prvem letu Kevina O'Connella kot glavnega trenerja NFL. Ne igrajo dominantnega nogometa, ampak naredijo ravno toliko, da pridejo do zmage. Ta ekipa s 6-1 je trdno na prvem mestu na severu NFC in je po porazu v 2. tednu proti neporaženi ekipi Philadelphia Eagles dobila pet zaporednih iger.

O'Connell je pridigal, da njegova ekipa počne majhne stvari, ki vodijo do zmage, tako da nadzoruje zadnje minute prvega polčasa, dobro izvaja igro z udarcem in se izogiba dragim kaznim. Vikingi niso uspeli na vseh teh področjih proti Arizoni, a so vseeno uspeli priti do zmage.

Vikingi so bili na začetku boljša ekipa, toda Murray je Hopkinsu vrgel TD podajo s 6 jardov v 47 sekundah pred koncem prvega polčasa. Placekicker Greg Joseph je bil v zadnji igri polčasa blokiran z dolgim ​​metom iz igre in, kar je še pomembneje, zgrešil dodatno točko v četrti četrtini, ki bi Vikingom prinesla dva zadetka prednosti. Poklicali so tudi 10 enajstmetrovk, ki so povzročile 86 jardov izgube.

Vendar jim je uspeh Minnesote v rdečem območju omogočil premagovanje teh pomanjkljivosti. Proti Arizoni so zadeli v vseh petih priložnostih rdeče cone, vključno s 17-metrskim tekom Kirka Cousinsa TD, ki je začel zadetek.

Razpored postane veliko težji, začenši z njihovo tekmo v 9. tednu v Washingtonu, in njihove slabosti v obrambi bodo zagotovo preizkušene – če že ne razkrite.

Po soočenju s Commanders Vikingi odpotujejo v Buffalo, gostijo Cowboyse in temu sledijo domače tekme proti Patriotsom in Jetsom.

Ta del razporeda bo rokavica, vsaj v primerjavi s tem, s čimer so se soočili do te točke v sezoni. Vikingi bodo morali nadzorovati uro ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega, pokazati izboljšanje v igri udarcev in se izogniti enajstmetrovkam, ki so povzročile toliko težav proti Arizoni.

Zmagovalna formula za O'Connella je bila vzpostavljena in njegova ekipa je popolnoma sprejela. Niso mogli slediti tej predpisani poti proti kardinalom in so vseeno zmagali.

Treba se je vrniti na scenarij za naslednjih pet tednov in izkoristiti vsak premor, ki ga dobijo, da ostanejo prvouvrščena ekipa – in ekipa z velikimi željami po koncu sezone.