Messijeva Argentina je šokantno izgubila proti Savdski Arabiji

Topline

Savdska Arabija je v torek premagala Argentino, ki jo je vodil Lionel Messi, z 2:1 na obeh straneh uvodne tekme na svetovnem prvenstvu 2022 v Katarju, kar je bil največji pretres dogodka doslej, s čimer je bil eden izmed favoritov turnirja v resni nevarnosti, da zgodnji izstop.

Ključna dejstva

Savdski ekipi je uspelo zagotoviti zgodovinsko zmago, potem ko sta strelec Saleh Alshehri in krilo Salem Aldawsari v petih minutah v začetku drugega polčasa dosegla dva zadetka.

Argentinski kapetan Messi je popeljal svojo ekipo v vodstvo v 10 minutah na začetku tekme, ko je zadel iz enajstmetrovke, potem ko je Savdska ekipa dovolila prekršek v kazenskem prostoru.

Kljub temu, da je imela Argentina skoraj 70% posesti skozi tekmo, je bila Argentina kaznovana, ker ni uspela prebiti savdske obrambe.

Messijevi upi, da si bo končno zagotovil nastop na svetovnem prvenstvu, zdaj temeljijo na sposobnosti njegove ekipe, da doseže zmago proti Mehiki in Poljski, dvema drugima članicama skupine, ki sta obe uvrščeni precej višje od Savdske Arabije.

Velika številka

36. To je število tekem, v katerih je Argentina ostala neporažena pred šokantnim torkovim porazom. Poraz pomeni, da Argentina za en korak manjka od italijanskega svetovnega rekorda, ki ima 37 tekem brez poraza v kasu.

Ključno ozadje

Svetovno prvenstvo je edina velika trofeja, ki se je izognila Messiju, ki velja poleg portugalskega superzvezdnika Cristiana Ronalda za najboljšega nogometaša svoje generacije. Z dolgim ​​nizom neporaženosti in oživljenim Messijem na čelu je Argentina vstopila na turnir kot eden od favoritov za zmago. Poraz proti Savdski Arabiji bo verjetno obudil spomine na svetovno prvenstvo leta 1990, kjer je bila branilka naslova Argentina, ki jo je takrat vodil Diego Maradona, osupnila z zmago Kameruna nad njimi z 1:0 v prvi tekmi prvenstva.

Forbesova ocena

Lionel Messi je bil z letošnjim dohodkom 130 milijonov dolarjev najbolje uvrščen igralec na Forbes ' seznam najbolje plačani športniki 2022.

Nadaljnje branje

Savdska Arabija je presenetila Messija in Argentino v enem največjih šokov v zgodovini svetovnega prvenstva (ESPN)