Messi je osvojil prvi naslov svetovnega prvaka, ko je Argentina premagala Francijo po enajstmetrovkah

Topline

Lionel Messi je popeljal Argentino do naslova svetovnega prvaka v razburljivi tekmi proti Franciji, ki se je končala z enajstmetrovkami po neodločenem izidu 3:3, po hat-tricku zadetkov Francoza Kyliana Mbappéja, ki niso bili dovolj, da bi argentinsko legendo premagali v boju za trofejo. .

Ključna dejstva

Razburljiva tekma, v kateri je Argentina prvo uro prevladovala nad Francijo z vodstvom z 2:0, se je začela v 80. minuti, ko je Francoz Kylian Mbappé dosegel dva zadetka v manj kot dveh minutah.

Z neodločenim izidom 2-2 se je končal redni čas, tekma pa je poslana v podaljšek, v katerem je Messi dosegel svoj drugi gol in svoji ekipi zagotovil vodstvo s 3-2 pred Francijo.

Vendar pa Mbappéja ni bilo treba preseči: naslednja velika stvar tega športa je dosegel tretji gol – postal je prvi igralec, ki je dosegel hat trick v finalu svetovnega prvenstva – in znova izenačil na 3-3, kar je poslalo v enajstmetrovke. , v katerem je Francija zgrešila dva poskusa, s čimer je Argentina osvojila naslov.

Pred tekmo Messi, največja športna legenda in med najbolj odlikovanimi igralci, še ni osvojil naslova svetovnega prvaka, saj je presegel svoj 35. rojstni dan in se približal tipični upokojitveni starosti za profesionalne igralce.

Ključno ozadje

Messi, ki velja za največjega v svoji generaciji, se je soočil s francoskim napadom, ki ga je vodil 23-letni Kylian Mbappé, za katerega mnogi menijo, da je dedič argentinskega zvezdnika kot najboljši igralec na svetu. Messi in Mbappé sta v finale prišla kot skupna vodilna na lestvici strelcev turnirja s po petimi goli ter tremi oziroma dvema podajama. S to zmago je Messi zdaj osvojil vse večje trofeje v nogometu. Dvojna gola argentinskega talismana bosta v veliki meri pomagala tudi pri izganjanju duha razočaranja v finalu leta 2014, ko je Argentina izgubila proti Nemčiji z 0:1, potem ko je zgrešil priložnost za zadetek kmalu po polčasu. Rezultat tudi pomeni, da nobena ekipa ni zmagala na svetovnih prvenstvih od brazilske ekipe leta 1962, ki jo je vodil legendarni Pele.