Messi in Julian Alvarez sta vodila Argentino do zmage nad Hrvaško s 3:0 v polfinalu svetovnega prvenstva

Argentinski superzvezdniški napadalec Lionel Messi je v torek pomagal svoji ekipi napredovati v finale svetovnega prvenstva, kjer si bo prizadevala za svoj prvi naslov po 36 letih, z zmago s 3:0 nad slabšo Hrvaško, ki je želela ponoviti uspeh iz leta 2018.

Ključna dejstva

Argentina je z zmago nad Hrvaško, ki je bila slabša na svetovnem prvenstvu 2018, napredovala v finale svetovnega prvenstva, kjer bo igrala z zmagovalcem sredne tekme med Francijo in Marokom v iskanju svojega prvega naslova svetovnega prvaka po 36 letih.

Argentina, ki si je zagotovil mesto v polfinalu po streljanju v presenetljivo izenačeni tekmi proti Nizozemski prejšnji teden, se je zanašal na Messija, svetovnega najbolje plačani športnik po navedbah Forbes in 17-letni veteran v reprezentanci.

Messi, ki igra za Paris Saint-Germain, je izkoristil enajstmetrovko proti hrvaškemu vratarju Dominiku Livakoviću v 34. minuti, zakopal enajstmetrovko v mrežo in pomagal Argentini pri zgodnjem vodstvu z 1:0.

Pet minut pozneje je 22-letni Julian Alvarez po napačni potezi hrvaškega branilca Borne Sose dodal svoj zadetek za 2:0.

Petnajst minut v drugem polčasu je Messi odbil žogo navzdol in našel Alvareza na podaji za drugi gol napadalca Manchester Cityja na tekmi.

Hrvaška je napredovala v polfinale drugega zaporednega turnirja svetovnega prvenstva za veteranskim vezistom Luko Modrićem, razburil Brazilijo, favorit za zmago, v streljanju enajstmetrovk na četrtfinalni tekmi prejšnji teden.

Messi in Modrić, vezist Real Madrida, sta se že prej uvrstila v finale svetovnega prvenstva (Messi leta 2014 in Modrić leta 2018), vendar nobeden ni zmagal.

Tangent

Francija, ki želi ponoviti svojo turnirsko zmago iz leta 2018, je v soboto v četrtfinalu premagal Anglijo, pri čemer se je zanašal na dva zadetka vezista Aureliena Tchouamenija in veteranskega napadalca Oliverja Girouda – francoskega nogometaša vseh časov. vodilni strelec— premagati evropskega tekmeca. Maroko, medtem pa je postala prva afriška ali arabska država, ki je napredovala v polfinale, ko je v soboto presenetila Portugalsko v zmagi z 1:0. Maroko je napredoval v četrtfinale po novi zmagi nad Španijo v tekmi, ki se je končala s streljanjem. Edine afriške nogometne reprezentance, ki so se prej uvrstile v četrtfinale, so bile Gana (2010), Senegal (2002) in Kamerun (1990). Država gostiteljica Katar je bila prva ekipa, ki je bila izločena na turnirju prejšnji mesec, s čimer se je zapisala v zgodovino, saj je prvič država gostiteljica prva izpadla.

Presenetljivo dejstvo

Messi je svojega prvega od 95 golov za argentinsko moško reprezentanco dosegel na netekmovalni (prijateljski) tekmi proti Hrvaški leta 2006, ko je Modrić debitiral za hrvaško moško reprezentanco.

Velika številka

25. Toliko tekem svetovnega pokala je odigral Messi, s čimer je izenačil rekord Nemca Lotharja Matthausa za največ turnirskih tekem enega igralca (Matthaus je rekord postavil leta 1998, čeprav je začel igrati leta 1980 kot član zahodnonemške ekipe ).

Opomba urednika: Prejšnja različica te zgodbe je napačno navajala, da Argentina 36 let ni nastopila v finalu svetovnega prvenstva. Država se je uvrstila v finale, vendar ni osvojila naslova v 36 letih.

Nadaljnje branje

Kaj si ogledati v zadnjem delu svetovnega prvenstva: Messijeva zadnja borba, Neymar vs. Pelé, maroški tek za stoletja in več (Forbes)

Šokantno svetovno prvenstvo: Hrvaška izločila najljubšo Brazilijo, čeprav je Neymar izenačil Peléjev rekord po golih (Forbes)

Pepe postal najstarejši igralec, ki je dosegel gol v izločilnih tekmah svetovnega pokala - tu so drugi rekordi, postavljeni v Katarju (Forbes)