Marcus Rashford je 'neustavljiv' in lahko postane eden najboljših igralcev na svetu

Marcus Rashford je v formi svojega življenja. Dejansko je napadalec Manchester Uniteda dosegel 10 golov na zadnjih 10 tekmah, vendar to še vedno ne ponazarja zares ravni, na kateri deluje Rashford. V trenutni formi lahko 25-letnik postane eden najboljših igralcev na svetu. Uresničuje svoj polni potencial.

Preobrat v Rashfordovi formi je izjemen glede na to, kako se mu je izšla sezona 2021/22. Nekateri so celo namigovali, da se je 25-letniku kariera v Manchester Unitedu izjalovila, saj je dosegel le 20 premierskih nastopov.PINC
Ligaški nastopi. Njegov boj za formo in kondicijo se je mnogim zdel dokončen.

Zdaj pa je Rashford postal sila narave. Medtem ko je Manchester United Erika Ten Haga v tej sezoni na splošno premalo ognjene moči v zadnji tretjini igrišča, je bil Rashford izjema. Poleg Erlinga Haalanda je bil v zadnjih nekaj mesecih najbolj uničujoč napadalec angleškega nogometa.

"Več je igralcev, ki igrajo zelo dobro, vendar sem zadovoljen z Marcusom, njegovo predstavo in njegovim razvojem," je dejal Ten Hag. »Od začetka sezone raste in to počne še naprej. Njegov proces moramo nadaljevati in če je v takšnem razpoloženju in duhu, mislim, da je neustavljiv.

"Na ekipi je, da ga postavi na prave položaje. V posesti imamo načrt, [vendar je odvisno od nekaterih igralcev, kot so], kot so Rashy, Bruno [Fernandes] in Christian Eriksen, da bodo kreativni v zadnji tretjini in naredijo nekaj, česar nihče ne pričakuje, nekaj norih stvari.”

Rashford, ki je bil v tej sezoni večinoma na levem krilu, je imel svobodo, da je lahko udaril nasprotnike. 25-letnik še nikoli ni bil bolj odločen v svojih napadalnih namerah. To je jasno razvidno iz nekaterih golov, ki jih je dosegel – oglejte si močne gole vodenja in zaključka, ki jih je dosegel proti Wolvesom in Nottingham Forestu.

Prihod Wout Weghorsta na posojo iz Burnleyja bi lahko pomagal, da bi iz Rashforda v drugi polovici sezone še več izkoristili. Nizozemčevo gibanje Manchester Unitedu odpira prostor v napadalni tretjini in Rashfordu to koristi. Malo je verjetno, da bo Weghorst sam dosegel veliko zadetkov, vendar bi lahko bil njegov prispevek očiten v Rashfordovem seštevku.

Človek se sprašuje, kaj Gareth Southgate meni o Rashfordovi nedavni formi glede na to, kako malo igralnega časa je imel 25-letnik na svetovnem prvenstvu 2022. Rashford je dvakrat zadel pri zmagi Anglije s 3:0 nad Walesom, a je bil le pet minut s klopi, ko so trije levi izgubili v četrtfinalu proti Franciji.

Paris Saint-Germain je bil povezan z Rashfordom, saj se osredotoča na pogovore o novi pogodbi, toda Manchester United bo zagotovo naredil vse, kar je v njegovi moči, da se oprime svojega najboljšega igralca. 25-letnik je postal obraz Ten Hagove prenove ekipe Old Trafford in morda jih bo še več.