Manchester United je na derbiju dal ostro dozo realnosti

"Hočemo deset"

Takoj po tem, ko je Manchester City dosegel šesti gol na poti do zmage s 6:3 nad Manchester Unitedom v nedeljo na stadionu Etihad, so njihovi navijači začeli vzklikati, da želijo dvomestno število.

Ti isti Cityjevi navijači so kmalu obrnili hrbet igrišču, se objeli drug drugega za ramena in skakali gor in dol, da bi naredili "Poznan", proslavo, ki jo izvajajo ob nepozabnih zmagah, in ponižali svoje poražene tekmece.

OGLAS

To je bilo neprijetno popoldne za Manchester United, ki je bilo polno strašno nerodnih in neprijetnih trenutkov celotne sezone.

To je bilo preveč za mnoge njihove popotne navijače, nekateri so stadion zapustili že ob polčasu, ko so izgubljali s 4:0, do zadnjega sodnikovega žvižga pa je bil gostujoči del manj kot polovično poln. Bilo je preprosto preveč boleče za gledanje.

Unitedu ni bilo mišljeno tako. V igro so vstopili s previdnim optimizmom, potem ko so zmagali na prejšnjih štirih tekmah Premier League, toda do konca so jim aktualni prvaki prinesli grobo dozo realnosti.

OGLAS

United se lahko počuti prizadetega, ker so po zmagi nad Arsenalom s 3:1 na začetku septembra izgubili zagon svojega kratkega zmagovitega niza s preložitvijo naslednjih dveh tekem Premier lige po smrti kraljice Elizabete II.

To je pomenilo, da United že skoraj mesec dni ni odigral tekme Premier lige, kar se je pokazalo v prvih desetih minutah, ko je v popolni prevladi Cityja.

City je že od začetka mrgolel po Unitedu, ga presekal z zaskrbljujočo lahkotnostjo in po osmih minutah povedel z 1:0 prek Phila Fodna. V prvih desetih minutah je City imel štiri strele na vrata in bi že lahko zmagal.

Čeprav je bil City dober, je bil United grozljiv in je na nevarnih območjih vedno poceni podajal žogo. Videti sta bila živčna in nesposobna obvladati niti osnov.

Do 23rd minuti sta bila oba bočna branilca Uniteda, Diogo Dalot in Tyrell Malacia, prejela rumeni karton po prekrških, ki so pokazali, da se niso mogli spoprijeti s hitrostjo in neposrednostjo Cityjevih neusmiljenih napadov.

OGLAS

Toda Unitedova obramba je ostala izpostavljena zaradi pomanjkanja vidne sredine pred seboj in vedno znova so Cityjevi napadalni igralci lahko vozili po sredini igrišča, ne da bi imeli nevšečnosti zaradi napada ali celo zasledovanja.

Najboljši igralec Uniteda v dosedanjem delu sezone Raphael Varane si je po 33 minutah poškodoval gleženj, medtem ko je bil zunaj igrišča na zdravljenju, je Erling Haaland zadel iz kota. Francoza so morali kmalu zamenjati in do polčasa je City vodil s 4:0.

OGLAS

Sezona Premier League je za United stara le osem tekem, a je to že drugič, da so ob polčasu zaostajali za štiri gole, potem ko so bili v enakem položaju avgusta pri Brentfordu.

Takrat se je United ponižno vdal usodi v zahodnem Londonu, tukaj pa se je uspel boriti in Antonyju iztržil gol. Slaba tolažba bo, da je bil dober zadetek, zagotovo najboljši na tekmi.

Potem ko je City povečal vodstvo na 6:1 in sta si Haaland in Foden vsak pomagala s hat-trickom, je United zadel še dvakrat prek Anthonyja Martiala, ki je v 59. minuti zamenjal neučinkovitega Marcusa Rashforda.

OGLAS

To je bila spet slaba tolažba za United, saj se je City v tem času že zabaval in se sprostil, vendar je rezultat naredil malo bolj ugleden in bo okrepil Martialovo osebno samozavest po izpadu s poškodbo.

Televizijske kamere so ves čas vrtele proti nekdanjemu trenerju Uniteda siru Alexu Fergusonu, ki je sedel v režiserski loži, njegov obraz pa je bil izrezan od bolečine in bede.

Spodaj pod njim je trenutni trener Uniteda Erik ten Hag odvrnil potrto postavo, nato pa je krivdo za poraz pripisal svoji ekipi, ki je igrala brez prave vere.

OGLAS

"Povsem preprosto je, gre za pomanjkanje vere," je dejal. "Ko ne verjameš na igrišču, potem ne moreš zmagovati, to je nesprejemljivo. Postanemo nedisciplinirani pri upoštevanju pravil, vas pa uničijo, to se je zgodilo danes.

"Zame je bilo to presenečenje. Nismo bili v prvi vrsti, nismo bili pogumni pri žogi in bili so prostori za igro, a nismo bili dovolj pogumni. Vsa čast Cityju, ampak to nima nič s Cityjem, naša predstava ni bila dobra. To je bilo povezano s prepričanjem posameznikov in ekipe.”

Ta poraz ni bil tako šokanten kot poraz s 4:0 proti Brentfordu, saj je od takrat Ten Hag dokazal, da lahko uspeva v angleškem nogometu s temi štirimi zmagami, vključno z Liverpoolom in Arsenalom.

Ta poraz je prišel proti Cityju, ki je šest let v svojem projektu s Pepom Guardiolo, medtem ko je United šele tri mesece v lastnem projektu s Ten Hagom.

OGLAS

Nizozemec bi se iz tega poraza veliko naučil, čeprav ga večina ne bi veselila, toda njegova neposredna naloga je zdaj vliti nekaj večjega zaupanja v svoje igralce, preden se naslednjo nedeljo pomerijo z Evertonom na Goodison Parku.