Kemba Walker je zavrtel čas nazaj na prvem štartu z Dallas Mavericks

Dallas Mavericks so kockali, ko so konec novembra podpisali pogodbo s Kembo Walkerjem. Nekdanji štirikratni All-Star igralec z zgodovino poškodb kolena je izpadel iz lige. Toda Dallas je obupal za dopolnilnega čuvaja točke in Walker je bil na voljo.

V soboto zvečer v Clevelandu, na drugi noči zaporednega dvoboja s tremi začetnimi igralci, je Walker dobil svojo prvo pravo priložnost za igro. Medtem ko so Mavericksi izgubili proti Cavaliersom po podaljšku s 100:99, je Walker začel tekmo, odigral pomembne minute in pokazal, da je gardist, kot je nekoč bil.

»Počutil sem se zelo dobro. Bomo videli, kako se bom počutil jutri,” je Walker povedal medijem po tekmi. »Dolgo je minilo. Tam zunaj sem se počutil res dobro, res dobro.”

Walker je vso noč lovil Maverickse in igral skoraj 42 minut. Večer je končal z rekordnimi 32 točkami, petimi skoki in sedmimi podajami, medtem ko je zadel 12 od svojih 25 metov. Njegov največji dosežek na tekmi je dosegel 3.5 sekunde pred koncem četrte četrtine, pri čemer je Dallas zaostajal za dve.

S centrom Cavaliersov Jarrettom Allenom, ki ga je varoval na desnem krilu, je Walker izvedel nekaj navzkrižnih driblingov in z lahkoto dosegel Allena. Na tej točki je imel prosto pot do roba in je žogo položil za izenačenje na 96. Njegovo žogico je na koncu izsililo podaljšek.

"Mislil sem, da je Kemba opravil neverjetno delo pri vodenju napada, vključil fante in izvajal pritisk na njihovo obrambo," je dejal glavni trener Mavericksov Jason Kidd. "Žogo je imel pozno, prišel je do črte prostih metov."

Pred soboto zvečer je Walker nastopil le na dveh tekmah, odkar se je pridružil Mavericksom, skupno pa je odigral nekaj več kot 32 minut in dosegel 14 točk. Njegov izbruh z 32 točkami je bil največ, kar je dosegel na tekmi od 23. decembra 2021, ko je Washington Wizards kot član New York Knicks izgubil 44 točk.

"V resnici samo naredim, kar me prosijo," je dejal Walker. »Zato sem tukaj, da izpolnim katero koli vlogo, ki jo potrebujejo. Kadarkoli me kličejo po imenu, poskušam biti pripravljen.”

Walker je bil pripravljen v soboto zvečer. Kidd mora odločiti, ali je njegova predstava dovolj, da si zagotovi več igralnega časa, toda vsaj za eno noč je Walkerju uspelo zavrteti čas nazaj, prikazati bleščečo predstavo in narediti, da je igra Mavericksov videti vredna tveganja.