Kansas City Chiefs so osvojili Super Bowl nad Philadelphio Eagles

Moštvo Kansas City Chiefs je v nedeljo na stadionu State Farm v Arizoni zmagalo na Super Bowlu LVII in premagalo Philadelphia Eagles s 38-35 v tekmi, v kateri sta se pomerila dvakratni MVP podajalec lige NFL Patrick Mahomes iz Chiefsov in podprvak MVP, podajalec ekipe Eagles Jalen Hurts. .

Ključna dejstva

Potem ko so Chiefsi pozno v 35. četrtini izenačili na 35-4, so Eagles le dve minuti pred koncem tekme zadeli s kaznijo zadrževanja, s čimer so Chiefsi dosegli prvi zadetek, Harrison Butler pa je poskrbel za zmagoviti zadetek iz igre z 8. preostalih sekund.

To je bil drugi Super Bowl v štirih letih za Chiefse.

Mahomes je bil že drugič razglašen za MVP Super Bowla (osvojil ga je tudi leta 2020), potem ko je dosegel 21 za 27 (za 182 jardov), 3 touchdowne, brez prestrezanja in 44 hitrih jardov.

Ključni citat

"Ne bom še rekel dinastija," je dejal Mahomes, potem ko je bil imenovan za MVP. "Nismo še končali."

Ključno ozadje

Na poti v prvenstvo sta imeli obe ekipi rekord 14-3, pri čemer so Chiefsi začeli na 7. mestu v indeksu nogometne moči ESPN, medtem ko so Eagles začeli na 9. mestu. Glavni trener Andy Reid se je pomeril z Eaglesi, potem ko ga je Philadelphia leta 2012 odpustila po 14 let kot trener brez zmage na Super Bowlu. Glavni trener Eagles Nick Sirianni ima prav tako zgodovino v Kansas Cityju: izpustili so ga iz ekipe kot trenerja širokih sprejemnikov, potem ko se je pridružil Reid leta 2013. Možnosti za zmago so bile skoraj razdeljene med obe ekipi – Chiefs z 51.8 % in Moštvo Eagles pri 48.2 % glede na simulacije ESPN. Razlika v 1.5 točke med obema ekipama, kar je rahlo naklonjeno Eaglesom, je bila ena od le treh razlik pod dvema točkama v zadnjih 40 Super Bowlih. Bili so prvi najboljši nosilci iz AFC in NFC, ki so se potegovali za Super Bowl v petih letih.